slaganje boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
procitao sam dobar dio svih tema i dalje nisam dosao do zakljucka kolko bi mi bilo najpametnije ic u visinu sto se tice boxa...trenutno je sirina 150cm ,dubina 60cm,pa
ako netko ima nekakav pametan savjet ili ako postoji neki nacin uzgoja da biljke rastu u sirinu a ne visinu?
pocetnik sam,prvi uzgoj pa ako je netko sa iskustvom voljan podijelit par korisnih savjeta sto se tice dimenzija boxa poz svima
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
U pravilu što više to bolje. Visina može varirati od 50ak cm pa do stropa praktički. U višem boxu možeš očekivati i veći urod pošto na višoj biljci ima više potencijalnih mjesta za vrhove, iako se čuda mogu napraviti i u nižim boxevima. Ako si u mogućnosti napravi što veči box. Ako nisi, možeš "tjerati" biljku da raste u širinu te ostaje vrlo niska. Za to imaš više metoda, npr. LST. Evo ti link.
https://forums.vutra.org/threads/80...A-(SCrOG-SoG-FIM-LST-HST....)-by-Data-amp-SiD

Usput, nekidan je otvorena tema za ovakva pitanja.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
fala ti puno(dao si pravi odg.)ispricavam se ako sam nepotrebno otvorio jos jednu slicnu temu u nizu al eto,barem sam dobio konkretan odgovor od tebe :)
nekako mi se LST cini jednostavno i usput necu trebat ic previse u visinu sa boxom(ima mjesta oko 2m,al htio bi da nije prevelik posto ga dizem u potkrovlje kad bude gotov)

jos jednom fala!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.