Smeđe točke, molim pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.12.2009
2
0
0
42
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? domačica - 16, WW - 11 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 11, 8cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 2.5L, 11L
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) compo sana
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? svakih 3,4 dana
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 7.5, sniženo na 6.5 sa pH-
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? -
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? phytolite gro-lux 250w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 50cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0.7m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? dan: 30c 60%, noć: 16c 80%
13.Koliki je ph zemlje ? ~ 5.6
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? -
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 0/0

Pozdrav svima na forumu.
Ovo mi je prvi grow. Znanje mi je samo teoretsko i prikupio sam ga dobrim djelom na ovom forumu,tnx.
Ovako posadio sam white widow sjemenku od Greenhouse (feminizirana). Biljčica je nikla 09.12 (svjetlo 18/6 h)i normalno
rasla do prije par dana kad je dobila žuto smeđe točke i listovi su se počeli uvijati :eek:hno:. Zemlja u koju je posađena je
compo sana za ruže / compo sana za ukrasno bilje i začine 90% + 10% stiropor (sastav: N,P,K, CaCl2, Zn, Cu, Pb, Cd,
Cr, Ni, As, Hg, Mo). Vidim da neki od važnijih mikronutrijenata fale u zemlji (Mg, S, Fe, Mn, B) i pretpostavljam da bi
oni mogli biti uzrok problemima. Prema tablici na http://www.onlinepot.org/grow/nutrients2.htm i drugim vodičima za
bolesne biljke glavni problem za točke bi mogao biti u manganu (Mn) ali pošto je on imobilni mikronutrijent trebao bi se
javiti prije na mladim listovima što kod mene nije slučaj. Ph zemlje je dosta nizak ~ 5.6 i neznam koliko se digne kad
zaljevam sa vodom od 6.5 pH(dodajem i 3% H2O2), i dali dolazi do locka ostalih nutrijenata zbog niskog pH. Namjeravam nabaviti Hesi root complex koji sadrži Fe, Mn, B, Zn, Cu, Mo, Co, B i gorku sol (MgSO4), i možda još malo podignuti pH
vode pa se nadam da bi to moglo rješiti probleme. Kao što rekoh znanje mi je samo teoretsko i svaki konstruktivan savjet
je dobrodošao.
http://img64.imageshack.us/img64/7917/pc210576.jpg
http://img706.imageshack.us/img706/2325/pc210578.jpg

Druga biljčica je domačica posađena par dana prije ww i ona nema takvih problema, ali kad je narasla imala je par
čudnih deformiranih listova i mislio sam da sam se zajebo i posadio blitvu. No uglavnom spominjem ju jer su na njoj nakon
tjedan dana (obadvije su od početka na 18/6) izbile dlačice koje mi liče na pistile, dakle šta je ovo ljudi? :alien555:
http://img709.imageshack.us/img709/2056/pc2005712.jpg
http://img707.imageshack.us/img707/8056/pc180577.jpg
 
20.12.2009
2
0
0
42
Ok, uspio sam spustit max temp. na 27, a od sljedeči put ću zaljevat sa vodom sa višim ph, možda 7 ili da ostavim 7.5? Da li netko ima iskustva sa Hesi root complex-om, biljke su još mlade?
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
isperi ti tu zemlju al dobro pa kroz 5 do 10 dana kad se oporave mozes ih nadjubriti sa 1/3 doze,a to za ph pa i na autobusu pise
Beo Banka pa ne deli lovu....proveri ti taj ph pri ispiranju i bice ti lakse ako ne tebi biljkama sigurno
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
brijem da si previse govana stavio...

ponak se ljudi previse trude i onda zajebu

trebo si samo zabit sjemenku i pricekat sa tom svom kemijom da naraste malo i da ocvrsne
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jel su to tocke ili rupe? jesi zagledao malo bolje biljku, da nemas nekih nametnika, meni izgleda kao da ju je nesto proheklalo, izgrickalo... trebao si fotkati najugrozeniji list sa obe strane u makro modu, jel cela biljka takva ili samo gornji deo, jel samo ta ili i neke druge...
mozda nesto u ovom fazonu, imas li puzeva u okolini?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
pretpostavljam da te grickaju... mali zeleni, smeđi, crveni, rozi, ljubičasti..

ja mislim da u njegovom slučaju nije puž u pitanju powerseed... ali neću garantirati..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ma, nije ni bitno da li je puz ili nesto drugo, za njega je bitno da u startu dijagnostikujemo jel' neka zivuljka ili je nesto tipa "previse ili premalo", e sad ako i ti mislis da je to reseto od grickanja, onda je na njemu da malo cesce ode i vidi sta je, pa da javi, naravno :)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Nisu puževi, a mislim da nisu ni ostali nametnici, mislim da nije izgriženo



SiD je napisao(la):
pretpostavljam da te grickaju... mali zeleni, smeđi, crveni, rozi, ljubičasti..

