Slobodna volja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
nikako nisam specijalist u niti jednoj grani, niti postoji specijalist, uvjek će biti bolji, brži jači dokle je god vremena. mogu jedino biti bolji ili lošiji u usporedbi sa nekime.

ja imam kao što kažeš stavove i uvjerenja, i normalno je da iste dovodim u sumnju, jer konstantno poboljšavam istinu, tj moje viđenje stvarnosti. ali isto tako moji stavovi i uvjerenja su dosta potkovani zdravim razumom, logikom i dokazima.

ne treba vjerovati, treba znati, kažeš da si isključiv, ali bi rekao da je sasvim suprotno, želiš dokaze, reci mi koje dokaze želiš, nabrojao sam ti 1 dokaz, jednu znanstvenu teoriju koja se slaže sa mojim razmišljanjem, i rekao sam ti da postoje isto i znanstvena istraživanja koja govore da ljudi koriste 100 posto mozga, ja sad čekam tvoje argumente koji će pobiti moje, a te argumente ne iznosiš, koliko vidim zaobilaziš iste

"Svako ima izrazen dar prema necemu. Nije svako talentovan za sve, bez obzira sto u mozgu cuci mogucnost prema svemu. To je meni sasvim dovoljan dokaz da ne koristimo mozak u svom njegovom kapacitetu"
ne, to je ubiti dokaz da ljudi koriste 100 posto ljudskog kapaciteta, jer da postoji čovjek koji je i slikar, i muzičar, i znanstvenik, i sportaš, i da zna sve jezike na svjetu itd itd, to bi bio dokaz koji bi meni sugerirao da si možda u pravu.. a pošto nema takvoga znači da je ljudski kapacitet ograničen, tj da se koristi 100 posto.

isto tako sam malo proučavao te specijalne ljude koji rade čuda, uvjeravao sam se par puta pa na kraju za svakoga nađeš da je u suštini najobičniji prevarant željan pažnje ili novaca, najobičniji mađioničar.. ja ne vjerujem u ništa ali mogu promjeniti mišljenje ako vidim činjenice ili dokaze... zar vjeruješ i da david coperfeild ima kakve nadnaravne moči?

ista stvar i sa religijama, toliko religija a sve tvrde da su u pravu, isto kao i teoretičari zavjere, isto kao i kvazi znanstvenici itd, ja se jednostavno ograđujem od svega toga dok se ne pokaže da je istina, jer od siline neistine i gluposti, otkud možeš znati šta je ustvari istinito? pogotovo ako niti sam neznaš.. možeš jedino prolupati i vjerovati u neistinu.. naravno treba biti otvoren prema svemu i proučavati sve, ali ne slijepo vjerovati.

još jedino mogu za kraj reći, šta ti je bitnije, istina ili da budeš sretan vjerujući u laži?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Vjeruj mi da si prvi na ovom forumu koji me je zbunio. Ja jednostavno tebe ne razumijem.

"Svako ima izrazen dar prema necemu. Nije svako talentovan za sve, bez obzira sto u mozgu cuci mogucnost prema svemu. To je meni sasvim dovoljan dokaz da ne koristimo mozak u svom njegovom kapacitetu"
ne, to je ubiti dokaz da ljudi koriste 100 posto ljudskog kapaciteta, jer da postoji čovjek koji je i slikar, i muzičar, i znanstvenik, i sportaš, i da zna sve jezike na svjetu itd itd, to bi bio dokaz koji bi meni sugerirao da si možda u pravu.. a pošto nema takvoga znači da je ljudski kapacitet ograničen, tj da se koristi 100 posto.

Samo bih te zamolio da mi ovo pojasnis. Nije mi jasno, kako nesto sto je ograniceno, bez obzira cim, moze biti iskoristeno 100%?
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18

mogao bi vam biti zanimljiv video genijalnog Rupert Sheldrake.
moguće objašnjenje za telepatiju

-imenjak je uspio odrediti i klasirati puni potencijal mozga :upiii:


jednom je zen majstor rekao učeniku idi i donesi mi joint ostavio sam ga s onu stranu rijeke
učenik ga je upitao, ali kako ću prijeći voda je odnijela most na što mu je ovaj odgovorio pa zar ne znaš? Ti možeš hodati po vodi.
Učenik je otišao da bi se nakon nekog vremena vratio s jointom u ruci, majstor ga je upita pa kako si uspio prijeći?
učenik ga je začuđeno pogledao i rekao pa vi ste mi rekli da mogu hodati po vodi i ja sam prešao.
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Vjeruj mi da si prvi na ovom forumu koji me je zbunio. Ja jednostavno tebe ne razumijem.
Samo bih te zamolio da mi ovo pojasnis. Nije mi jasno, kako nesto sto je ograniceno, bez obzira cim, moze biti iskoristeno 100%?

