Skunk #1, moja prva sadnja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Postovanje! evo vratio se napokon na forum nakon dosta vremena. situacija se malo poboljsala (prosli put sam , mozda ce se neki sjetit, odustao radi premalo prostora..).

sada imam ormar velicina 142*107*60 i to bi nadamse trebalo biti dovoljno za par biljkica za osobnu (u)potrebu. (odustao sam bio od ice2000 jer se pisalo da ima miris po benzinu, a to me nekako odbija...)

narucio sam prije par tjedana (doduse ne od sponzora, nego od nirvana shopa jer su oni nesto jeftiniji bili za ovo) - sjemenke skunk #1, jer sam cuo da rastu dosta nisko i da su odlicne za prvi uzgoj (lagane za uzgojit)...

i tako, sjemenke dosle, semestar zavrsio, i ja se nasao pred miljardu i osamsto problema/pitanja/slatkih briga...

nemam jos prakticki nista osim ormara i sjemenja tako da bilo kakav koristan savjet je uvijek dobrodosao.

zapocetak: planiram uzet gro-lux 400w, to cu vjerojatno ovaj ponedjeljak. Uzet cu onaj kit cijeli starter i sto vec sve ide uz to.. pa me odma zanima: koliko je to tesko sve povezati skupa?

zatim: sto bi teoretski bilo da uopce ne stavim ventilatore? naime ormar je neki rustikalni stari i zadavili bi me doma da ga rasklepam / probusim rupe negdje za ventilatore. ono sto eventualno dolazi u obzir (i to cu vjerojatno napravit) - je skinut zadnju stranicu - sperplocu, i zamjenit novom - u koju bi onda ugradio ventilatorcice od kompjutera. a ono sto me brine je: smiju li svi ventilatori biti sa iste strane? (na istoj stranici boxa).. - tako da npr. na vrh boxa (na zadnju stranu ormara) - bi stavio 3 ventilatora koji bi upuhivali zrak iz vana, a na dno boxa (ali isto na zadnju stranu), one koji bi ispuhivali zrak van.... ili da stavim obrnuto? (ja sam iso logikom kao zrak koji je topao je laksi pa ide gore...)...jel bi npr. 4 ovakva bila uredu? http://www.links.hr/index.php?naziv...&id_kategorija=05090812&id_artikl=050.908.055
takoder, kako povezete te ventilatorcice na obicnu struju? mislim ono, da nije napajanje iz kompjutera?

nadalje: koju vi metodu koristite za proklijavanje sjemenke? procitao sam vecinu onih tutoriala, i nekako sam dosao do zakljucka da je dobro staviti izmedju dvije papirnate maramice, i tako u plasticnu vrecicu te zatim blizu radijatora? onda kada proklijaju, lagano presadit u casu od jogurta sa obicnim humusom ph 6.5 i odma pocet zaljevat djubrivom i vodom sa peroksidom? dali odma treba mrvit stiropora (ili stavljat perlita) unutra, ili to tek kad je biljka malo veca?

folija. - procitao sam da nevalja alufolija u kombinaciji sa hps., ali koliko sam shvatio gro-lux nesto slabije svijetli/grije? moze li onda alu folija sa gro-luxom? jel zna netko mozda gdje se u zagrebu moze nabaviti Mylar folija?

eto, ispricavam se sto imam previse pocetnickih pitanja, ali nisam uspio nac negdje odgovore na ova pitanja pa ono... ako sve vec postoji negdje napisano bilo bi super kada bi mogli samo link stavit.

hvala.
lp
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
dakle, navlazio sam papir sa odstajalom vodom koju je sestra stavila na stajanje za zaljevanje neke nebitne biljke u dnevnom :)
jel dosta samo jedan sloj papira ispod i iznad?



i zavezo to u vrecicu i stavio na krpu na radijator.




sto mislite koliko cu cesto morat otvarat vrecicu da bi dodao vode na papir?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
SvjetloIstine je napisao(la):
koliko je to tesko sve povezati skupa?

