Smiješno-zanimljivi postovi & mudre izreke forumaša

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Oće li biti preterano nadmeno da ovde opišem svoj dan pre neki dan ..

Tema - Prenos i presađivanje biljaka na sajt

Elem , mrzi me da otvaram dnevnik a i kasno je sad ... Baciću ovde onde po neki izveštaj .. ( što neko napisa ovde baš - nemaš kome da kažeš sem ovde :) )

Posadila sam u maju pet - šest semenki i nikle su bile fino .. A onda su juna totalno prestale da rastu . Bile su mi na terasi i stajale izrasle do trećeg - četvrtog sprata ceo mesec jun .. Očekivala sam da počnu da žute ili se osuše ali početkom jula krenu da divljaju a mene da hvata panika kako ću da ih spakujem za transport .. Topirala sam ih pa su se stvorili mali žbunići ... Za razvlačenje sam koristila štipaljke za veš koje su svojom težinom vukle nežne grančice na dole .. I onda mi nekoliko dana pojede nevreme , nisam mogla da idem na sajt ...i tek pre neki dan mi se stvore svi uslovi za prebacivanje.
Biljke su mi bile u presečenim flašama od dva litra - a preko njih sam nabacila druge plastične flaše presečene u dnu , pa sam dobila finu zaštitu od lomljenja i od MIRISSSSSSSSSSSSA koji mi se širio iz torbe . Torba je bila ona od kolica za pijacu i taj dan je bio pijačni dan a ja moram da prođem pored gradske pijace... I tako krenem ja od kuće , torba krcata , čizme , voda , djubre , srp za travu , pepeo i malo praška za pranje za odbijanje puževa i ostalih zlotvora koji su mi prošle godine bukvalno pregrizli dve biljke - jedine ostale na sajtu ..

Vučem tako ja ona kolica i idem ulicama ... i sretnem svoju kumu ... - Zdravo kumo !
- O zdravo , ti si već bila na pijaci ... ja sam se uspavala ...
- Šta ima novo ?
- Ma ništa , evo idem da presadim svoju marihuanu u šumu , znaš kako je to kad ti prerastu biljke za terasu ...

- Ako , ako ..... požuri da te ne uhvati sunce ... nadam se da nisi zaboravila zaštitu od krpelja ...
- Nisam kumo ... eukaliptus etarsko ulje .. mi groweri smo pravi specijalci .. aj ćao

Posle deset koraka sretnem svoju školsku drugaricu ...
- Ćao -
- Ćao gde si , šta ima ?
- Ništa , evo nosim kanabis u šumu , znaš da svake godine moram da se mlatišumim ...
- E , fino ... blago tebi ..... ja moram da kupujem od komšije ..
- Epa gospoja, mrdni malo pa i ti sadi ..
- Oću , dogodine - aj uzdravlje ..

Klaj klaj ... vuklj.... Eto ga moj školski drug kog nisam videla godinama ... ali nemam živaca da slušam njegove gastarbajterske gnjavaže pa produžim brzo se samo kratko javim ... Idem pored pijace ... i stanem pored kamiona sa lubenicama .. Kupim dinju za u šumu .. da se častim kad završim sve ...

Gužva , more naroda .. a ja vučem četr biljke kanabisa u torbi za pijacu i motam najludje filmove u glavi ...

Već sam na izlazu iz grada kad treba da krenem nekim poljskim putem , kad iz neke ulice izađoše policijska kola a ja poznajem i njih .. I lepo im se javim ..

Nismo ništa razgovarali , a mogli su da me pitaju dal sam videla neke sumnjive tipove ...
... a nisam ni sa kumom ni sa školskom ..nego se samo tako mislim putem prema šumi posle bez žive duše ..
Od silne paranoje nisam ni uslikala biljke na novom ugodnom staništu ... nisu ni klonule posle presađivanja ... Sve zamsakirano prirodno .. drugi dan pala ludačka kiša ... (bombonče ) ..... ostalo mi da strepim od dronova , zbog kojih sam i odlučila da ne gajim na terasi do kraja .. jer sam nedavno ( užasnuta) videla na netu panoramski snimak iz drona baš iz mog kraja !!! Ti retardi što ih puštaju stvarno nemaju poštovanja za tuđu privatnost .... nego moram i dalje da se lomatam po brdima i žbunju ..

Avaj ...
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Avaj .. da ne kažem .. bemti život :) i svu hipokriziju, licemerje , dvostruke standarde zakone, podzakonska akta , suđenja i sudije, "zaštitu " od " drogiranja" ( kao da te država voli više nego ti sam sebe pa ti brani da se drogiraš ... a drogiraju se ..pa skoro svi redom ...... nema veze sa čim se drogiraju - ako se pod time podrazumeva bežanje od stvarnosti uz upoterbu nečeg veštačkog ili prirodnog izmenjivača stanja svesti ..

