smeðe dlaèice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.06.2006
17
0
0
na svim cvjetovima (osim onim malim skroz dole) su mi dlaèice veæ postale smeðe. ne sve, ima još bijelih ali recimo da je oko 60, 70% dlaèica smeðe. uskoro æu stavit slike, trenutno nemam aparat.
možete li mi ovako reæi bez da ste vidjeli sliku, kad bi ja to trebao posjeæ i poèet sušit? da li je veæ vrijeme?
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
biljke nakon 28 dana cvetanja budovi izgledaju premaleni.

plants51.jpg
 

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
i moje su u tom periodu, oko 30dana cvetanja, šta kažeš za kidanje listova, koliko i koje mogu da kidam. da se nebi zaj. i pokido previše. nisam znao da se smi da kida. Do sad sam kido samo one ispod, uvenule.
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
ja sam pokido vecinu donjih listova jer ih je bilo previse danas cu da pokidam i listove sa vrhova samo cuo sam da mozes da ubijes biljku ako joj odrezes sve listove jel to istina???
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
zanima me zasto na mojim cvetovima nema tih kristala jel to do vrste ili je zbog manjeg postotka THC-a sta da radim sa biljkama da im povecam THC i urod 30 dana do kraja cvetanja???
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
"Weed-bong" je napisao(la):
Na osnovu izgleda lišæa ja bih rekao da ih previše zalivaš i fali im još svjetlosti.

Ja lišæe ne bih još skidao,nema ga previše a biljci je još uvjek potrebno.
Nego skini ga poslje kad su pri kraju.
Da poveæaš urod i THC,ako možeš daj im još svjetla smanji zalivanje.
THC takoðer možeš poveæati i tako da kad su biljke pri kraju(zadnjih 15 dana)poveæaš temperaturu u boxu i smanjiš vodu na minimum.Nateraj ih da se "znoje",ali PAZI da ih ne ubiješ.Biljke æe u takvim uvjetima stvarati više THC-a da bi se održale svježe.
Njima THC doðe kao nama ulje za sunèanje
:wink:
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Skini svo veliko lisce,a samo ostavi po dva para lista na svakom vrhu svo ostalo skini,time ces povecati hedove jer hrana nece ici bez razloga u listove i stabljiku nego u hedove.Biljku ovako neces unistiti jer na hedovima imas malo lisce koje je sasvim dovoljno za fotosintezu hedova.Zalivaj je redovno da bi imala dovoljno hrane za rast hedova i djubri je do 15 dana pre berbe.
15 dana pre berbe je zalivaj samo cistom vodom(ispiranje zemlje od djubriva radi boljeg i cistijeg ukusa).
5 dana pre berbe je ne zalivaj,povecaj temperaturu u growbox-u.Kada vidis da je pocela da vene(posle 4-5 dana)odseci je makazama pri dnu i ostavi je naopacke da se susi 10-ak dana.
Najbolje je da gotovu vutru cuvas u staklenoj tegli na mracnom mestu.
Sto se tice kristala na hedovima i liscu to zavisi od vrste biljke ali i od uslova u kojima raste.Vise svetla(sunca) vise i kristala.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ja sam cuo da zeleno lisce nikako ne treba dirati jer na kraju cvijetanja kada je biljka spremna ona sama pocucla svu hranu iz lisca i oni sami od sebe pozute.... tako da otkinut zeleni list znaci da biljci uzimas hranu koju si cuva za kasnje...

Cak ako je neki list samo malo zut a ostalo zelen onda s skaricama treba odrezat to zuto i ostavit zelenog kolko ga vec ima....
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
brend je napisao(la):
Skini svo veliko lisce,a samo ostavi po dva para lista na svakom vrhu svo ostalo skini,time ces povecati hedove jer hrana nece ici bez razloga u listove i stabljiku nego u hedove.Biljku ovako neces unistiti jer na hedovima imas malo lisce koje je sasvim dovoljno za fotosintezu hedova.Zalivaj je redovno da bi imala dovoljno hrane za rast hedova i djubri je do 15 dana pre berbe.