ja mislim da u njegovom slučaju nije puž u pitanju powerseed... ali neću garantirati..
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
mazar je napisao(la):
Nisu puževi, a mislim da nisu ni ostali nametnici, mislim da nije izgriženo
Ako nije izgrizeno, po slikama mogla bi biti Koncentrična pjegavost lista-Alternaria solani ali nemoj me drzat za rijec. sretno
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
moguće je, a dal da uopće išta radim, vrhovi su normalni, samo to malo na listovima, pretežno donjim, a i malo po starim listovima. Ne bi sad ničime špricao... Još malo, pa će berba. Inače ovakvo stanje je već mjesecima, ne širi se i ne postaje veće. Našao sam na nekom forumu da je to od vrućina (tješim se)
 
11.01.2012
4
0
0
35
Pre mesec dana ja i drugar zasadili smo 10 semenki shorty-jevih super stinky autoflovering semenki. Posle nekog vremena pocele se da se pojavljuju tackice rdje na listovima. S obrzirom na to koliko informacija smo mogli da sakupimo mislili smo da su to neke gljivice mada sad sumljam, iskoristili smo 2 vrste fungicida i nije nista pomoglo. Sacu pokusati da bolje objasnim sta se desava pa ako je iko imao slicnih probleme nadam se da i meni moze da pomogne.
Prvo se pojave te tackice rdje na listu, par tackica(otprilike 10tak na 1 listu, dosta sitne ) i posle par dana kad pipnem list on se odlomi, posto se osusio. Nije promenio boju, nije pozuteo... Jedna biljka je ostala netaknuta od strane toga sta god da je dok su ostale dosta unazadjene stim da im se najveci listovi suse. Uslovi ventilacije nisu bas idealni s obzirom da je zima pa nemozemo bas da pustimo da duva ceo dan jer bi imali problema sa temperaturom(mada je to diskutabilno stim da prvi put ovo radimo i neznamo koliko je idealno).

Unapred se zahvaljujem ljudima koji bi zeleli da pomognu oko ovog problema
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
A što si ga sad objasnio...
Zemlja?
Voda?
Temperatura?
Vlaga?
Prihrana?
...općenito uvjeti, koja je rasvjeta, daj malo detalja čovjeće.
I na kraju, di su slike?

Aj sad ponovi, pa će bit vjerojatnije da dobiješ odgovor.
I da, kakvi fungicidi???? Ti se baš voliš trovati ili? (bez uvrede, znam kako izgleda ovako napisano, al ne zvući tako kako izgleda :p )
 
11.01.2012
4
0
0
35
Pa ovako...

svetlo 250 w hps... neznam koji tacno spektar svetla posto je drugar dobio na poklon bez nekih objasnjenja...
zemlja ko zemlja... humus neutralnog ph-a sa dodatkom micro djubriva nista posebno
temperatura je preko dana 20-30 c a nocu nekih 15c
sto se tice prehrane trenutno koristimo djubrivo za vegetaciju 10:4:2 tako nesto mislim, posto jos uvek nisu procvetale...
e sto se tice vlage i ph neznam nemam cime da merim... ovo je prvi put pa i nismo imali para da ulozimo u te sprave.

e sad sto se tice tih fungicida koristili smo neki univerzalni fungicid koji se koristi za prskanje kucnog cveca i drugi je za tretiranje voca i povrca (paprika, jagoda, paradajz itd...). oba su bila razblazena za duplo vishe nego sto preporucuju kao sto je slucaj i sa djubrivom koje koristimo.

Jbg dao sam 100 eura za tih 10 semenki morali smo da probamo nesto da ne propadnu... i dalje pokusavamo
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
E vidiš, trenutno sam siguran u jedno-ph ti sigurno ne valja :)
U drugo nisam baš siguran, ali vjerojatno ni zemlja nije pun pogodak jer nije baš tako jednostavno. Zemlja za indoor treba bit što kvalitetnija. Osobno sam isprobao nekoliko vrsta i mogu ti reći da sam sa plantelom balkonijom naj manje zadovoljan, dok je composana za sobno i balkonsko bilje trenutno vrh za mene. Dakle, nije "zemlja ko zemlja".
Gdje mjeriš temperaturu? u visini vrhova bi trebao mjeriti, jer tu je naj kritičnije.
e sto se tice vlage i ph neznam nemam cime da merim... ovo je prvi put pa i nismo imali para da ulozimo u te sprave.
i onda:
Jbg dao sam 100 eura za tih 10 semenki morali smo da probamo nesto da ne propadnu...

Zato se prvo kupi oprema, pa za sjeme ako ostane...

Na kraju, još nema slika, tako da od konkretnih savjeta na žalost ništa.
 
11.01.2012
4
0
0
35
pa ako ima neki savet za izmeriti ph bilo bi vrh... a sto se tice zemlje kupio sam najbolju koju sam nasao

slike valjda sutra ako stignem... nadam se da ocu
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Aham...pH test za akvaristiku...u bilo kojem dučanu sa opremom za kućne ljubimce...i naravno, pH-, ako nije puno para, ako je, onda ocat, limun...