Država te ne brani od uticaja pesticida - nego ih legalno prodaju ... a od toga dobiješ kancer .. ne brani te od zračenja, zagađenja svih vrsta .... od alkohola koji ti pojede jetru i razbuca familiju .. od duvana , od bensedina ...

od lažova ..od šalteruša ... od lopova , od izrabljivača .. nego te brani od samog sebe kad oćeš da navučeš zavesu na groznu stvarnost u kojoj živiš ...to mi nije jasno ....

te nakaradne pravne norme impliciraju da je sve savršeno u ovom društvu i da do zatvora treba goniti ljude koji se drznu da rade šta im se prohte sa svojim sopstvenim telom ... a odavno je jasno da niko više ni nema suverenitet nad svojim životom i telom ..

buše te vakcinama i ubrizgavaju svašta uz pretnju silom ... izrabljuju, varaju , otimaju , zakidaju , ....... proćerdaše nam živote i nikom ništa ....
ti njih ne možeš da tužiš kad ti ne isporuče struju, vodu ... kad pretplatiš porez tebi ne obračunavaju kamatu kao kad ne platiš pa ti oderu kožu s leđa ..


Kažem avaj .. zato što me sve to oko gajenja i upotrebe kanabisa izluđuje ... sve je nepotrebno naduvano i dovedeno do apsurda .. a pogotovo kod nas u zemlji Serbiji gde je zasela ona karakondžula koja sad oće da zabrani totalno kanabis da se gaji ... Umesto da se bavi svojim poslom ..ona se ponaša kao da su svi njeni pacijenti dobili kancer pušeći travu .. I žestina njene mržnje me izluđuje ... šta si bre ženo zapela .. ali to je sujeta do nebesa i može joj se ... a neće ni za trenutak da se zapita - čekaj bre .. pa dal je neko od ovih ljudi možda u pravu ..

a na prvom mestu me nervira što moram da razmišljam o doktorima i celom tom "zdravstvenom" sistemu po kome sam se lomatala zadnje dve nedelje i videla zaista sve i svašta i umesto da te izleče - oni te ostave da se krstiš - jel to moguće - šta se radi ...

samo još ova ilustracija i neću više :
odem na šalter da zakažem kod izabranog doktora i gospoja iza stakla mi kaže - ne možeš da zakažeš , zakazuje se preko telefona .

PA JEL OĆEŠ SAD DA TE ZOVEM NA MOBILNI ( KRAVO JEDNA GLUPA ???? )
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
ma sad je i meni smešno ... ali dok te driblaju u tom raspalom sistemu dođe ti da ucmekaš nekog ..

zakazivanje je bilo kod izabranog doktora da mi zakaže kod orl u susednom gradu .. i onda žurka ide dalje ... ( ali rekoh u prethodnom postu da ne gnjavim previše)
i onda moja izabrana doktorka otvori koNpIjuter i kaže - vidi sve zauzeto ...nemaju termine .. ali evo ja ću da ti dam hitan uput koji ti važi 24 sata i onda moraju da te prime ..

avaj epilog je bio da sam išla 50 km busom u drugi grad da bi mi tamo rekli da je ORL na godišnjem i da ga niko ne menja ...

sweet baby Jesus ! Pa šta je sa onih dvajes trijes što su isto zakazani za taj dan pitam se ja u povratku u busu po vrućini ..


Fora je što mi je nestalo travke ... nisam imala ni mrvice više da prožvaćem malo i da usporim tu infekciju u grlu .. i moje muke je rešio PROPOLIS a znala sam da će da me spasi nešto glupo sa stanovišta zvanične medicine ...

Enigmu oko zakazivanja kod ORL i sa dvajes trijes nesrećnika koji su kao i ja poljubili vrata tog dana mi je rešila jedna medicinska sestra of duty .. koja mi je rekla da doktori tako isklikću I ZAKAŽU FANTOMSKE PACIJENTE KAD IM SE NE RADI ... U TOKU DANA .. ILI KAD SU NA GODIŠNJEM ... AKO SE SISTEMSKI NE UPIŠE DA NISU DOSTUPNI .. TJ NE RAD E...

DALEKO IM RUŽNA KUĆA ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Enigmu oko zakazivanja kod ORL i sa dvajes trijes nesrećnika koji su kao i ja poljubili vrata tog dana mi je rešila jedna medicinska sestra of duty .. koja mi je rekla da doktori tako isklikću I ZAKAŽU FANTOMSKE PACIJENTE KAD IM SE NE RADI ... U TOKU DANA .. ILI KAD SU NA GODIŠNJEM ... AKO SE SISTEMSKI NE UPIŠE DA NISU DOSTUPNI .. TJ NE RAD E...

DALEKO IM RUŽNA KUĆA ..
E da je po mome, za ovo bi išli na goli otok i tucali kamen glavom, mamu im neradničku. Nažalost po medicinarima približno mojih godina i starijima vidim da su većinom izabrali poziv na temelju para i državne službe-siguran posao, većina uči i zna taman što i koliko im se servira, čast iznimkama koje stvarno medicina zanima i imaju konkretne ciljeve za napredovanje u struci kako bi nešto napravili za ljude i koji znaju izvan okvira skripti i knjiga s faksa...