Small Tips & Tricks koji zivot znace

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.06.2015
3
9
3
32
Pozdrav ljudovi i svi koji se tako osjecate :)

Evo da odmah ispadnem pi**a pa da objavim DISCLAIMER:
Zao mi je ako nisam vidio na forumu slicnih tema ili sadrzaja...gledao sam ali nakon 70% pregledanog foruma nisam imao volje nastaviti do kraja (ljudska glupost eto...nemojte zamjeriti ako sam ispao glup...prva otvorena podtema...pa trema i to :razvaljen:: )

Volio bi otvoriti (otvaram) temu gdje bi se davali mali ali bitni trikovi svakog ''majstora'' i dobrih ljudi koji su svojim trudom i sjajnim zamislima dosli do fenomenalnih zakljucaka kako unaprijediti bilo koju fazu growa najdraze nam herb(e)...

And now, without further ado....

Saznam od nizozemca/holandjana sto je radio profi......nakon sto herb proklije i ode u vegu, jako je dobro da se PRIJE(!) paljenja svijetla posprica vodom ispod listova posto u ranoj fazi vege biljke zbog malog/slabog korijena ''imaju sposobnost da piju vodu kroz doljnji dio listova'', imaju tzv. mala usta ispod listova...kao sto npr. voda isparava pa se dio zadrzava na listovima i tako napreduju prirodno.

Znaci, sat/sat i pol prije ''dana'' pospricati doljnji dio listova, OBAVEZNO FINOM SPRICALJKOM (npr. finom spricaljkom kao sto ima sredstvo za pranje stakla pa fino rasprsis po prozoru)...e takvu finu maglicu vode rasprsiti po doljnjem djelu listova...kada biljka krene sama rasti kako spada potreba za time se smanjuje i naravno nestaje...nadam se da cu se jos druziti sa tim sjajnim covjekom jer zelim ''ukrasti'' njegovo znanje i prenijeti to siroj zajednici zbog mnogih benefita za sve.
Naravno i sam sam to isprobao...po mojim procjenama biljka stvarno brze ''odraste'' i ojaca...

Eto volio bi da nisam u krivu sta se tice pravila na forumu i naravno isprika ako sam otvorio nepotrebnu temu (adminima i svim korisnicima)...volio bi da se (bez obzira na to sta sam napisao ''bilo kakvi savjeti''...naravno mislio sam da se tice se indoora, zato i je u toj temi) ljudi drze toga kako unaprijediti/poboljsati rast u bilo kojoj fazi rasta(fara) biljke, obazirajuci se na ''male trikove'', a ne ono, vise svijetla i zraka itd...to se podrazumijeva :)

PEACE AND LOVE :sun2:
 
Poslednja izmena:
12.04.2008
26
15
3
Moram priznat da je dobra tema.

Savjet za sve apsolutne početnike:
- isplanirajte SVE uvezi growanja, mjesto bilo indoor ili outdoor, računi, miris i ostale stvari koje ste već morali shvatit ako želite grow-at, planirajte unaprijed svoje vrijeme, ako putujete negdje vrlo bitno je
- svaki sitni detalj koji vam zapne za oko i mislite da će vam pravit probleme, proučite ga 50 % više nego ostale stvari koje ste shvatili već donekle
- bitna je motivacija za cijeli postupak growanja, pozitivan stav i VELIKA želja/volja da to ostvarite od sjembice male, pa sve do masnog head-a, da ne pomenem strpljenje bez kojeg niti jedan grow nebi uspijeo

Treba napraviti motivacijski video za growanje :D :D
 
28.07.2015
11
1
1
46
nisam neki talent prvi mi je ozbiljan uzgoj indor, prije je bilo nekih pokušaja ali improvizacija u glavnom koja je dala nikakve rezultate (kvaliteta što se tiče). Prva tura sebi rekoh da probam tehniku i box (80x80x160 400W cool tube spojen na filter i ventilator + dva raspuhivača ventilatora i još jedna štedna za bolji spektar). Prije ture sam oko mjesec/dva čitao šta da uzmem i kako, pored toga skinuo sam svu literaturu koja je bila dostupna kao jpg ili ebook i kako sam išao iz faze u fazu čitao sam. Da ne pominjem i ovaj forum koji je živi izvor informacija i znanja praktičnog što mi je također valjalo.

Priprema prostora je jako bitna, mreže za kukce na prozorima u sobi gdje je box toplo preporučam, onda sam prostor oko boxa, ključna faza je priprema same mješavine zemlje za sadnjue, poslije toga prehranjivanje je jako bitno da se prate uputstva i da se ne pretjeruje da ne bi bilo belaja bilo kakvog. Prelaz iz lista na cvijet dobar je fol sa postepenim prelazom ono po 1h u periodu od par dana da kao biljke se bolje prebace iz jedne faze u drugu. Tuširanje smatraju u literaturi jako dobrim folom ali temperatura mora biti 26-27 kako bi bilje moglo da primi vlagu na taj način. pažljiv biti da bilje ne preraste u fazi listanja jer onda nastupi džungla i valja pohvatati sve u cvjetanju. Za prvi put supstrate sam koristio plantela list i cvijet negdje od druge hefte cvijeta dodao sam i hesi organik na bazi voćnih enzima uporedo sa cvijetom (plantela) i nije bilo nus pojava da bih potom isključio cvijet a uključio vrt (plantela) koji je organik i na bazi algi... (hesi i vrt još sada do petka i onda samo voda).