pa prije češ iskoristiti 100 posto nešto što je ograničeno nego nešto što nije ograničeno, zar ne?
auto od 30 konja ćeš koristiti maksimalno pogotovo po brdima, dok auto od 500 konja ćeš rjetko kad morati koristiti do krajnjih granica. osim ako želiš naravno. ali koja je korist od auta od 500 konja ako ga ne misliš koristiti? u svakom slučaju neiskorišten mozak moraš hraniti, i nema koristi od njega, mozak koji se ne koristi degradira, isto kao što mišići degradiraju u slabije mišiće ako se ne koriste neki period vremena.. zašto? baš zbog očuvanja potrošnje energije.

neznam sad dali vjeruješ u evoluciju ili ne, ali ako ljudi koriste 4 posto mozga, zašto ljudi imaju veće mozgove od drugih majmuna, zašto je veličina mozga bitna za količinu pameti? ubiti ne moraš niti vjerovati u evoluciju da bi vidio da životinje sa manjim mozgom nisu inteligentne kao životinje sa večim, miš nije pametan kao pas, pas nije pametan kao slon, sad naravno u računicu ulazi veličina tjela koja dosta koristi mozak za senzore, ali sa većim tjelom je lakše održavati mozak pošto je to organ koji najviše zahtjeva energije.

ako su ljudi kakvim sistemom evolucije ostvarili sposobnost za telepatsko komuniciranje, zašto to nitko ne koristi? zašto ljudi koriste zastarjeli način komuniciranja kao što je govor? i koji je medij telepatske komunikacije, govor se vrši preko zraka, tj vibracijom čestica, telepatsko komuniciranje se mora preko nečega vršiti, i gdje je taj organ?

ista stvar za telekinezu? zašto bi ljudi onda koristiti zastarjeli način poput mehaničkog dizanja koje nije baš efikasno? isto tako za obavljanje nekog rada je potrebno uložiti energiju, otkuda ta energija dolazi? i gdje je taj organ koji vrši telekinezu?

ako vjeruješ da su drevne civilizacije bile naprednije od nas, zašto su koristili kamen i zastarjelo oruđe? zašto nisu koristili materijale koji su napredniji od trenutno najnaprednijih materijala? isto tako na zidove su crtali točno način na koji su radili zgrade, ima jedan čovjek koji je ubiti napravio repliku stonehengea sam samcat, napravio je čisto da pokaže da je moguće, jedino što je koristio je malo mozga i poluge..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
ako se zna za telepatiju, znači da je netko koristi, a gdje je taj netko?
ako je ne koristi nitko jer je zaboravljeno, otkud se zna da se koristila prije, gdje su ti spisi, gdje su ti dokazi?
i za svu akciju potrebna je reakcija, i naravno energija, odakle ta energija?

sve je to lijepo i fino, ali ima li smisla vjerovati u nešto što nema dokaza, i što se kosi sa osnovnim zakonima fizike?
ako ne vjerujete da postoji gravitacija zašto ne skočite sa nebodera?
ili ako vjerujete u telepatiju, dali vjerujete i u djeda mraza ili zeusa?
ja sam otvorenog uma, ali nisam naivan, dajte mi nekakve dokaze, ako nema dokaza ne vidim smisla raspravljati o takvim stvarima..

postoje i narodne priče o zmajevima, o bogovima, zeusu, minotauru, anđelima, divovima, vilama, vampirima, vukodlacima, pa jel vjerujete u sve to?
zar vjerujete samo u ono što želite usprkos manjku dokaza i dokazima koji se suprostavljaju tim tvrdnjama? ne vidite naivnost u takvoj vrsti vjerovanja, dali gledate druge vjernike na isti način kao i ja ili na koji način gledate druge vjernike, recimo krščane, pogane itd?

zašto ja nikad nisam prisustvovao nikakvom nadnaravnom događaju?
zašto je sve u što sam mislio da je nadnaravno ispalo ubiti ne-nadnaravno, to jest sve je imalo vrlo logično objašnjenje?
zašto nitko koga ja znam nije prisustvovao nikakvome nadnaravnom događaju?

