Slucajni grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Koronaguy

Aktivan Član
01.05.2020
103
347
63
Pozdrav raja,

Nakon par dana citanja tema i edukovanja na vasoj stranici odlucio sam sa vama podijeliti ovu svoju spontanu situaciju.
Prije cca 2mj zabodem 5-6 sjemenki u nekoliko navrata u zeninu saksiju sjeme fine vuve koju sam dimio i gle cuda niknu 2 biljcice. Presadim ih u zemlju od cvijeca i evo dokle doguraju na prozoru
IMG_20200501_093241.jpg
Situacija je da ih vise nemam gdje drzati i prije par dana odlucim za grow box. Imam prostor 43x83x160, kupio sam sam ovo opreme za pocetak
IMG_20200501_092947.jpg
IMG_20200501_093103.jpg
Poslije praznika cu kupiti foliju i ventove a danas idem da sklepam panel i sve pripremim.
Zanima me vase misljenje, dali ovo moze kako sam zamislio sa ovim mojim slucajnim ljubimcima i kako da uradim najbolje ( redanje sijalica-razmak, ventilacija, prihrana i dr.)
Btw. Narucio sam perlit i Plantella zemlju stize za par dana, biljke su stare oko 2mj jel ih mogu presaditi.

Hvala na savjetima unaprijed, imate posla sa totalnim amaterom :D
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Fino si ti to zamislio. Neka je razmak sijalica do 15cm, na ove tvoje dimenzije mozes ici 3x6 komada. Mozes to odmah presadjivati, cim panel sklepas. Obavezno neki vent da puse po vrhovima, ispuh mozes i naknadno, ali razmisljaj o njemu. LST obavezno da promovises rast sporednih grana, prilicno se izduzila i fali joj svjetla. Panel odmakni 40-50 cm od biljke, pa pratis. Gnojivo ti jos ne treba. Nadji sebi mentora i po mogucnosti otvori dnevnik.:thumb:

edit: mozda da ih stavis na 12/12 rezim, da pokazu spol.
edit2: izaberi neku provjerenu zemlju, da ti ne propada ulaganje i trud.
 
Poslednja izmena:

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Dovoljno je to za sada, ali u cvijetu ce trebati vise (ako je zenka), pa bolje da razmisljas unaprijed glede panela. A taj rezim ti je pod obavezno ako ne znas spol unaprijed. Lako je mozes vratiti u vegetaciju na rezim 18/6, kada znas sta je. Nadji mentora. :thumb:
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Pazi, biljka mora imati dobar protok zraka, sto znaci upuh i ispuh su obavezni. Ispuh mora biti pri vrhu boxa, da izvlaci vruci zrak van.

Razmisljaj da box mora biti dobro zatvoren tokom cvijetnog rezima kako ne bi curilo svjetlo unutra. No, s obzirom da ti ne mora biti stealth, za pocetak ga mozes cesto otvarati da se izraci. Ali imaj na umu da neku turbinu moras nabaviti u sljedecih mjesec dana.

PC vent (ili bilo koji drugi) da puse po vrhovima ti predlazem da instaliras odmah jer biljkama to treba i zbog temperature koju proizvodi panel, a i radi same stabilnosti biljke, tj. da joj stabljika ojaca.

Potrazi po temama mentorske kutke i odaberi koji ti pase. Javi mu se u temu, predstavi se i upitaj. Samo uzmi u obzir da je mentor tu najvise radi nekih generalnih smijernica i savjeta, podrazumijeva se da iole poznajes materiju i da znas osnove.

edit: Malo je par dana za citanje, ja sam citao 3 mjeseca prije nego sam zapoceo sa uzgojem.

Sretno dalje!:thumb:
 

Koronaguy

Aktivan Član
01.05.2020
103
347
63
@grouchy planirao sam uzeti 2700k dodati jos 6 sijalica za cvjetanje
@ledeni6 kontam :D koliko ce otprilike trebati dana na 12/12 da se izjasne sta su? Cekam perlit da stigne za par dana pa idu u 10l saksije