složen box, nekoliko pitanja.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
pozdrav ljudi

pratim ovaj sajt već duže vrijeme i manje više sam pročitao sve potrebno za uzgajanje.

moja situacija je ovakva. imam u sobi jednu udubinu u zidu na koju su postavljene poprečne pregrade pa to meni služi kao neki ormar. e sad sam ja jednu tu pregradu maknu i zatvorio to šperpločom i od toga stvorio box. po dimenzijama je to nešto kao 50x100x150

od arsenala imam 2xpo 70w hps s tim da imam 3 žarulje 2x son 70w i 1x hpn-l 125w.
za ventilaciju sam stavio na ovu šperploču 1x80mm (za ulaz) i 1x120mm (za izlaz).

i tako sam ja danas lagano prispojio jedan taj set s lampom, složio sam ventilaciju i uključio. te sam išao mjerit temp i ispada da je temp na nekih 23 celzijusa nakon što se sve lijepo zagrije.

eh sad. mene zanima dal je to u redu temp ili je preniska i dali bi sve to moglo tako funkcinirat? s tim da imam još jedan taj set od 70w pa sam mislio i to spojit pa neka sve skupa radi sovj posao.

unutra nisam misliop gurat nešto puno biljaka eventualno 2 pa ih mazit i radit na njima lst pa šta bude, da bude za prvi pokušaj.

unaprijed hvala na pomoći.

pozz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Stavi sve koliko god možeš,zapravo te 2,gledaj da ti temp. ne prelazi 28-30 i sve5 :)
Spoji sve pa pusti po sata ili sat pa pogledaj dokle ide temperatura.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ne znam da je netko koristio high pressure nitrogen lampe za kompletan uzgoj biljaka.
Te 2 70w hps nisu baš dovoljne za tu površinu.
Ak možeš naći još dvije bit će super(da dobro rasporediš svjetlo po boksu) ili jednu 150w hps.
Sa dobrom ventilacijom možeš i 250w hps stavit al imat ćeš frke po ljetu. Ma kad sve složiš vidi kakva ti je razlika u temperaturi u sobi te u boksu.
Nije bitan dijametar venta nego koliko m3 zraka izbacuje za sat vremena.
Sretno i piši što se dešava ;)
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
muči me jedna stvar. da li je razlika od 10 stupnjeva prevelika za box? znači kad su upaljena svjetla temperatura je 28 stupnjeva a kad ih izgasim oko 18 je temperatura. pa me zanima da li je to previše
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
ovako. pokušavam malo dotjerat još neke stvari u boxu pa smišljam da napravim neki reflektor. e sad me ne je zanimalo jer bi mogao možda složit neki reflektor od stranice od kučišta. znači izvana je bjele boje, a u unutra je lim kakv je u unutrašnjosti svakog kučišta. jer bi to bilo ćemu ili da odem i kupim baš kak se spada?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Video sam jednom ovakav reflektor o kom ti pričaš :)) Samo se ne sjećam na kom forumu...
Samo je bio obložen milarom.
Ako nemaš odakle kupiti milar- idi do prve veleprodavnice pa kupi tzv. termo vrećice- neke od njih imaju unutrašnju stranu od čistog milara.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
najbolje ti je da kupis neki reflektor nije skup to ti je najbolje rjesenje to sto tem.pada za 10c nije problem uredu je ako padne 5-10c al nebi bilo dobro da ide preko 10c a na to ces morati misliti kad dodje zima nadam se da ima grijanje u sobi gdje je box,sretno ti s tim sto si naumio.....
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
ovako vam to izgleda sad. uzeo sam stranicu od kučišta svinuo sam ju i prišarafio gore dvije lampe. i sad to izgleda nekako, samo ne znam dal je refleksija dobra. možda bi je ipak trebao obližiti nečime. pokušat ću naći milar. znači sad su unutra 2 hps 70w i sad se igram s visinom da složim da im ne bude prevruče. javit ću kako to ide.


danas prilikom slahanja boxa mi je pao reflektor na jednu od 3 koje su nikle iz zemlje i ubiše mi je. naravno kako to ide, to biujaše najbolja. ali ove druge 2 su oki idu lagano. samo se bojim da ne budu obadvije muške. ali biti ću zadovoljan ako barem jedna bude ženka :D
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
gledaj da ti tem.ne prelazi 28c i da biljkama das sto manje stresa i imas vece sanse za zenske,ja sam od tri imao tri zenke al nije bilo stresa za biljke i tem nije isla preko 28c ako imas jos sjemena ubaci u box..
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Enolagay je napisao(la):
ovako vam to izgleda sad. uzeo sam stranicu od kučišta svinuo sam ju i prišarafio gore dvije lampe. i sad to izgleda nekako, samo ne znam dal je refleksija dobra. možda bi je ipak trebao obližiti nečime. pokušat ću naći milar. znači sad su unutra 2 hps 70w i sad se igram s visinom da složim da im ne bude prevruče. javit ću kako to ide.


danas prilikom slahanja boxa mi je pao reflektor na jednu od 3 koje su nikle iz zemlje i ubiše mi je. naravno kako to ide, to biujaše najbolja. ali ove druge 2 su oki idu lagano. samo se bojim da ne budu obadvije muške. ali biti ću zadovoljan ako barem jedna bude ženka :D

A zasto bi se zajebava mylarom kad mozes kupiti bijeli mat sprej i prefarbati reflektor...a mozda bi mylar i progorija od blizine lampi
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Tropico je napisao(la):
A zasto bi se zajebava mylarom kad mozes kupiti bijeli mat sprej i prefarbati reflektor...a mozda bi mylar i progorija od blizine lampi

Od 70w hps neće da progori milar ;)
Griju manje od 200w cfl ili od stare 125w cfl
Al svakako je farbanje dobra ideja:thumb:
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
evo mene opet. reci te mi jer moguče da biljka nakon 2tjedna vegetativne faze pokaže spol? sutra bude 2 tjedna kako je na režimu 18/6 i ćini mi se ko da vidim male pistile. poslikat ću kasnije pa vam pokažem.

čujemo se uskoro
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čisto sumljam,pusti ona one 2 kao dlačice na grani ali to nisu pistili.
Daj sliku svakako,ko zna,čuda se dešavaju :)