sto bi teoretski bilo da uopce ne stavim ventilatore?

smiju li svi ventilatori biti sa iste strane?

staviti izmedju dvije papirnate maramice, i tako u plasticnu vrecicu te zatim blizu radijatora? onda kada proklijaju, lagano presadit u casu od jogurta sa obicnim humusom ph 6.5 i odma pocet zaljevat djubrivom i vodom sa peroksidom? dali odma treba mrvit stiropora (ili stavljat perlita) unutra, ili to tek kad je biljka malo veca?


lp

pozdrav !

uopce nije tesko sve to povezati skupa, uostalom ovdje imas sve potrebne sheme. kada bis dosao do tog dijela, samo ulpoadas opremu ( prigusnicu, starter i grlo koje imas) i netko ce ti reci kako ide. ako imas isto kao sta su neki imali, imas slike na kojima ti je vec spojeno, ali nije nikakav problem .

da uopce ne stavis ventilatorre, kratko receno nemoj niti pokusavat !! biljkama treba zraka, najbolje kad im mozes dofurat svjezi , a stari izbaciti van , to je vrlo bitno ! ako ne mozes bas tako onda barem protok zraka da imaju . da ne govorim jos o toplini koju stvara svijetlo .

mozes ih ti staviti kako te volja, ali uvijek pazis da imas efikasnost na prvom mjestu !
tako kako ti kazes po meni nije bas najbolje,....to bis trebao popraviti ....
a to sta kazes za starce..e to ti je vec problem zato si mogao uzet neki box od kojeg mozes raditi sta te volja !

i opet ...ti ventilatori ce ti biti malo po mojem misljenju jer 400w svijetlo stvara uhuhu dosta topline, i u tom prostoru koji imas i s tim ventilatorima, mislim da bis mogao imati problema s toplinom .

sta se tice klijanja...ta metoda ti je najbolja s maramicama.....natopis ih vodom, izmedu fliknes sjemenke i sve to skupa stavis u jedan najlon i zapecatis da nema zraka i to stavis na toplo mjesto ! u roku od tri dana one ce vec izbaciti klicu van .

stiropor odmah mixas u zemlju pri pripremi ! ne gnojis odmah, ali opet je sve pitanje jer nisi naveo koju zemlju ces koristiti !

mozda bi ti bilo pametno da odmah stavis potove u box kojima ce biljka biti do samog kraja (jer znas koliko ti ih stigne) tako da se ne jebes s presadivanjem ( to ako si uzeo feminizirane sjemenke ), ako nisi uzeo feminiz onda bolje u manje prije tako da odvojis muske od zenskih i bla , bla, bla....

ovo ti je nesto ukratko, ali jos razmisljaj i dobiti ces neke dobre ideje ! pozz

u jebohte..ovo nisam ni vidio...:)) ako si dobro smocio maramice ili sta vec i dobro tzo zatvorio da nema zraka onda neces trebati dodavati vode jer sva vlaga ostaje unutra :))
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
SvjetloIstine je napisao(la):
dakle, navlazio sam papir sa odstajalom vodom koju je sestra stavila na stajanje za zaljevanje neke nebitne biljke u dnevnom :)
jel dosta samo jedan sloj papira ispod i iznad?


i zavezo to u vrecicu i stavio na krpu na radijator.



sto mislite koliko cu cesto morat otvarat vrecicu da bi dodao vode na papir?

A sta druze to kuvas na radijatoru???
Jeli se to jede sa maramicim ili se izvadi kuvana semenka pa se umace u neki sos??
Covece kakav radijator stavi u mikrotalasnu!