ja bi prvi želio prisustvovati nečemu takvome, tj prije sam vjerovao u svakojake stvari pa sam malo uzeo literaturu i počeo proučavati, i malo po malo vidio sam da su svi ti šamani, proroci itd obični prevaranti, pa nije to neka tajna, postoji internet, imate videe uživo, sve je prikazano, nađite mi neki video neke prave nadnaravne stvari pa da ja vidim i uvjerim se, i ja želim znati istinu.. bar kamere danas nisu rjetkost, svi sve slikaju, sve bi se trebalo znati, trebao bi se bigfoot uslikati već jednom, čudovište iz lock nessa, vanzemaljci svih tih 80-ak vrsta, chupacabra, svakakve se gluposti uspiju uslikati, ali od siline nadnaravnih pojava, niti jedna nije dokumentirana..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina

mogao bi vam biti zanimljiv video genijalnog Rupert Sheldrake.
moguće objašnjenje za telepatiju

-imenjak je uspio odrediti i klasirati puni potencijal mozga :upiii:


jednom je zen majstor rekao učeniku idi i donesi mi joint ostavio sam ga s onu stranu rijeke
učenik ga je upitao, ali kako ću prijeći voda je odnijela most na što mu je ovaj odgovorio pa zar ne znaš? Ti možeš hodati po vodi.
Učenik je otišao da bi se nakon nekog vremena vratio s jointom u ruci, majstor ga je upita pa kako si uspio prijeći?
učenik ga je začuđeno pogledao i rekao pa vi ste mi rekli da mogu hodati po vodi i ja sam prešao.

tek sam sada pogledao ovaj post, evo gledam baš video
dakle, on želi reći da fotoni svjetlosti ne dolaze do mozga, nego da se ljudsko polje prostire sve do okoline?
zašto ne vidimo po mraku?
zašto su nam potrebne oči?
zašto šišmiši i dupini koriste sonar da bi vidjeli okolinu, zašto ne osjećaju okolinu baš kao što on govori?
to ne objašnjava halucinacije, optičke varke i mrtvu točku u oku, snove

vjerujem do neke mjere da čovjek može osjetiti neke stvari bez dodira, ali to ne znači da se može preko televizije osjetiti druge ljude, to je kontra zdravog razuma, niti da se to "polje" rasteže kilometrima, za to osječanje na daljinu, tj blizinu može biti i normalnijih objašnjenja, ali niti ta objašnjenja ne znače da je to istina, posao znanstvenika je ustvrditi šta je ubiti istina

postoje 2 vrste teorija, znanstvena teorija i ove kvazi teorije, znanstvena teorija je dobro potkovana sa dokazima, i u svakom trenu se može osporiti sa drugom teorijom ili dokazima, ukoliko ih ima naravno, i te teorije pokušavaju objasniti stvari na najvjerojatniji način, ako postoje 2 teorije sa istom količinom dokaza, ona koja je jednostavnija i više vjerojatna je vjerojatno istinita... jednostavno filozofski gledano.
druge vrste teorija su ubiti izmišljena objašnjenja koja nisu potkovana dokazima, poput teorije iz ovog videa.

znanost nije savršena, ima dosta neobjašnjivih fenomena, ali poanta znanosti i znanstvenika nije da se sve zna, i da se odma imaju odgovori na sve stvari, poanta je da bude što točnija, znanstvenike ubiti više zanima istina i priroda tvari nego te nazovimo ih kvazi znanstvenike, šamane itd, oni žele biti u centru pažnje, ili su možda zaluđeni sa idejama, zato i ne prihvačaju kontra argumente, pogledaj samo debate između znanstvenika i tih kvazi teoretičara pa češ vidjeti koliko se drže zdravog razuma..
znanstvenici ako nemaju objašnjenja za nešto, jednostavno kažu da nemaju objašnjenja, imaju teorije naravno, ali ne tvrde da je to stopostotna istina, i ne prave se ludi čim netko proba pobit njihove argumente.

dali ti vjeruješ da su potresi uzrokovani iz razloga jer se jedan slon sageo, dok je zemlja ravna ploča i stoji na 3 slona koji stoje na jednoj kornjači? ili vjeruješ da je vjerojatnije da je uzrokovano oslobađanjem napetosti među slojevima stjena? i zašto vjeruješ u to što vjeruješ?

"imenjak je uspio odrediti i klasirati puni potencijal mozga :upiii:"
ja nisam uspio odrediti i klasirati puni potencijal mozga, to su tvoje rjeći kojima namjerno želiš spustiti moj način razmišljanja i sebe uzdići, jer neznaš drugi način.

ja samo pokušavam odbaciti neistinite tvrdnje, i primiti istinite, ako pomješaš istinu i neistinu onda ti je život u kaosu..

