Skunk #1, moja prva sadnja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Netrebas nista rezat... svaki list dok na sebi ima zelenoga jos je biljci koristan izuzev onih bolesnih. Ako ih biljka i odluci odbaciti prvo ce iz njih izvuci korisne spojeve i nutrijente tako da ne podrzavam "manikiranje" izgleda radi.
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
elephant0r je napisao(la):
Netrebas nista rezat... svaki list dok na sebi ima zelenoga jos je biljci koristan izuzev onih bolesnih. Ako ih biljka i odluci odbaciti prvo ce iz njih izvuci korisne spojeve i nutrijente tako da ne podrzavam "manikiranje" izgleda radi.

a jesu ti lijepe ista?

meni su predrage i prelijepe... vec sam krv pustio za njih (porezo sam se na ventilator :) )...
ali nisam objektivan jer sam njub u ovom svemu pa bih volio cut neku konstruktivnu kritiku.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Usput to mi ne lici na skunk uopce.. prije na neku cistu indicu, i prolistaj malo po forumu o zalijevanju jer mi se cini da blago pretjerujes sa vodom i ne cekas da se vrh zemlje potpuno osusi, a time radis vise stete nego koristi.

Ako sam u krivu zanemari opasku..
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
A sha se izgleda tice jesu.. predivne su, ali nisu li sve takve kada su zdrave? :)
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
elephant0r je napisao(la):
Usput to mi ne lici na skunk uopce.. prije na neku cistu indicu, i prolistaj malo po forumu o zalijevanju jer mi se cini da blago pretjerujes sa vodom i ne cekas da se vrh zemlje potpuno osusi, a time radis vise stete nego koristi.

Ako sam u krivu zanemari opasku..

i ja isto mislim da sam blago pretjerivao sa vodom... pogotovo ocito na ovoj prednjoj desnoj. sada sam malo smanjio... ali neznam, prvo sam pogledao koliko im treba dok ne pocnu spustat listove, i to je bilo jako puno... (zaljevao sam sa 250ml ujutro i 250ml navecer..), sad zaljevam sa 250ml ujutro, i 100ml navecer..)

zemlja se osusi na povrsini uvijek dosta brzo jer je lampa bila prejaka i prejako grijala..

a skunk ja mislim da mora bit, jer sam narucio sjeme..
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
elephant0r je napisao(la):
A sha se izgleda tice jesu.. predivne su, ali nisu li sve takve kada su zdrave? :)

:) eee to sam htio cut.. :)

ma nemam pojma covjece, al ja stvarno mislim da se ovako majke osjecaju kad rode, i ponosan i prezastitnicki se osjecam i nemam pojma, brijem da cu plakat kad cu muske cupat.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
u tom slucaju ne uzimaj vrh zemlje kao referencu nego dno posude, ili masu tegle kad ju podignes.. nesmije bit blatnjavo ispod kod rupica za drenazu..

inace ja volim pustit da se sve potpuno osusi i onda OBILNO zalit sa velikom kolicinom vode, pa ponovno cekat da se potpuno osusi.. nekad je to 2 dana a nekad 3-4.. funkcuonira savrseno i nemos se sjebat ko sta se ti ocito jesi..
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
elephant0r je napisao(la):
u tom slucaju ne uzimaj vrh zemlje kao referencu nego dno posude, ili masu tegle kad ju podignes.. nesmije bit blatnjavo ispod kod rupica za drenazu..

inace ja volim pustit da se sve potpuno osusi i onda OBILNO zalit sa velikom kolicinom vode, pa ponovno cekat da se potpuno osusi.. nekad je to 2 dana a nekad 3-4.. funkcuonira savrseno i nemos se sjebat ko sta se ti ocito jesi..

ma mislim da ce bit u redu ovako... cak sam sad par dana preskakao ovo vecernje zaljevanje i zaljevao ih samo sa 250ml dnevno... sve ispjevaju kolko tolko drzat listove sa tolko vode, osim ove prve desno koja ima premasne listove... al jbg, mora na dijetu :)

inace, danas sam ih drugi put gnojio... prosli petak prvi put.

koristim plantela list.... vec se bilo pokazivalo ovdje pa sam zato uzeo to.. (imam i plantela cvijet, ali to cu tek od iduceg petka koristit..), prosli petak sam svakoj dao po 250ml vode u koju sam stavio pola od preporucene doze... danas svakoj po 125 ml isto sa pola preporucene doze...

ova zadnja desna mi je bila uzasno pozelenila nakon toga bila, pa sam odlucio smanjit malo... bolje manjak... navodno finije za pusit.
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
elephant0r je napisao(la):
u tom slucaju ne uzimaj vrh zemlje kao referencu nego dno posude, ili masu tegle kad ju podignes.. nesmije bit blatnjavo ispod kod rupica za drenazu..