MOja škola ovaj put nikad više uzgoj u 5,6, 7 i 8 mjesecu, nikada više sa košpama koje sam nekad kao ostavio jer je dim bio dobar (dvije sam bebe morao baciti u smeće nakon skoro mjesec i po truda rada i odricanja ;) ), box (growlab) idealno rješenje mada nije jeftin idealan je zbog svega (temperatura, ventilacija, filter za zrak, mrak) i jako je praktičan/sklopiv kad se ne koristi, plantela vrt u listanju i ništa više mineralno, čekam još dvije sedmice pa javim za kvalitet a za sada se čine bebice da su ok (na oko) samo što im nije vrijeme. Za kraj mislim da je improvizacija skoro svaka obrnuto proporcionalna kvaliltetu na kraju, neke se stvari mogu budžiti al filter, cool tube i sl ne baš do mjere uradi baš sve sam da uštediš koju paru/dinar/kunu/drahmu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dave
08.09.2015
1
1
3
33
Pa evo jedan nacin kako osigurati vise vlage u pocetnim stadijima uzgoja, cini se jako simpaticno i jednostavno.


Kako napraviti svoj CFL reflektor (moze i hps, mh, fluo) sa ventilacijom, jednostavno i u koracima za male pare

 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nedavno mi je rekao jedan covjek koji se bavi uzgojem cvijeca da je dobro posude u kojima se sadi (kad zavrsi grow) oprati sa Varikinom, valjda ona ispire i unistava bakterije i stetocine u posudama. Neznam u kojem omjeru se treba pomjesati sa vodom, uglavnom isprobat cu kad zavrsim grow.
Varikina.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bromergon and mar1o

Vucic

Aktivan Član
09.09.2015
87
333
53
sadi, suši, motaj, puŝi
Moje skromno iskustvo prvog amaterskog growa sa dosta gresaka me naucilo da nakon sto zalijem biljku sa 6.5 PH, obavezno provjerim koliki je PH izasao. I uvjek je PH izaso veci za 0.3+-
Nakon tog otkrica sam poceo zaljevat sa 6.3 PH, a izaslo 6.6 PH. tako da je negdje u centru posude idealnih 6.5 gdje se nalazi korjen. OK, dodje svremenom korjen do dna. al opet. dobro je znat PH na vrhu i na dnu posude.
Svaki tjedan izribam donju posudu koja skuplja vodu jer i to blago utjece na dizanje PH vode radi necistoce. pa da me ne prevari za sljedece plansko zaljevanje
veca je razlika kad se pocne gnojit. varira mi nekad do oko 0.5PH
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Evo da ne otvaram bezze novu temu a ova mi se ucinila prigodnom za sljedece pitanje...

Kako se vi rjesavate otpadnog biljnog materijala (lisce, granje od prunanja / trimanja) ?
Mozda ce nekom smijesno zvucati, pogotovo ekipi koja zivi u kuci i ima vrt , al vise me zanima kako "velegradska" ekipa rjesava to :)
Ja zasad sve zmiksam u blenderu pa u wc, hehe. Al kolicine se povecavaju, a nekako mi je bed izlagati se vani i ici s vrecom lisca po gradu i onda to kipati u sumarak... a i onda to treba prikriti, sve u svemu zvuci mi puno natezanja...
Thx !
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Kako se vi rjesavate otpadnog biljnog materijala (lisce, marihuane od prunanja / trimanja) ?
Mozda ce nekom smijesno zvucati, pogotovo ekipi koja zivi u kuci i ima vrt , al vise me zanima kako "velegradska" ekipa rjesava to :)
Ja zasad sve zmiksam u blenderu pa u wc, hehe. Al kolicine se povecavaju, a nekako mi je bed izlagati se vani i ici s vrecom lisca po gradu i onda to kipati u sumarak... a i onda to treba prikriti, sve u svemu zvuci mi puno natezanja...
Thx !

Ja to fino spakiram u vrećicu i odnesem u kontenjer od neke sasvim desete zgrade. Lijepo ispod jakne metnem i samo bacim u prolazu. Naravno bez ikakvih računa i takvih stvari, kao što je kolega gore napisao. Ne piše ti na čelu da nosiš lišće kanabisa sa sobom :D

Ali dobro, može i tvoja metoda, dapače.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Lišće ide u čaj, neznam zašto bacate? A ostalo piliš u manje komade, i rasporediš u par vreća za smeće zajedno sa ostalim smećem... Mene više mući kud sa zemljom ili je ponovo koristite?
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Lišće ide u čaj, neznam zašto bacate? A ostalo piliš u manje komade, i rasporediš u par vreća za smeće zajedno sa ostalim smećem... Mene više mući kud sa zemljom ili je ponovo koristite?

Zemlju usitnim i spakiram u crnu vreću za smeće i odnesem u isto tako neki kontenjer dalje od mene.
 
01.11.2015
56
106
33
Da i ja bacim koju korisnu...ugl jednom sam vodio borbu sa plijesnim musicama, a jednom sam imo borbu sa onim malim crvenim paucima..eh sad problem sam rijesio sa prahom neem-a u dva-tri deci vode ubacio malu zlicicu praha i lagano prokuho, ostavio da se ohladi, procijedio i nasprico biljoze...sprico sam ih mozda 3 noci i problem bio rijesen...jer je neem prirodni pesticid i dodatak biljkama u smislu oporavka..biljoze su zivnule, dobile su cistu zelenu boju i bas bas zdravo izgledaju...od tog otkrica jednom tjedno dobiju spricanje neemom i biljoze su mi zahvalne i zdrave...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ovaj post je kao da na forumu nikad nije spomenut neem :) a spominje se i koriste ga clanovi vec deceniju i vise. nista veliko od ove teme, nigde pravog tips-a niti tricks-a
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče