Smedji listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rec

04.01.2014
11
1
1
Bok,
dobio sam 1 biljcicu prije 5 dana u dosta losem stanju. Od kutije sam napravio privremeni growbox, oblozio je foliom. lampa koju koristi je blackstar chrome 180 led udaljena 30 cm od biljke. Biljka dobiva oko 12 sati svijetla.Nakon par dana biljka se oporavila i vidljiv je njen rast iz dana u dan. Jucer sam primjetio da su se listovi poceli sušit, dobivaju smeđu boju. Nisam siguran da li je lampa pre blizu ili joj nesto fali . Nemam nikakvih iskustva sa uzgojem bilja tako da vas molim za pomoc. Htio bi da biljka prezivi al ne znam ni u kakvoj je zemlji ni koja je sorta, znam samo da ima 3 lista a ne 5. Svaka pomoč je dobrodosla. Hvala vam unaprijed i oprostite na mom neznanju...
IMG_3494.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
biljka je izmucena i falilo joj je svetla. i ko zna cega jos. 30 cm nije preblizu, moj savet je da presadis sto pre u kvalitetniju zemlju. tema nije na pravom mestu, premestam
 

rec

04.01.2014
11
1
1
hvala na brzom odgovoru. Da li joj treba veca posuda ili je ova dovoljno velika. Nebi je htio previse puta selit da ju mucim bespotrebno.Stabljika je jako tanka, očito je bila previše zaljevana. Nasao sam vaš post o zemlji pa cu ga detaljno proucit.
Hvala jos jednom na savjetu. Oprostite na postu na krivom mijestu.
 

rec

04.01.2014
11
1
1
Presadio sam ju u vecu posudu i stavio u composana zemlju. Nadam se da sam bio dovoljno njezan i da ce prezivjet. Puno hvala na savjetu. Poz
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Uz sve sto ti je PowerSeed rekao, ovoj biljci fale N + mikroelementi, a vrlo vjerojatno zbog katastrofalne zemlje i uvjeta...
 
05.02.2016
18
5
3
32
da nebi bilo da ne gledam po forumu upisao sam sve moguce varijante tipa smedja/smeda/smeđa itd i ništa nije našlo. Ovo sam primjetio da mi se pojavilo na obje biljke.trenutno su u 3. tjednu cvjetanja i pojavile su se smeđe mrlje na rubovima dvaju listova,da se zabrinem,da li da režem to ili ?
IMAG0334.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Bilo bi ok da nam das malo vise detalja. Koja lampa, koji box, kako i kada se gnoji, sa cime se gnoji....koje su temperature u boxu po noci i po danu...itd. I kad slikas probleme na biljci onda slikas bez hps-a jer se nista ne vidi. Kako god i sto god da je, ne izgleda nista problematicno za sada.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Smeđi, smeđo, smeđilo, haha :D, kuda baš smeđilo odabra :fuck:. Kad već tak ne nađeš temu sa tvojim problemom onda pitaš tu: https://www.vutra.org/threads/ako-i...e-članove-za-pomoć.11083/page-325#post-446779
Mislio sam reći da nešt blokira fosfor, ali nije jer bi bilo na svim listovima. Prije bi rekao spaljeno od lampe il nešt u tom stilu. Da je neki zdravstveni problem bio bi na više listova, ovak je očito da je problem tehničke prirode.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Kod mene preslikano tako gde mi je lampa pipnula vrh, isto takvo smedjilo :D Samo ti koristis hps a ja cfl pa kod tebe moze to i na malo vecoj daljini :D
 
05.02.2016
18
5
3
32
a ti bi malo vrhove gledao,a?:p evo sad cu jos koju sliku zakeljiti,lampa je hps 250 W,gnojim sa bio thrive 2-3-4 ,temperatura preko noci je oko 20, preko dana 27 ,ventilacija dobro šljaka nema beda s tim , box je dimenzija 59x140 ... sto se tice da je spaljeni list,tesko jer ima i viših vrhova koji nemaju problem...
IMAG0335.jpg
IMAG0336.jpg
.
* * *
nemoj pisati post za postom nego edituj postojeci, procitaj pravilnik
pwrsd
.
 
Poslednja izmena od urednika:
05.02.2016
18
5
3
32
slažem se,ali hoću da mi ovaj prvi grow ikad ,odma uspije da dokažem da nije to kvantna fizika nego razumjevanje covjeka i biljke :D tako da sam morao intervenirati i pitati vas iskusnije :) hvala na odg ! :D
btw.vec kad si tu da te pitam da li biljka isto prolazi kroz gadan stres pošto ju sad odkad je u cvjetanju znam porezati malo(jednom u 10 dana) da raskrčim taj bonsai koji sam dobio? il mogu to raditi bez beda kad vidim da listovi krče vrhove ?