Seme treba da bude na toplom mestu i mraku oko 25 stepeni ne u vatri pakla!!!
Stavi u neki duks tu kesu i dnevno bar jednom otvori i naravno ne u sobi gde je ladno da je drzis!
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
evo maknuo sa radijatora, stavio u ormar na mracno i relativno toplo.


planirao sam obicni humus naci neki najblize ph 6.5 i u to samo udrobit stiropora jedno 30%.

da pocnem gnojit odma, ili da pricekam neko vrijeme? (kazu 20 dana)...

predomislio sam se za ventilatore... uzeti cu dva od 220v iz chipoteke. (http://www.chipoteka.hr/, pa ventilatori pa onaj od 220v, 80kn jedan). neznam koliko to buci?
jel trebaju radit ventilatori kada je iskljuceno svijetlo? oce li bit problem ih povezat na struju? jer mi se cini kao da ne dolaze bas sa stekerom.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo kompa ja imam jaaaako slicnu situaciju ko ti , pa cu ti reci kak sam ja to sklepo
Isto skunk #1, isto zavrsio smemestar.. :D
Svjetlo 400W HPS.

Do sutra cu i box imat, al mogu uzet dimenzije koje ocu. Ovaj tvoj Box je dobar al ak mislis cijelu povrsinu iskoristit ti treba 600W HPS. Ak ces uzet samo 1m2 od toga to ti je dosta za 4-6 zenske biljke.. Znaci tokom cijelog zivotnog ciklusa 4-6 biljke.

MenI trenutno do sutra vegetiraju na otvorenom a sutra u box.

Sto se tice ventilacije, ak ju sklepas sa iste strane ormara, onda ce ti se samo po toj plohi izmjenjivat dotli i hladni zrak. Ak stavis lampu na tu stranicu, to bi je trebalo hladit tak da bi to ok trebalo bit. Vidices vec.
Za tehnicke karakteristike ventova neam pojma.
I pomjesaj taj humus odma sa stiroporom, jer ja sam se zajebo, nisam pomijeso, a taj humus jaako slabo upija vodu pa su mi je jedna sjemenka istrunula unutra, a neke nisu uopce izrasle!!

To je iz mog iskustva, a dalje ces se morat snalazit i improvizirat :D
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
samo bi dodao kako mislim da bi 600 watna zarulja bila previse, ne po svjetlosti naravno nego po toplini koju stvara . ako nades nacina da rjesis tu toplinu onda slobodno pukni 600 . pozz
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
a koristit cu prostora koliko ce mi trebat za vjerojatno 4 komada. :) "komada".

neznam kolko bi me kostao gro lux 600w, uzet cu 400 ali cu probat nabavit neku bolju foliju. jednostavno zato sto mi netreba vise, i ovo ce mi bit previse ako sve 4 uspiju.

i stvarno nitko nezna di se moze nabavit mylar u zagrebu?

i jel bolje onda: unutarnja (srebrna reflektirajuca) strana od papira za poklone ili folija koja se koristi za jagode? (i ako da, di tog ima u zagrebu? )
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
a si razmisljao da jednostavno ofarbas flat white ? ? :) ako ti je vec problem nabaviti folije.

iskreno nisam gledao u zg za mylar, ali mozda je i moguce . . . samo treba znati tko to najvise koristi i automatski znas u kojem shopu je mozes naci . google za to :)

mozes ti staviti i obicnu alu foliju ako ces riskirati hot spots :)

da ne pisem novi post...ovdje cu samo dodati.... ako mislis na malč foliju za jagode => ona je flat crna , mozda postoji jos koja...ne znam...
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
a si razmisljao da jednostavno ofarbas flat white ? ? :) ako ti je vec problem nabaviti folije.

iskreno nisam gledao u zg za mylar, ali mozda je i moguce . . . samo treba znati tko to najvise koristi i automatski znas u kojem shopu je mozes naci . google za to :)

mozes ti staviti i obicnu alu foliju ako ces riskirati hot spots :)

necu farbat, necu koristit alu foliju.