šta misliš tko je izumio sve izume koje koristi današnja civilizacija, svečenici, šamani i proroci, ili znanstvenici?

evo i jedna priča za tebe za kraj, mogu i ja napisati istu stvar, jake stvari

jednom je zen majstor rekao učeniku idi i donesi mi pivu ostavio sam ju sa one strane rijeke
učenik ga je upitao, ali kako ću prijeći? voda je odnijela most.
učitelj mu je odgovorio: pa zar ne znaš? Ti možeš hodati po vodi.
Učenik je otišao do rijeke i utopio se... kraj priče.

usputno, za ovu tvoju verziju priče, dali ti hodaš po vodi, jesi li kada hodao kroz zid, jesi li ikada prkosio gravitaciji ili zakonima fizike? jesi li prisustvovao ikad kakvim neobjašnjivim fenomenima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Ako smijem dodati nekoliko misli uz tih famoznih 10% korištenja mozga... Naravno da nitko ne osporava činjenicu da koristimo mozak. Ne znam stručnu terminologiju, pa ću zdravoseljački pojasniti svoja razmišljanja.
Also dakle, različiti segmenti mozga zaduženi su za funkcioniranje različitih dijelova našeg organizma. Znači, ako centar za vid funkcionira normalno, vidjet ćemo. Ako centar za govor nije oštećen, pravilno ćemo govoriti. Najbolji primjer mogu nam biti osobe koje prebole teške moždane udare pri čemu budu oštećeni dijelovi za govor, hodanje, itd.. Međutim, kad govorimo o tih 10% korištenja mozga, mislim da se misli na mogućnosti.
Na primjer, zašto dijete odraslo u džungli ne bi pričalo kao čovjek, nego se sporazumijeva kao životinja, a zašto bi neko drugo dijete u drugačijim okolnostima odrastanja i odgajanja govorilo materinji i još dva strana jezika?
"Naštimani" smo tako da čujemo određenu frekvenciju zvuka, ali što ako možemo različitim tehnikama trenutnu mogućnost sluha podići na neku višu razinu?
Ali ja sad opet dolazim do granice u svojim razmišljanjima jer ako idem ovom logikom mozak/mogućnosti, onda mogu reći da su nam za razmjenu informacija ili misli potrebne vještine govora, kao i razne tehnologije, ali ako govorimo o neiskorištenim mogućnostima mozga, možda postoji i način na koji taj segment mozga za komunikaciju možemo poboljšati tako da komuniciramo telepatijom.
Ali ako tako nešto nije do mozga, onda je do svijesti i ja opet dolazim do točke kad sama sebi ne mogu odgovoriti na pitanje gdje je svijest, u mozgu ili izvan njega!? :p
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
tek sam sada pogledao ovaj post, evo gledam baš video
dakle, on želi reći da fotoni svjetlosti ne dolaze do mozga, nego da se ljudsko polje prostire sve do okoline?
ne, on ne kaže da fotoni ne dolaze 'ulaze' u oči očito nisi pogledao do kraja nit si upoznat s Sheldrakeovim radom i da postoje dokazi za divove, postoji i primjenjena telepatija i još svašta i koješta, ali udaljavamo se od teme,nema smisla da dalje nastavim jer da ti telepatski prenesem poruku ne bi vjerovao u telepatiju. O mojim iskustvima ti neću pričati jer ovdje nije riječ o meni,a u ostalom iskustva su moja ne tvoja tako da ih ne bi mogao ni htio shvatiti... u ovoj temi s tobom više neću raspravljati jer mi je dobro poznat takav tip ljudi,ali jebi ga šta sad praši dalje, rađe ću zapaliti džogsija i zavijati na mjesec
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Ako smijem dodati nekoliko misli uz tih famoznih 10% korištenja mozga... Naravno da nitko ne osporava činjenicu da koristimo mozak. Ne znam stručnu terminologiju, pa ću zdravoseljački pojasniti svoja razmišljanja.
Also dakle, različiti segmenti mozga zaduženi su za funkcioniranje različitih dijelova našeg organizma. Znači, ako centar za vid funkcionira normalno, vidjet ćemo. Ako centar za govor nije oštećen, pravilno ćemo govoriti. Najbolji primjer mogu nam biti osobe koje prebole teške moždane udare pri čemu budu oštećeni dijelovi za govor, hodanje, itd.. Međutim, kad govorimo o tih 10% korištenja mozga, mislim da se misli na mogućnosti.
Na primjer, zašto dijete odraslo u džungli ne bi pričalo kao čovjek, nego se sporazumijeva kao životinja, a zašto bi neko drugo dijete u drugačijim okolnostima odrastanja i odgajanja govorilo materinji i još dva strana jezika?
"Naštimani" smo tako da čujemo određenu frekvenciju zvuka, ali što ako možemo različitim tehnikama trenutnu mogućnost sluha podići na neku višu razinu?
Ali ja sad opet dolazim do granice u svojim razmišljanjima jer ako idem ovom logikom mozak/mogućnosti, onda mogu reći da su nam za razmjenu informacija ili misli potrebne vještine govora, kao i razne tehnologije, ali ako govorimo o neiskorištenim mogućnostima mozga, možda postoji i način na koji taj segment mozga za komunikaciju možemo poboljšati tako da komuniciramo telepatijom.
Ali ako tako nešto nije do mozga, onda je do svijesti i ja opet dolazim do točke kad sama sebi ne mogu odgovoriti na pitanje gdje je svijest, u mozgu ili izvan njega!? :p