Pogledaj sliku èovjeèe :!:
Koje tu lišæe ima da se skida :?:
Hrana ide u listove bez razloga :shock: :?:
Da im ne treba lišæe biljke ga nebi ni imale :roll:
Èemu ih"prihranjivati i zalivati redovno"ako biljkama fali svjetlosti?
S tim"redovnim zalivanjem i prihranjivanjem"samo æe sjebati(ugušiti) biljke,One tu silnu hranu i vlagu nemogu potrošiti jer je proces fotosinteze usporen zbog manjka svjetlosti.
A pogotovo ako im još pored toga skine i lišæe.

Zato molim te mani se davanja savjeta oko grow-anja
jer ako Weed-Bong bude sljedio tvoje
instrukcije neæe se napušiti.
:)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
@Weed-Bong
Jel to pod neonkama ili?Pokoji list od tih najvecih i ovih sto su poceli da zute mozes da skines,ali nikako sve.Po meni bi to skidanje pojedinih listova u tvom slucaju pomoglo samo da bi hedovi dobili vise svetla.Ja lisce skidam(uz opasku da gajim napolju) postepeno.U zadnje 3 nedelje cvetanja poskidam pozutele i najvece listove.U poslednje dve nedelje skinem jos jednom one sto su ostali pa su tad oni najveci.Tek u zadnjih 4-5 dana skinem skoro svo lisce(ne ono malo oko hedova) ne bi biljku naterao da izgura i zadnji atom snage u pokusaju da prezivi.Tih zadnjih 10-ak dana je ne zalivam(sem ako ne padne kisa a tu nista ne mogu).Tako da mi biljka prakticno zadnjih 4-5 dana se bori za zivot i gura energiju u hed ne bi li sto bolje zastitila seme(bez obzira da li ga ima ili ne,biljka "smatra" da ga ima).

@herman : koja nedelja cvetanja je u pitanju?Ja svoje biljke skidam kad je otprilike samo 15-20% belih "dlacica".Najbolje da uberes hed,probas i vidis.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
GreenMan je napisao(la):
@Weed-Bong
Jel to pod neonkama ili?Pokoji list od tih najvecih i ovih sto su poceli da zute mozes da skines,ali nikako sve.Po meni bi to skidanje pojedinih listova u tvom slucaju pomoglo samo da bi hedovi dobili vise svetla.

Upravo tako :bravo:
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
pa imam jednu neonku i 5 stednih sijalica ova neonka je samo sa strane a stedne sijalice su iznad biljki ukupno 14000 lumena 45W svaka sijalica.2700Kelvina
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Weed-bong
Koliko su lampe udaljene od biljki?
Možda ih je moguæe primaknuti još bliže biljkama ako temperatura ne raste previše.Ili možda još po koju lampu sa strane.
Obièno je problem sa CFL lampama što ne isijavaju dovoljnu kolièinu svjetlosti na veæu udaljenost.
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Pa sijalice su udaljene otprilike 5-10 cm od vrhova posto ne rastu svi vrhovi jednako.
Temperatura je non stop 30-34 C sto je i vise od dozvoljenog zalivanje svakodnevno vise od pola litre po biljci i djubrenje po potrebi.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ne znam kolike su ti posude ali islim da je to ipak malo previše vode.

Ja trenutno gajim biljku u posudi od 5 l koju otprilike svakih 5-6 dana zalijem sa 1-1,5 l vode u koju rastopim propisanu dozu ðubriva.Zalivam kad se zemlja oko biljke osuši ili vidim po lišæu kad malo klone.
Temperatura u box-u mi je 20-25c(kasnije æu poveæati temperaturu).Biljka izgleda zdravo i dobro napreduje.
U principu daješ joj koliko troši.Velika biljka u maloj posudi troši puno vode,ako je posuda dovoljno velika biljka ima vlage za neko vrijeme i netreba je svakodnevno zalivati.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
1,2 metra kažeš.Definitivno ti rasvjeta nije najsjajnija za biljke te dimenzije.
S tom rasvjetom trebao si ih tempirati da budu upola manje.
Inaèe moguæe je da dlaèice na vrhovima preuranjeno smeðe
zbog visoke temperature 30-34C.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Ja radim tako sa liscem i mrzi me sad da vam objasnjavam ponovo.Meni se pokazalo kao odlicna varijanta.