ili onu za jagode, ili ovo od poklona ili mylar. ako netko zna nesto bolje molim vas neka kaze. ili ako zna gdje kupiti mylar u zg.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ulaz zraka dolje a izlaz gore. jer topli zrak je laksi
i ide gore i taj je onaj koji ce trebat ic van. ovi ventovi
na 220 ti se lako spoje, ali ovi koje ti gledas i nisu nes.
43-48db se cuje jako. dodaj jos 30-ak kuna i kupi kupaonski,
ima klapne, i jaci je, a tu su oko 38-40db, pa se cuje ko ovaj tvoj.
spojis ga lako. imas dve zice, i treba ti uticnica. i spojis te dve zice
za uticnicu (ono s dva neceg sto ide u zid :) ), i nemozes krivo spojit
zice jer je struja izmjenicna. za mylar se spominje neka firma u zg
B4 ili tako nes, imas cini mi se u temi
http://forums.vutra.org/oprema-za-u...avka-opreme-prodajna-mjesta-po-gradovima.html
ako ne tu onda u:
http://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/488-oprema-izmena-informacija.html
nadam se da sam i ja nekom pomogo..
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Mayler koristi ako mozes nema nista bolje! Ako nemas onda za jagode a ako nemas onda vise slojeva ukrasnog papira (jedno tri sloja)!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Ja cu vam reći samo jedno : mylar je bez veze stvar za ovako male grow setupe(Imao sam ga i užasno je nespretan gužva se i trga itd ...) a još kad pogledaš da platiš tipa 4-5 eur po m2 a dobiješ samo 10% više refleksije a što se tiče alu folije to je tek bez veze jer ima i manju refleksiju a radi hotspots na biljkama radi fokusa koji se stvara . tako da mat bijelo je naj naj . omjer cijena i kvaliteta je bestchoice

i nemojte zaboraviti sve te folije se trebaju i čistiti jer inače nema više refleksije :D
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
SvjetloIstine je napisao(la):
a koristit cu prostora koliko ce mi trebat za vjerojatno 4 komada. :) "komada".

neznam kolko bi me kostao gro lux 600w, uzet cu 400 ali cu probat nabavit neku bolju foliju. jednostavno zato sto mi netreba vise, i ovo ce mi bit previse ako sve 4 uspiju.

i stvarno nitko nezna di se moze nabavit mylar u zagrebu?

i jel bolje onda: unutarnja (srebrna reflektirajuca) strana od papira za poklone ili folija koja se koristi za jagode? (i ako da, di tog ima u zagrebu? )


imas u pevecu samoljeplijivuv foliju, srebrna, kad ju zakeljis, skoro je kao ogledalo, 22kn/metar.. cini mi se dosta dobra.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma kakve folije ljudi.. samo neka sve bude mat bijelo i nema bolje stvari od toga.. lako, jeftino, uredno a jednako je ucinkovito..
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
ona dva ventilatora su ti dosta bučni. imam ja identične, protok zraka ti je po svakome 150m3/h i troše 20W svaki. Meni je box u spavaćoj pa preko noći stvaraju primjetnu buku. S time da ja svaku večer idem naduvan spavat pa mi baš i ne smeta... eto, tek da te upozorim :D
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
kolike posude da uzmem? (planiram odma staviti u onu u kojoj ce biti do kraja tak da ih nemoram mucit sa presadivanjem.
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
jel moze 5 litara? ili da uzmem 7?

sad sam gledao po nekim ducanima tu sa vrtnom opremom, i nasao sam miljardu vrstu supstrata, svi su ili 5.0-6.5ph ili 5.5-6.5, i imaju N,P i K... da uzmem onda to umjesto obicne zemlje? (koju btw. nisam uspio ni vidjeti nigdje ?!)

moze taj supstrat i 30% stiropora? i onda u supstrat nejde uopce gnojivo ili?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ovisno o tome koliko biljaka zelis...ravnaj se prema tome da za njih uzmes cim vece posude da ti sve komodno stanu u box !

sta se tice zemlje....pametno je uzeti ovu 6.5 ili 7.0 ....odmah je smiksas sa stiroporom i dobro je to da biljke neces trebati hraniti barem prva 2-2 i po tjedna .

pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.