slažem se sa time, ali mislim da se tako drugi članovi nisu izrazili, bar ja tako nisam shvatio...
jer jedna je stvar korištenje 4 posto mozga kao količinski, i iskoristivost mozga kao efikasnost, to jest jakost spojeva među neuronima, vrsta stanica, brzina prijenosa informacija itd... evo u nedavnom znanstvenom istraživanju su uspjeli miševima ubaciti gene koji proizvode ljudske stanice mozga, i miševi su bili inteligentniji, ali još uvjek imaju istu veličinu mozga, samo imaju efikasniji način rada..

što se tiće povećanja slušnosti frekvencije, neznam ako si primjetila, kad se napušiš čuje se više zvukova, i osjetljiviji je zvuk, ja sam primjetio da napušen čujem zvukove kilometrima daleko, a normalan ne obračam pažnju niti na par metala udaljene zvukove, recimo cvrkut ptica.. ponekad su limit senzori, ponekad je limit sam mozak koji ignorira nepotrebne stvari, to jest mozgu nepotrebne informacije

što se tiče telepatije, ja još uvjek spominjem, koji je medij, tj kako se mogu misli prenositi na daljinu? postoje tv frekvencije, radio frekvencije, bluetooth, infracrveno, našim očima vidljivi spektri elektromagnetskog zračenja, titraji čestica zraka koje tumačimo kao zvukove, koje valne duljine prenose te informacije, na koji način i koji je organ zadužen za dešifriranje organa?

"Na primjer, zašto dijete odraslo u džungli ne bi pričalo kao čovjek, nego se sporazumijeva kao životinja, a zašto bi neko drugo dijete u drugačijim okolnostima odrastanja i odgajanja govorilo materinji i još dva strana jezika?"
može pričati, samo što je govor ajmo reći program, ako nemaš program u mozgu kako da razgovaraš?
zašto ti koja si odrasla u hrvatskoj ili kojoj već susjednoj zemlji ne govoriš kineski?
mozak je vrlo plastičan, ali kad se formiraju neke stvari, onda je vrlo teško kasnije promjeniti raspored neurona, zato djeca idu u školu vrlo rano i uče jezike od malena, zato se i govori da je starog konja teško naučiti novim stvarima..

moje mišljenje je da svjest nema veze sa mozgom, mozak je kompjutor preko kojega svijest dobiva informacije, moje mišljenje ne mora biti istinito, znam ponekad provesti vrijeme na kompjutoru tražeći neke informacije preko googlea što se tiče tih tematika, ali za sada ništa pametno nisam našao..
jedino znam, tj pretpostavljam preko meditacija i sličnoga je da misao i svijest nije ista stvar, mozak stvara misao, tj glasove u glavi, a svijest, to jest ono što smo mi ta slika koju vidimo, zvuk koji čujemo, mi smo oni koji odlučujemo o stvarima koje se dešavaju.. dali čemo ignorirati misli, ili čemo ih provoditi..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
ne, on ne kaže da fotoni ne dolaze 'ulaze' u oči očito nisi pogledao do kraja nit si upoznat s Sheldrakeovim radom i da postoje dokazi za divove, postoji i primjenjena telepatija i još svašta i koješta, ali udaljavamo se od teme,nema smisla da dalje nastavim jer da ti telepatski prenesem poruku ne bi vjerovao u telepatiju. O mojim iskustvima ti neću pričati jer ovdje nije riječ o meni,a u ostalom iskustva su moja ne tvoja tako da ih ne bi mogao ni htio shvatiti... u ovoj temi s tobom više neću raspravljati jer mi je dobro poznat takav tip ljudi,ali jebi ga šta sad praši dalje, rađe ću zapaliti džogsija i zavijati na mjesec

nisam upoznat, ali ako postaviš kakav video makar preko pm-a pogledat ću ga, to je najmanji problem.. dokaze isto prikaži, ja ću provjeriti vjerodostojnost, preko interneta, preko literatura, ako treba skinut ću par knjiga ili otići do knjižnice ako sam dovoljno uvjeren pa ću sve pročitati i doći do kakvog zaključka, osobnog naravno..
naravno ne znači da ću vjerovati ili ne, ali provjerit ću u svakom slučaju..

