Skunk, prvi uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2011
14
0
0
32
Evo danas sam posadio 18 sjemenki vrhunskog skunka, nisam siguran koji je tacno. Ali sada me zanima za koliko ove sjemenke mogu ocekivati da izadju iz zemlje, drzao sam ih u navlazenima maramicama sve su pustile klicu. A prije 3 dana sam ubacio isto 3 sjemenke sa klicom drzim ih na suncu ali nesto me vrijeme zeza svaki dan poslije podne oblacno. I jos nisu izbile ni trunke na povrsinu stoje mi na prozoru. Ovo mi je prvi growing, pa me zanima kada mogu ocekivat da izbije iz zemlje?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
uzmes neku pumpicu pa prskas vodom povrsinu zemlje .. zemlja se nesme osusiti ,, malo cudno je sto su semenke pustile klicu a jos nisu nikle.. nadam se da nisi duboko zasadio?
 
06.11.2010
35
6
0
121
Ma glupo ti je uopce stavljat u zemlju odma.. trebao si stavit u vatu ili WC papir.. I onda kad korijen iziđe oko 1-2 centimetra samo premijestiš sa pincetom u zemlju (prije toga napravis tupu koja ce bit duboka kao korijen + 0.5 cm). A ti si sad prakticki bacio dobro sjeme skanka (osim ako ti uspiju sve biljke, onda si siguran da nisi bacio ni jednu sjemu :) )
 
15.02.2011
46
4
8
34
#aidmints ispravio bi te, iz iskustva ti mogu reći da je bolje i prirodnije odmah sjeme u zemlju, bez proklijavanja u vati ili maramici, nikad mi se nije desilo da mi nije izašla iz zemlje kad sam ju direktno zabio i držo vlažnu zemlju
 
02.04.2011
14
0
0
32
ma ibile su samo malo klice 1-2 mm i onda sam ih strpau u case u rupe mozda od 0,5 - 1 cm ali nadam se da ce sve biti uredu kod faxa nikla jedna prirodno neko bacio sjemenku nemores je iskorijeniti neko je osjece on se pomladi i ponovo raste pa mislim da je bolje prirodno
 
02.04.2011
14
0
0
32
a zanima me hocu li ih moci kad malo ojacaju izbaciti van imam povis svoje kucu jedan djelic sume isto moja suma ogradjena zicom i hocu li je moci staviti ispod borova gdje ce imati dosta sunca tu cjeli dan ima sunca a u zaklonici je od vjetra. Posto mi je prijatelj sadio prosle godine u zimu tj. 12 mjesec i pretrpjela je sve snjegove da joj nista nije bilo cak je rasla nenormalnom brzino 3-4 cm dnevno nadam se da cu i ja moci izbaciti van. I jos me zanima volio bih ostaviti 1 zensku i jednog muskog ako bude da budu skupa da se oplodi da mogu dobiti sjeme ako je vani jel ja moram prenijeti na zensku pelud ili ce vjetar uciti svoje?
 
02.04.2011
14
0
0
32
nisam bas mislio tocno ispod borova vec gdje su borovi pa ispod jedno 10-15 m ima jedna ko mala livadica samo eto da ako bude bure da ih ne slomije
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
gde god da presadis presadi tako da bude sunca ,,mani se ti pitanja nego citaj forum ima odgovor na svako tvoje pitanje :)
 
02.04.2011
14
0
0
32
ljudi prva je izasla vidi se malo debela stabljicica :D nadam se da ce i ostale ubrzo ova je izasla za tocno 72 sata otprilike prva mi je sadnja pa sam uzbudjen nenormalno hvala ljudi sto mi pomazete ko je blizu samo nek dodje bit ce vutre
 
02.04.2011
14
0
0
32
zanima me smijem li ih presaditi odmah vani i zavezat ih mali stapicem da se ne slomiju posto mi ovde ima premalo sunca ok 6 sati dnevno valjda im nece biti nista vani
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Kad su tako male, svasta ih moze pojesti, a vjetar ostetiti. Ako ih male mislis staviti van, onda prerezi plasticnu bocu na kojoj probusis rupe da dobiva svjez zrak i time ih poklopi. Dobit ces efekt staklenika barem dok ne ojacaju i pocnu se brinuti same za sebe. Pazi se puzeva, skakavaca, srna i slicnih biljozdera! Sretno!
 
02.04.2011
14
0
0
32
premjestene su vanka stavljene su boce, a proklijalo ih je vec 8 pa neznam sada koliko ce moje male biljcice da boljuju zbog presadjivanja ili ce odmah poceti rasti