Skunk #1, moja prva sadnja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.01.2008
44
7
8
Nisam ni ja nista drugacije to konto, jer u boxu je sve fino izolirano zasticeno i nemam brige za iskrama,, a citao sam da je dobro obojiti box u mat bijelu, a i papir je mat bijele ,,,,pa tako da cu sad to pokusat, pa ako ne bude islo kako treba :vb_kez: trazit cu drugo rijesenje...

Sretno sa growom :b_jump:
Peace
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
sad mjerim povrsinu na koju su mi stale 4 velke tegle i na kojoj ubiti obavljam grow.. i to je 50*50cm = 0.25m^2... a ja imam lampu od 400w!!! ... - sad ispada da je to 3 puta previse i da ja bezveze bacam struju svo vrijeme, i da sam mogao puno jeftinije kupit lampu i sve?

i jos k tome da im to mozda steti?
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Kako im moze stetiti...
Stetilo bi mozda da im stavis 2kW lampu, a ovak nema stete, samo si trebo nadodati jos biljaka da iskoristis 1m2 i to je to :) Ovako ces imati manji urod nego da si imao u potpunosti prekriven taj kvadrat.

Eh da, a da si recimo koristio LST ili ScrOG, tada bi ti te 4 bile sasvim dovoljne za popunjavanje jednog kvadrata.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ja se nebi zamarao sa viškom svjetla ,više bi se zamarao sa tim kolika ce biti temperatura i vlaga u tako malom prostoru sa 400 W to je ono što bi te trebalo zabrinjavati ,jer ako ta dva faktora neće biti ok neće biti ni indoor grow ok . jedino rješenje koje ja vidim je CoolTube sa skroz odvojenim sistemom hladjenja i naravno neki pc ventovi za normalnu ventilaciju prostora . za 0.30 kvadratnog metra je malo je previše 400W bilo bi i 250 dovoljno no vidjet ćeš puno nas je počelo sa minijaturama a uvijek se to proširivalo na veći prostor tako da mozda ako imas priliku zguraj to u neki veći prostor. nedaj se samo napred i uživaj u forumu.

pozz
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
nekužim kak je ovaj lik dobio da je pol metra dužnog puta pola metra dužnog jednako 0,25 m2.

:ludaci_lol:
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
di je nestao gumbic hvala?

jel se moze zarulja od 150w stavit na starter i balast od zarulje za 400w? (hps jelte)

edit: nemoze se, zvao sam ducan.

planiram uzet lampu onda neku od 150w i prigusnicu za nju (koliko sam shvatio starter moze biti od 400w) ... - imate neku preporuku koju da zarulju uzmem?

koliko je sylvania losija od phillipsa? i izmedju svih onih Son zarulji, koju da uzmem?

http://www.lipapromet.hr/CjeniciIKatalozi/CjenikIzvoraSvjetlosti07_06.pdf
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Master Son t pia plus 150 W i uzmi zalivenu prigušnicu jer trpi vlagu vanjske uvijete i to... da nebi bilo makar ako mene pitaš uzmi radje 250 :D nije neka razlika velika a ipak što više lu tvrdji i veći budovi
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
kupio sam novu prigusnicu i lampu.

ovaj put je prigusnica imala 3 rupe pa sam morao sve spajat po drugoj shemi.

spojio sam po ovome: http://img186.imageshack.us/my.php?image=spajanjenw8.jpg

dakle:

na starteru: u N ulaze dvije zice -nula iz grla i nula iz struje.
u Lp idu dvije zice - jedna na grlo, jedna na onaj odvojeni prikljucak od prigusnice. (na onoj strani di je samo jedna rupa).
u B ide jedna zica koja ide na prigusnicu.

jos ima jedna zica koja iz prigusnice ulazi u struju (faza).

tako sam to lijepo spojio, upalio, i zarulja lijepo bljesnula i pukla.

pa, di sam fulao?

jel moguce da je to zato sto je prigusnica od philipsa, a starter Z 400 MK (pise na njemu da je za HS od 70(DE) - 400W.. - jel mozda zato kao prejaka il nesto? sto znaci taj (DE)?

prati me losa sreca ocito, lagano pocinjem razmisljat da sve to posaljem u 3pm..

sad neznam sto bi, naime jucer sam i temperaturu mjertio u boxu - ako stavim termometar tako da na njega tuce sijalica (ali ona koja je bila od 400w) - temperatura je 48 stupnjeva C.. a ako ga stavim tako da svijetlo ne tuce na njega - onda je temperatura 32 stupnja c. neznam sad koju da temperaturu gledam? 32 bi jos koliko sam shvatio bilo prihvatljivo, ali 48 bi napravilo sranje u fazi cvjetanja jelda? (ilitiga: i da hocu nemogu obavit sve sa ovom lampom od 400w i morat cu opet kupovat sijalicu od 150w ako mislim nastavit?)
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
i sad vise neznam kako spojit staru zarulju (onu od 400w)

evo shema

jel mi moze netko nacrtat kako ovo spojit: to je prigusnica. a ovo je starter:

ajde molimvas...
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
hoce ti na biljke tuc svijetlo? ako hoce onda mjeri tamo temperaturu.
ako nece onda :ludaci_lol:. svejedno ju treba spustit...
edit: koga cega temperaturu spustit
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
temperaturu planiram spustit tako da ponovno kupim zarulju od 150w. - ali zna li netko to spojit? tj. moze li mi netko rec gdje sam fulao (a vec sam objasnio kako sam sto spojio). - i stvarno, jeli moguce da je to zato sto je potpaljivac z 400mk?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
nije moguce da je upaljac ako je normiran od 70 - 400 w !

mislim da si spojio po krivoj shemi jer ona shemu koju si dao da si po njoj spojio je za 250w zarulju tj. autom,atski je druga prigusnica .

a ti si imao 150 w zarulju .... moze biti da su sheme iste, ne znam....ali druga je prigusnica u pitanju i nije filipsov starter a na onoj shemi je .

dakle...to ti je to :)

magao si lijepo uploadat tocno svoju opremu i netko bi ti vec pomogao....ali sta je, tu je ...

peace :p
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
to je ya sad ok ali vec ya mjesec dana ce ti biti pakao ako je sad 29 pa razmisli malo i o tome jer ces se onda pocet hvatat za glavu kad ti tempa ode na 37 a biljke ko da su prebijene urod slab prolongirano cvjetanje itd itd .. da nekazem da je moguca i smrt :D

pozz i ako neznas spojit svima sam to vec rekao odi kod nekog elektricara ma za pivo ce to dda ti pospoji onako provizorno pa ti onda sa tim doma i onda dalje lako
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Stoner je napisao(la):
to je ya sad ok ali vec ya mjesec dana ce ti biti pakao ako je sad 29 pa razmisli malo i o tome jer ces se onda pocet hvatat za glavu kad ti tempa ode na 37 a biljke ko da su prebijene urod slab prolongirano cvjetanje itd itd .. da nekazem da je moguca i smrt :D

pozz i ako neznas spojit svima sam to vec rekao odi kod nekog elektricara ma za pivo ce to dda ti pospoji onako provizorno pa ti onda sa tim doma i onda dalje lako

ma kupit cu ja ponovno lampu od 150w i onda cu sve nacrtat ili posudit fotoaparat. samo da se prvo malo oporavim od ovog jer sam skoro imo slom zivaca (a da ne kazem da trosim zivotnu ustedjevinu na to...). i ja jos uvijek vjerujem da sam sve dobro spojio.
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Dakle, kupio sam novu lampu i nazicao frenda mob pa slikao malo... pa da vidite sto ima :) (sutra im je rodjendan tj. mjesecnica.. :)

cim spojim ovu novu lampu (150W Master Son-T Pia Plus), a da pritom ne eksplodira - prelaze na cvjetanje..

pa bih vas molio za asistenciju pri spajanju ovaj put...:

shema na prigusnici:


shema na potpaljivacu:


inace, potpaljivac je Z 400 MK i na njemu pise da je za HPS lampe od 70(DE)W do 400W... sad ja nemam pojma kaj to znaci, ali covjek koji mi je prodo novu lampu je rekao da bi to trebalo funkcionirati... a ja mislim da sam i proslu lampu dobro spojio i da je grunula, pa neznam jeli kompatibilno sa ovom lampom?

edit: prigusnica je philips BSN 150 L302-ITS
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
evo ih u ormaru:


pogled odozgora

doljnji listovi se suse polagano i na nekima su vec skroz suhi, ali mi ih je zao odrezat, jer ... neznam, zao mi je.. da li bih to bas trebao ili je samo nekima ruzno za vidjet pa rezu?

eto, recite sto mislite.

edit:

inace, na vegetaciji su od 16.2. , a ova najvisa (iza lijevo..) je visoka jedno 34cm...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.