Slucajni outdoor kao i prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.05.2015
176
239
43
38
Pozdrav ljudi, kao sto i u samom naslovu kaze biljka koju imam je slucajno izrasla na neku srecu. Ja sam imao neke semenke koje sam cuvao od neke ulicne vutre, dosao sam na ideju da sadim, medjutim nisam nista znao o tome vec sam samo nasao neki sajt i tu ubacio par semenki. Par dana je padala kisa i jedan lep i suncan dan sam se setio da dodjem i video malu biljozu staru mozda jedan dan. Od tog dana je gledam ko svoje dete i emotivno sam povezan za nju. Nisam koristio nista prvih par nedelja, i onda mi je drugar rekao da kupim gnojivo za listanje. Posto nije bilo plantela list, covek mi je dao univerzalno substral gnojivo.

Imao sam problema kada je 5 dana pljustala kisa, a biljka je bila jos mala, svaki dan sam isao do nje kako bih ubijao puzeve. Mislim da sam pri onom treningu topping napravio FIM jer sam jedan list malo sjebao.

Krenuli su problemi kao sto su musice i rupice na listovima, a ja cak mislim da sam se zaje*o pri oprasivanju neopetriodom jer mi je isto tako slucajno prah za insekte pao na listove biljke. Evo slika
(biljka inace ima sunce od izlaska do zalaska)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Slike nisi ubacio,neop i treba da pospes po biljkama bez brige. Steta je samo jedna semenka,ubaci jos koju,bice problem ako bude jajan. Na forumu imas dosta tema,od klijanja,zemlje,gnojiva,samo malo prostudiraj... Zelim ti srecu,peace...
 
17.05.2015
176
239
43
38
Izvinjavam se zbog slika, komp mi trenutno ne radi, a pokusavam da ubacim sad preko telefona slike, al bice ovog dana nadam se, hvala

I da zaboravio sam da napomenem da su mi danas niknule jos dve semenke iz zemlje, al njih drzim u plasticnim casama, a zemlja im je kao i ona sa sajta, pa i njih planiram preseliti kad budu spremne
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
semenke imaju obicaj da niknu kad se stvore minimalni uslovi, tako da tu nista nije bas slucaj. kad bi se priroda oslanjala na slucaj drugacije bi nam izgledala planeta :) sretan grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
17.05.2015
176
239
43
38
Hvala Pow, hvala cofi takodje :D

Cekamo i Cofketov super limun haze limited edition samo napred druze! I otvori dnevnik
 
Poslednja izmena od urednika:
17.05.2015
176
239
43
38
Hvala tebre, ljudi stvarno mi je zao sto ne mogu da ubacim slike preko fona, potrudicu se da doprem do nekog kompa ovih dana pa da ubacim :D
 
17.05.2015
176
239
43
38
Poslednja izmena od urednika:
17.05.2015
176
239
43
38
Znam takva je zemlja tu, kruta i tvrda ko kamen kac upekne sunce, al dosta cesto zalivam kako se do ne bi dodadjalo, jel mislis da bi trebao da koristim onaj hidrogel kako bi zemlja zadrzavala vlagu?
Hvala na savetu :D
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Istraži malo o malčiranju,vidi što bi ti bilo najbolje stavit ispod njih da ne suši zemlju toliko nego da bar malo zadrži vlage
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Znam da se stavlja slama,kora drva,trava ali ne freško pokošena nago prosušena bar par dana,čak i pijesak ali stari ubij me sad.Jučer sam čito negdje na forumu,Power je pisao o tome,aj malo pretraži gore desno u tražilicu ali sa naslovne strane foruma.Ukucaj malč i nešto će pokazat pa čitaj.Evo nadam se da sam ti bar malo pomogo;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

www

26.05.2015
18
16
3
33
Sretno,možeš stavit malo sijena,neće škodit,ma da samo prijeko zaliješ,bilo bi dobro da i neko gnojivo skombaš,evo ti par recepata 1kg koprive na 10l vode i do razrijeđuješ 1:10 u korist vode,možeš i stajski izmet isto tako,samo kj trebaš čekat 2-3 tj da fermentira,kokošji je malo jači pa bi bilo dobro da ga razrijedišjoš jače,a možeš kupit i gotovo gnijivo npr plantela list 30-35kn ti je,a pomoći će ti....