smart shop veleprodaja?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.12.2010
2
0
0
41
pozdrav ekipa :smoke18: ovako... jel tko zna dali kod nas postoji veleprodaja za robu za smartshop, planiram otvorit mali shop al nemogu nac na netu nista vezano uz veleprodaju,. ako iko moze ikako pomoc bio bi vrlo zahvalan, neki kontakt, broj moba, stranicu ma biloo staa... hvalaa
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Google.Mislim da je teško da ti tu konkurencija daje odgovore ili da netko direktno ugrožava sponzore.Opet kažem google,ako si poduzetan i sposoban za tako nešto snači češ se.Morao bi znati engleski,sva roba mora doči iz vani jer ti uprotivnom ne ostane ni za rizle.
 
08.12.2010
2
0
0
41
Je je sve to stoji sta si reka, nego sam novi u ovome pa sam malo zbunjen u vezi svega,. Jel mozda ti znas neku firmu vani da mi preporucis, ubilo me vise ovo surfanje :))
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kontaktiraj proizvođače onoga šta bi prodavao.I tako sve artikle.Trebaš imati novčanu podlogu,trebaš imati prostor.Ako misliš malo na crnjaka mislim da nema kruha od toga,možda prodaš nešto kojem prijatelju ali bez reklame,sajta no no.
Po meni neisplativo,jedino ako imaš dučan nečeg drugog,pa ponudu i ovog.Ali ovo samo....sretno.
 
03.06.2010
19
5
0
55
ganja_roller2213 je napisao(la):
pozdrav ekipa :smoke18: ovako... jel tko zna dali kod nas postoji veleprodaja za robu za smartshop, planiram otvorit mali shop al nemogu nac na netu nista vezano uz veleprodaju,. ako iko moze ikako pomoc bio bi vrlo zahvalan, neki kontakt, broj moba, stranicu ma biloo staa... hvalaa

Ime,prezime,adresa,ID broj firme,tel,mail. Vecina veletrgovaca bez ovoga ti nece ni cijene pokazati a kamo li sta drugo,imas firmi najvise u UK,Njemackoj i Spaniji koje se bave veleprodajom za shopove.Nisam procitao sva pravila foruma ali pretpostavljam za komercijalno linkovanje pa ih necu objaviti-pp moze. Treba ti dosta love a pogotovo ako si novi u biznisu,racunaj otvaranje firme,vozilo sa kojim ce nabavljati robu,carine,poreze-takse...drzava. Zapali i racunaj lol Koliko je isplatno jer vecina proizvoda dolazi iz EU a razlike u cijenama sa Balkanom su itekako osjetne.Koliko ces biti dobar?

Skoro sva roba dolazi iz Kine tako da u biti sav kajmak pokupe veletrgovci i nemas bas prostora za neke pristojne zarade.Sa kinom da radis minimalne porudzbe su ti 1000 usd po proizvodu,znaci deset proizvoda=10000 usd solo-bez drzave pa se skontaj.. Jedan bong u kini kosta 10 eur na veliko,paket papira za roll 7,5 eur ali kontenjer da kupis..

U Spaniji je paket papira 25 eur,UK-20 eur itd Znaci da radis sa EU zarade su ti nikakve a da radis sa Kinom zarade su dobre ali pocetni kapital ti treba biti prilicno dobar.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
galija je napisao(la):
E ljudi jeli legalno prodavati sjeme na netu?

sjeme nije nigdje legalno prodavati...
to gdje se prodaje sjeme, ja mislim da te zemlje imaju legaliziranu marihuanu pa i samim time je i legalna prodaja... samo kaj ti je špreha da je med. svrhe!
ja mislim da svugdje piše napomena nešto kao "uzgajanje marihuane je zabranjeno u većini država".. to znači da prodavači to prodaju iz djela gdje nije zabranjeno!


Walt3r je napisao(la):
.
U Spaniji je paket papira 25 eur,UK-20 eur itd Znaci da radis sa EU zarade su ti nikakve a da radis sa Kinom zarade su dobre ali pocetni kapital ti treba biti prilicno dobar.

kod nas početni kapital za otvaranje obrta je 20.000kn
s time da u taj kapital neide direktno novac, može to biti neka zemlja, auto, bilo šta, samo onda te stvari moraš prebaciti na firmu, kada zaglibiš da ti imaju šta uzet :icon_lol:
uglavnom, bez 20.000kn ili oko nekih 3000€ nemožeš ništa, prvo to pa tek onda shoping robe koje misliš držat u dučanu... nikako se u sadašnje vrijeme ne isplati kretati u biznis,.. situacija je mnogo zahebana...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za obrt ne postoji početni kapital, a za d.o.o.(firma) je minimalni početni kapital 20 000 kn.
Kako god,pored svih prodavača sjemena bila bi promašena investicija.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa dobro tih 20 soma kuna je iluzorno...
Tipa dođeš, isposuđuješ ili slično, otvoriš firmu i sutradan digneš 20K sa računa i vratiš dio koji si posudio primjerice ili šta već hoćeš s time...
Tako je jedan lik koji je radio doo za paintball, imo je terene opremu sve otvorio firmu i čim je dobio novac na raspolaganje digo ga :D

A ovo za sjeme prodavat, pogotovo u ovim krajevima... ma daaaj ajde :D