jedino neznam kako ti je dobro poznat takav tip ljudi kao ja? ja nisam niti na jednoj strani, ja sam na svojoj osobnoj strani.. vjerovao sam u stvari u koje ti vjeruješ, vjerovao sam u boga, vjerovao sam u razne stvari, kupovao sam razne knjige o raznim da ih nazovem glupostima, na kraju sam izgubio vjeru u sve i počeo proučavati znanost, znanost me u jednu ruku spasila.. ali naravno ne vjerujem niti u znanost slijepo, ne slažem se sa mnogim teorijama, koje smatram čistim nagađanjem, ubiti baziram se na osnovne zakone fizike i prema njima se odnosim na sve ostalo.. i naravno ateist agnostik sam, znači ne vjerujem u boga, ali ako vidim dokaze da postoji, isti tren počinjem vjerovati, to jest ne vjerovati nego počinjem znati da postoji... dakle ja ne volim vjerovati, ja volim znati..

evo, krenuo sam na youtube, i baš je novi video naletio, vezan uz ovu temu i tih 4 posto korištenja mozga, ne mora biti istinit, ali je zanimljiv, bar meni

nakon pomnog razmišljanja, jedino sam došao do zaključka da bilo kako bilo, član zola je možda i najbliže odgovoru, jer svjest bila kakva bila, mozak je taj koji daje karakter, jer to je ono što nas ubiti čini ljudima, a sad bila svjest slobodna ili ne, nije toliko bitno.. možemo se mi praviti fini, i sve, ali što bili normalniji i svetiji, dalje smo od normale, i šta smo dobili time ništa...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
imenjak, tvoj stav je tipični stav današnjeg čovjeka, vjeruješ samo u ono što ti je rečeno da vjeruješ i ne želiš prihvatiti ni vjerovati ni u što izvan okvira toga. današnja fizika sa svim svojim znanjem zapravo nema pojma o svemiru, jedva da smo zagrebli površinu.
postoji još toliko toga što mi ne razumijemo i što nadilazi zakone fizike koji su danas prihvaćeni. prihvati činjenicu da današnja znanost telepatiju NE ZNA objasniti, zato se o tome ni ne govori, tj. za sve što ne mogu dokazati ili replicirati oni tvrde da je nemoguće.

siguran sam da si čuo za Chi/Ki. znanost još uvijek nije uspjela "uhvatiti" tu energiju, a ipak postoje ljudi koji znaju manipulirati tom energijom i raditi "nemoguće" stvari. kako to objasniti?

znanost nema odgovore na sve i nikako nije mjerodavna da proglasi je li nešto moguće ili ne ako ne zna kako to uopće radi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and d@ni

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
pa prije češ iskoristiti 100 posto nešto što je ograničeno nego nešto što nije ograničeno, zar ne?
auto od 30 konja ćeš koristiti maksimalno pogotovo po brdima, dok auto od 500 konja ćeš rjetko kad morati koristiti do krajnjih granica. osim ako želiš naravno. ali koja je korist od auta od 500 konja ako ga ne misliš koristiti? u svakom slučaju neiskorišten mozak moraš hraniti, i nema koristi od njega, mozak koji se ne koristi degradira, isto kao što mišići degradiraju u slabije mišiće ako se ne koriste neki period vremena.. zašto? baš zbog očuvanja potrošnje energije.

Mozda je tebi jasno kakve veze ima 100 postotna iskoristivos necega sto je ograniceno, sa automobilima od 30 i 500 konja. Meni to nema nikakve veze s vezom.
Ugradi u taj od 500 raga elektronsku ili mehanicku blokadu do snage 30 raga i dobices odgovor kako je moguce da se nesto od maksimalnih 500 raga (100%) ne moze koristiti u punom kapacitetu, vec do odredjenog praga od 30 raga (6%). Pokusavas da me ubijedis da, koristeci limitiranih 30 konja, od mogucih 500, koristis 100% mogucnosti automobila.

