Smart oprema za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Skoro sam otkrila Xiaomi senzore za merenje temperature i vlažnosti. Prvo sam uzela 1, pa sam uzela još 3. Mislim da je dobar proizvod pa sam želela da podelim sa vama.
I takođe da pitam da li neko koristi nešto slično i želi da preporuči.

Prvo kao disclaimer da kažem da ja ponekad previše vodim računa da namestim temperaturu i vlažnost. Pa imajte to na umu.
Dosta sam različitih probala, nisam nešto bila zadovoljna i sada sam našla ove Xiaomi:
senzori.jpg

Možda su i najmanji koje sam videla. Što znači da su takođe idealni i za tegle.
Što se cene tiče sada su $10, a ima i popusta kada su za $8,

Oni su wireless merači. Komuniciraju sa centralnom jedinicom (baznom stanicom). Koja izgleda ovako:
baza.PNG
Ne mora da svetli, može da menja boje, priča kineski, može da pušta kineski radio, ali u praksi ničemu ne služi osim kao ta centralna jedinica sa kojom senzori komuniciraju. Sada je $25
I ona komunicira sa internetom, kači se na Wireless mrežu. I tu na scenu dolazi Android applikacija koja nudi pregled stanja senzora.
App izgleda odprilike ovako:
22.jpg 2.jpg
Jedna centralna jedinica je u "Living room", i 4 senzora u "Garden". Tako da preko aplikacije uvek na telefonu možeš da vidiš koja je temperatura i RH. Takođe postoje podešavanja tipa da ti pošalje notifikaciju kada temp ili vlažnost izađu van zadatih granica.
Aplikacija i nije toliko zgodna, koliko ti podaci moraju negde da se prikažu. Sve zavisi ko kako to može da iskoristi i da li mu je potrebno.

I kao bonus, oni imaju i druge senzore. Kao senzor za dim (u slučaju požara), senzor za vodu (u slučaju poplave) mislim da sam videla da imaju i smart utičnice koje se isto mogu povezati na baznu stanicu pa se vršiti naredbe tipa: IF vlažnost manja od neke vrednosti THEN uključi utičnicu (ili kako se već zove).
Da ne linkujem ništa i ne reklamiram, sve se lako može naći na AliExpress-u koga zanima.
 
Poslednja izmena:

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
ja imam prekidač, sonoff cca 6 dolara.
sa njim pališ, gasiš šta hoćeš na koji način hoćeš, kao timer. odbrojavanje, preko neta, wifi, može i standardno, ima prekidač na sebi.
moj je snage 220v ,2000 W (ima i jačih za bojer nešto mislim uzet :razvaljen:: )
Znači za sad što mi pada na pamet, može se koristiti kao timer svijetla ili da pali pumpicu koja bi onda zalila.
tako da mogu zaliti kad nisam kući.
neću linkat od prodavača, jer kad prestane prodavati, ne vrijedi ni link.
evo ovako u pretrazi:

jeste da sam već pisao juče o tome.
ali ako će biti sve u jednoj temi evo i slije:
IMG_20200119_215821.jpg IMG_20200119_215831.jpg Screenshot_3 (2).png Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_2020-01-19-21-52-05.png Screenshot_2020-01-19-21-52-25.png Screenshot_2020-01-19-21-55-35.png
 

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
Koristim Autopot za zalivanje, Smart utičnicu, i Xiao fang smart kameru u boxu. Olakšao sam sebi mnogo, obidjem box jednom u dve nedelje. Video sam te merače, ali mi nisu bili na redu da ih kupujem, eto sada znam da su ok.