Skunk #1, moja prva sadnja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36

evo, 10 i pol tjedana cvjetanja. lijepo su se napunile.
pretpostavljam da bi trebale biti gotove ali nisam siguran (cvjetanje bi trebalo trajat 8-10 tjedana..) . pristili su pola smedi pola bijeli, ali nekako mi je premalo bijelih kristalica po budovima. mislim vide se ali mi se cini da bi ih trebalo biti vise? sto mislite, dali da ih jos pustim da sazrijevaju ili da zavrsavam? (planiram ih stavit 2 dana u mrak prije berbe..). ono sto me brine takoder je to sto se ovoj velikoj suse sad vec skroz gornji listovi (a nisam gnojio zadnjih mjesec dana uopce).

i btw. - sushe se veliki listovi, ali mali ostaju zeleni kroz cijelu biljku. zna netko zasto?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Biljka sada crpi nutrijente iz listova i salje ih u cvjetove. Dobro da nisi gnojio to je normalno.
Ne zamaraj se sa kristalima.. rad trave se nezna dok ne pripalis prvu pljugu i to tek nakon susenja dok ne pukne grancica kraj heada, i onda 2 tjedna curinga u teglama. Tek onda mozes znati kakav rad ima.

Ako zelis head high uberi je ranije, a ako zelis stoned/body high ostavi je jos neka pici.

Kazu da pomaze ako biljku ostavis 48h u mraku bez vode prije berbe pa mozes i to probat ako hoces.
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
nabavio sam mikroskop i gledam kristalice, lijepo izgledaju :) i gledam slike na netu pa mi se cini ko da bi sad mogo bit optimum (ili je jako blizu). tako da sam odlucio danas ih vadit iz zemlje (2 dana su u potpunom mraku).

ali ono sto me zanime je: rezati pri dnu glavne stabljike, ili cupati sa korijenom? objesiti cijelu biljku da se susi, ili ocistiti lisce, odmah maknuti hedove i sve staviti posebno?

spominju svi da je najbolje susiti u dobro ventiliranom prostoru. pa, da susim u istom ormaru sa ukljucenim vrtilatorima?

nemogu docekat sad :)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Strpi se jos malo majstore.. nema usporedbe.. pusit zelen bud, ili dobro zacuran je ko noc i dan.

Susi ih na mracnom suhom mjestu gdje zrak bar malo cirkulira.. u suprotnom trebas ventove.. ostatak sam ti vec napisao gore iznad.

Uzivaj! :)
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
SvjetloIstine je napisao(la):
ali ono sto me zanime je: rezati pri dnu glavne stabljike, ili cupati sa korijenom? objesiti cijelu biljku da se susi, ili ocistiti lisce, odmah maknuti hedove i sve staviti posebno?

Otkini pri dnu stabljike(nemoj sa korijenom jer ce ti se biljka susiti duze-ono sto pricaju da se sa korijenom okrece dole jer u korijenu ima "smole" su mitovi-uvijerio sam se davno:))) ) tako znaci ocisti stabljiku od velikih listova, otkini je pri dnu i ostavi na tamno,prozracno mjesto(tavan-najbolje) i pusti da se susi,sam ces primjetit kad je gotova za kidanje vrhova(kad budu suhi) i uzivaj:vb_kez::vb_kez:
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
sinoc sam ih manikirao cijelo vecer. Poslusao sam Bongasha i sto mi je savjetovao na vutra shoutboxu (i puno hvala bongash). razdvojio sam velike listove od hedova (zapravo skidao sam i dosta malih, mozda sam malo pretjerao, ali to mi nije bed jer sam alergican na duhan, pa cu listice tako ionako koristit kao masu za mjesanje (da gori...))... i sve stavio u ormar na novinski papir da se polagano susi. danas ujutro sam ih okrenuo.

ovako jos neosuseno ima masu 340g ukupno (hedova, lisce ni nisam vagao)... (od 3 velike biljke i jedne ful male i mlade... (najveca 130g, 105g, 85g, 20g - najmanja) ... racunam da ce osusenog biti valjda oko 110g. tako da, ako ce radit kako mi se cini da bi trebalo (jer je ful masna... ono, danas ih okrenem par , poslje perem ruke sapuom - i jos uvijek su mi ljepljivi prsti, a miris nemrem maknut nikak...) - ja zapravo dosta zadovoljan. istina je da je moglo i bolje, ali mislim da za prvi put nije lose. vise informacija znaci za jedno tjedan dana.

(zapravo, mogu vam odma rec da nisam uspio izdrzat i da sam jucer cim sam prvu ocistio probao pusit. naravno da nije gorilo nikako i da je to bacanje i znam to sve, ali nisam mogao izdrzat... uglavnom... cinilo mi se kao da je nista, osjetio sam ful ful malo onog "high"-a a da mogu rec, napusen sam... i vjerovao sam da ne radi jos sve dok nisam poceo cistit drugu.. i onak, ogulim prvo sve sa glavne stabljike.. i skuzim da je stabljika sva masna i ljepljiva i pocnem ju lizat ko kreten... polizao sam jedno pol metra dok nisam skuzio sto radim... onda sam shvatio da nisam bas sav svoj (ili da sam vise svoj nego uobicajeno, kako god) i da ima nade ;) )

jel itko od vas probao pusit odma tek ubrano i skroz mokro jos? jel vas pucalo tj. da se nadam necemu ili?
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
SvjetloIstine je napisao(la):
i onak, ogulim prvo sve sa glavne stabljike.. i skuzim da je stabljika sva masna i ljepljiva i pocnem ju lizat ko kreten... polizao sam jedno pol metra dok nisam skuzio sto radim... onda sam shvatio da nisam bas sav svoj (ili da sam vise svoj nego uobicajeno, kako god) i da ima nade ;) )

jel itko od vas probao pusit odma tek ubrano i skroz mokro jos? jel vas pucalo tj. da se nadam necemu ili?

Nikada nisam pushio skroz mokro, ima puno quick dry fora. Mikrotalasna, fen... Mogu ti reci samo da treba biti strpljiv, to sam nauchio na sopstvenom primeru... Dim je odvrtan i rad je skroz drugachiji... Curing je vazan koliko i sam grow... Greota je da propadne 3-4 meseca brige zato sto ne mozesh da iscoolirash 2-3nedelje da se barem malo stvrdnu... Uglavnom, i ja sam nestrpljiv, ali biram najmanje i najruznije headice... :popcorn:
pozzdraw
 
13.04.2013
1
0
1
A jel se može uzgajati skunk pod običnom sjelicom 150 W, jel previše toplote ona ima ili.. ?

Znam da ova sjelica FLC ona ima manju toplinu, u čemu je stvar sad ? Jel treba imati dovoljno i svjetlosti i topline ?

Ja imam 3 biljke " Skunk" zasađene i izvirile su vec 12 cm, a samo imam ovu jednu FLC sjelicu 400W temp. je sobna nezz ni ja tačno uglavnom ravnam prema sebi .. U box-u nema gornjeg djela poklopca,

preko dana jednu 2 sata palim ventilatore i otvorim prozor za svjež zrak 2 sata dnevno,, a sjelice rade 10 sati naravno po danu jel uredu to ili da povećam ili smanjim za nekoliko sati rad svjetlosti ?

Pozz :ridinghorse:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
pod obicnim žaruljama nemožeš uzgajati biljke....možeš pod HPS rasvijetom MH rasvijetom itd.....FLC neznam kakve su to žarulje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gardener
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.