inace ja volim pustit da se sve potpuno osusi i onda OBILNO zalit sa velikom kolicinom vode, pa ponovno cekat da se potpuno osusi.. nekad je to 2 dana a nekad 3-4.. funkcuonira savrseno i nemos se sjebat ko sta se ti ocito jesi..

nije li da ih tako shokirash?

a nerazumijem, zasto sam se ja zajebao?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
radi sta te volja
znas kako kazu.. nekome je lakse primit 2m u guzicu nego 2cm u glavu

edit: pa mucis biljke drzeci joj stalno korjen u blatu.. nemoze disat... vidis kakvi su ti listovi.. odo vecerat a ako te zanima vise procitaj po forumu ili primjeni metodu koju sam ti rekao da se oporave
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
elephant0r je napisao(la):
radi sta te volja
znas kako kazu.. nekome je lakse primit 2m u guzicu nego 2cm u glavu

ma ne radim sta me volja, radim sto je njima najbolje.

sa koliko vode zalijes kada ih "obilo zalijes" ?


i ne kuzim jel ovo bila uvreda? mislim pitao sam te, nisam se pravio pametan il nekaj.. nekuzim sto si se uvrijedio, ako jesi? ...:zbunj: ..

a koliko sam uspio pohvatat ovdje, nije problem ako su listove premasni, nego je problem ako korijen istrune, a zasad ocito nije jer rastu ko blesave...

edit: i opet se ne pravim pametan ili nesto, stvarno prihvacam svaku sugestiju, ali bih i volio znati pozadinu (i "zasto" uz "sto").

edit2: jel jos nekome ovo ne lici na skunk? nekome tko je mozda probao sadit skunk#1? mislim narucivao sam sjeme iz nirvana seed shopa, neznam jeli moguce da su mi krive poslali?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
1. Pricekaj dok se zemlja ne osusi i dok na dnu nije blatnjava nego samo blago vlazna
2. Zali dok voda ne procuri na rupice
3. Ponovi 1

Ovo je najsigurnija metoda koju mozes primjeniti iz razloga sto svaki mix zemlje je drukciji i ima razlicitu drenazu. Tako da netko treba 1L vode po posudi na dan, a netko treba 1L vode na tjedan..

Reko sam ti da mi biljke izgledaju kao da se utapaju i ovo je samo moje misljenje koje ne mora biti ispravno. I naravno da nema govora o uvredama.. zgodna poslovica, a bio sam na quick reply pa nisam mogo stavit smajl :icon_mrgreen:

Sretno.
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
ok, probat cu to... al sad mi je najbitnije da mi netko kaze kako da spojim ono sto sam stavio na trecoj stranici teme, pa da napokon mogu prebacit na cvjetanje.
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
evo stavit cu i ovdje sliku koju dakle samo treba nadopuniti....


pa MOLIM VAS... ako netko zna, samo par crtica u paintu i to je to...

sheme i modeli elemenata su na trecoj stranici ove teme...

 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
pozdrav. evo sad je proslo 8 tjedana odkad su na cvjetanju. evo par slika, recite mi sto mislite?

meni se cini nekako kao da ima puno premalo hedova a previse lisca, nemam pojma zasto je to tako pa ako mi netko zna odgovorit bio bih zahvalan. sto bi bilo kada bih odrezao neke vece listove?

 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Pošto mi se neda prelistavati koje je svjetlo na kraju to će biti prvo pitanje.
Drugo bi bilo, koristiš li reflektor? Ne vidi se niti na jednoj slici...
Koliko su ti velike biljke (kolike su bile u vegetaciji ako se sjećaš)? I zašto ih nisi pokušao svezati jer su otišle ful u visinu...

Daj još te podatke... :)

:maryjane:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Covjece pa ti ni reflektor nemas... Kakav to urod ocekujes bez reflekotora?? Gubis duplo svjetla bez..
Trebo si uradit LST, ofarbat zidove u bjelo i nabavit reflektor.. onda bi to licilo na nesto..
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
ah, "reflektor" (improvizirani napravljen od kartona i bijelog papira).. sam imao do prije jedno 2 tjedna. - onda su postale previsoke i napravio sam "zamjenu sistema drzanja lampe" pa je otisao i preteski reflektor. hm, probat cu ga vratit.

lampa je philips son-t master plus 150w ..

najvislja je visoka 95cm ne racunajuci visinu zdjele.

ja mislim da im treba jos jedno 2 tjedna. sto vi mislite?
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ja mislim da možeš biti zadovoljan sa veličinom hedova, moglo je i bolje,ali 95cm biljke i malo lumena. Ostavi listove na miru i nek se proba napuniti još malo.

:maryjane:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.