Pitanja koja postavljas nemaju nikakve veze sa temom, kao i masa komentara koje smo napisali diskutujuci oko iskoristenosti mozga.

Necem vise pisem ovdi. Slobodnom voljom!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Promatrajući iz prikrajka meni ova vaša rasprava izgleda ev točno ovako. :D


sisyphus.jpg


but it the end ...

240736.jpg


so ... peace out
:)
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
imenjak, tvoj stav je tipični stav današnjeg čovjeka, vjeruješ samo u ono što ti je rečeno da vjeruješ i ne želiš prihvatiti ni vjerovati ni u što izvan okvira toga. današnja fizika sa svim svojim znanjem zapravo nema pojma o svemiru, jedva da smo zagrebli površinu.
postoji još toliko toga što mi ne razumijemo i što nadilazi zakone fizike koji su danas prihvaćeni. prihvati činjenicu da današnja znanost telepatiju NE ZNA objasniti, zato se o tome ni ne govori, tj. za sve što ne mogu dokazati ili replicirati oni tvrde da je nemoguće.

siguran sam da si čuo za Chi/Ki. znanost još uvijek nije uspjela "uhvatiti" tu energiju, a ipak postoje ljudi koji znaju manipulirati tom energijom i raditi "nemoguće" stvari. kako to objasniti?

znanost nema odgovore na sve i nikako nije mjerodavna da proglasi je li nešto moguće ili ne ako ne zna kako to uopće radi.
ti očito nisi čitao šta sam pisao ili ne razumiješ neke stvari...

vjerovanje je čista glupost, to je bolest, šta je dobrog napravilo vjerovanje? napravilo je religijske ekstremiste koji nose prsluke od dinamita i raznose se jer čine dobro... napravilo je bolesnike koji se mole nepostoječim bogovima čekajuči da ih spasi, umjesto da se sami spašavaju.. napravilo je ratove i zlo (iako zlo ubiti ne postoji, to je umjetni pojam)
još jednom ponavljam, treba znati a ne vjerovati

bi li vjerovao da ti dođe doma čovjek i kaže da mu daš 500 kuna jer će te izliječiti od raka? ako ne zašto, i ako da zašto?

gdje su ti ljudi koji manipuliraju tom energijom i rade nemoguće stvari?
ja takve nisam vidio, molim te pokaži mi te ljude da ispitam te ljude, još jedamput napominjem, skoro svi ti nadnaravni ljudi su ubiti prevaranti željni para ili pozornosti...

ali, ovakve sam vidio

šta ti misliš o ljudima koji vjeruju da je zemlja ravna ploča i da stoji na 3 slona koji stoje na kornjači? dali im se diviš ili misliš da su budale, i zašto?

ali vidim da se izbjegavaju moja pitanja, namjerno iz razloga jer ste svjesni da sam u pravu, samo želite i dalje živjeti u bajkama.. a stvarnost je 100 puta neobičnija i zanimljivija što je najsmješnije..

Mozda je tebi jasno kakve veze ima 100 postotna iskoristivos necega sto je ograniceno, sa automobilima od 30 i 500 konja. Meni to nema nikakve veze s vezom.
Ugradi u taj od 500 raga elektronsku ili mehanicku blokadu do snage 30 raga i dobices odgovor kako je moguce da se nesto od maksimalnih 500 raga (100%) ne moze koristiti u punom kapacitetu, vec do odredjenog praga od 30 raga (6%). Pokusavas da me ubijedis da, koristeci limitiranih 30 konja, od mogucih 500, koristis 100% mogucnosti automobila.

Pitanja koja postavljas nemaju nikakve veze sa temom, kao i masa komentara koje smo napisali diskutujuci oko iskoristenosti mozga.

Necem vise pisem ovdi. Slobodnom voljom!

normalno da tebi nema veze sa vezom, jer ubiti ne želiš da ima veze sa vezom..
ja shvaćam tvoje argumente i šta želiš reći ali ih odbacujem zbog manjka dokaza, odbacujem i svoje argumente jer sam ih izmislio isto kao i ti svoje, to su neistiniti argumenti kojima se na metaforički način želi dokazati nešto, bez konkrentnih dokaza..

ubiti shvatio sam do jedne mjere o čemu se tu radi, vi fanatici očito ste stvorili imaginarnu stvarnost i odbijate uopče pomisliti na druge mogučnosti, paše vam biti u sigurnoj zoni unutar svjeta bajki, bojite se nepoznatog i činjenice da masu stvari ne znate, ili ste dovoljno ljeni sami razmišljati pa preuzimate tuđe zaključke, dajete nelogične argumente, izbjegavate pitanja i pravite se ludi, i za kraj što je najsmješnije još optužujete druge da su zatucani i nisu otvoreni za druge mogučnosti

nisi svjestan da sam prije par godina vjerovao u boga i mislio da ću nakon smrti ići u oblake u raj i bit će sve super sjajno i bajno, bio sam toliko zatucan da nisam bio svjestan da bi prije išao u pakao gledajuči božja pravila, kasnije sam vjerovao u izvanzemaljce, razne gluposti poput te telepatije, putovanja kroz vrijeme, bio sam opsjednut time, kupovao razne knjige, proučavao, mislio sam isto kao ti kako su ljudi glupi jer nemaju otvoren mozak a sve ljepo piše u knjizi, jedino sam bio ljen provjeriti vjerodostojnost knjige.. kasnije sam lagano proučavao znanost, i razmišljao kako su to glupi ljudi, i kako mogu bubati razne cifre poput udaljenosti mjeseca, sunca, drugih solarnih sistema, galaksija itd, ali bio sam dovoljno znatiželjan da proučim kako su došli do tog zaključka... zaprepastio sam se kad sam shvatio da uopće nisu bubali bezvezne brojke nego da je dosta precizna računica, i na koji su način samo računali..
kasnije sam se sve više i više zainteresirao za znanost i općenito za načine preko kojih su došli do zaključaka, to je bilo to, presudna točka, tada sam polagano počinjao sumnjati u svoja stara vjerovanja o bogu, i imaginarnim bičima, pojavama itd, tražio sam vjerodostojnost istih i nisam mogao vjerovati kad nisam našao iste... ništa nije bilo dokazano, sve su bile puste priče... još uvjek je ostalo zanimanje za iste, ja bi prvi volio vjerovati u telekinezu, vukodlake nadnaravno itd, ali jednostavno u šta da vjerujem od siline opcija i priča? a niti jedna nema dokaza?

valjda je logičnije rješenje ne vjerovati u ništa šta nema dokaza, tako se bar ograđujem od laži i prevara, naravno nikad se ne može potpuno ograditi, ali to je najbolji način da ne budem naivan... ja sam otvoren za sve, ali daj ljepo dokaze, ako nemaš, onda ostaju puste priče i bajke koje su zanimljive za čuti i razmišljati, ali ne za vjerovati

daj se malo obrazuj, sve imaš na internetu, ako ne vjeruješ internetu, kupi mikroskop, kupi teleskop, pa današnji teleskop od parsto kuna je 100 puta napredniji od onih koje su koristili znanstvenici prije stotinjak godina.. danas je sve dostupno, možeš biti kemičar, astrolog, mehaničar, znanstvenik, biolog samo treba volje
uzmeš mikroskop pa gledaš stanice, odeš do kakvog brda i fosile vadiš, ako si lijen postoje muzeji, dokumentarci, knjige, škole, ali to je dosadno, stvarnost je ponekad dosadna, pogotovo ljenim ljudima koji neznaju tražiti, jasno mi je da su bajke mnogo zanimljivije, ali nisu istinite, to je tužna istina...

pa ja da vidim kakvu pojavu, recimo da vidim čovjeka kako hoda po vodi, kako levitira, teleportira se, da čujem u glavi razgovor koji mi netko želi reći, povjerovao bih, ali zašto da vjerujem u nešto što nikada u životu nisam vidio, niti postoje dokazi za isto? isto mogu i optužiti vas, zašto ne vjerujete u teoriju evolucije? zašto rađe ne vjerujete očima, nego kakvoj knjizi koja se prodaje zbog zarade? zašto ti navodni nadnaravni ljudi naplačuju usluge, zašto ovaj što vadi zlato iz usta naplačuje seanse? pa neka si vadi zlato iz usta koliko mu god treba... neka si kupi porše pa se voza ne mora nikakve više seanse raditi..
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uf, jeste za filozofira li.
Nepostojeći argumenti protiv nepostojećih argumenata je nepostojeća priča.
Jedina istina je, na zemlji smo se rodili i tu ćemo umreti.
Sve te rijeci, sto jih gore pišete je izmislio čovjek jer je hteo da razumne
stvari oko sebe. Bog je riječ, a sigurno nije takav kako ga religije predstavljaju.

Jedino čovjek u naravi je sebi dao veću vrijednost/bog/ nad drugima u
svojoj nadutosti.

Koliko nam je tehnologija donijela dobrog toliko nam je slabog, jer vise nismo
deo narave nego se imamo za nešto vise. Rezultat klimatske promjene i
šteta u naravi.