Smile & Lemon Skunk (in->out) + domacica (in)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav svima! :vb_wave:

da i ja pocnem svoj dnevnik.
Dakle, zamisao je da nakon 2 tjedna izbacim iz indoor-a u outdoor 1 fem. Smile-a i 1 fem. Lemon Skunka, a domacice ce ostati u PC boxu do kraja.

PC je mid tower sa 4 CFL 865 23W, 2 venta za ubacivanje zraka (jedan veci jedan manji) i 2 venta za izbacivanje toplog zraka (jedan veci i jedan manji). Kuciste je oblozeno reflektirajucom folijom, onom za zastitu od sunca kod auta!
Zemlja je biokompovit sa dobrim omjerom NPK za pocetak razvoja biljaka+ostale hranjive tvari(minerali).
Mislim ih drzati na 18/6 tjedan dana, a onda ih prebaciti na 16/8 da ipak ne bude prevelika razlika kad idu van posto dan traje nekih 14 sati. A kad Smile i Lemon izlete iz boxa, onda ide rezim 12/12 za domacice zbog nedostatka prostora (ocekujem sativu, a ona raste i raste i nikako da stane).

Sjemenke su mi proklijale u roku od dva dana i spremne su za stavljanje u zemlju (to upravo sad radim). Stavit cu ih u jogurt case od 0,5L. naravno, uz dodatak stiropora.

Sajt je inace vec od prije pripremljen (prekopan, ociscen od korova i kamenja, maknute grane koje bi zaklanjale sunce...). Sad samo ceka da ubacim mjesavinu kupovne zemlje i stiropora i naravno mlade biljcice. U medjuvremenu dok budu u boxu moram razraditi nacin na koji ce se navodnjavati sajt jer ne mogu do njega svaki cas posto je u zabiti izmedju trnja i sranja. Kupio sam 2 kanistra od 5L svaki.

Evo, toliko od mene za sad. slike stavljam uskoro, cim mi se stara makne iz kuce i cim ubacim box u pogon.

Ako sam nesto zaboravio ili izostavio molim da se nadovezete, malo nisam svoj, vadili mi zub umnjak danas pa sam jos nadrogiran! :b_jump:

Pozdrav!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Evo mene. Jedna domacica je izasla, a jedna je na vidiku. Smile i Lemon jos nista.
Imam problem, dan prije zalijem zemlju i sljedeci dan je na vrhu vec tvrda. Sad sam malo razrasil zemlju. da li sam zeznul sto sam to napravio?
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
born_to_be_green je napisao(la):
Imam problem, dan prije zalijem zemlju i sljedeci dan je na vrhu vec tvrda. Sad sam malo razrasil zemlju. da li sam zeznul sto sam to napravio?

Brate, pa nemoj prčkat' po zemlji! Stavi sjeme u zemlju, pokrij sa zemljom, zalij. Čekaj da isklija.
I ja ponekad prčkam po zemlji da vidim da li isklija sjeme, ali kad to radim obično zaejbem tako da nemoj prčkat!!!
peace
boz :sun2:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Thx bozga.

Nadam se da nisam sjebo sjeme. Ali me muci tvrda zemlja. Ne sjecam se od prijasnjih growova da je bila tako brzo suha. Mozda zbog ventilacije? Ali ako ju ugasim onda je temp. velika...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne štedi ventilaciju, kao ni vodu. Tvrda zemlja ne znači suha. Ja po težini saksije znam kad je vrijeme za zaliti. To ne prevari nikad.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
ovde svi moramo da naucimo o strpljenu. Kod mene : zasadio sam biljku na biljku jer nisam cekao nekoliko dana ;(
pratim, samo napred
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ima jedan trik ako ti je zemlja baš tvrda i ako se biljkica ne može probiti na površinu. kad se tako stvrdne zemlja samo pritisni čašu sa strane da se zemlja malo raspuca i kroz pukotinu će ti izniknuti biljka ;)
peace
boz :sun2:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
jos jednom HVALA! :)

Samo da velim, morat cu u bolnicu na par dana tako da se nema ko brinuti za biljke. Morat cu sve ispocetka... Molim moderatore da zatvore ovaj dnevnik. Nazalost nemam druge. Otvorit cu novi cim se vratim doma!

Peace!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nije i nadam se da nece ni biti. Moram na operaciju bruha... nece me bit skoro tjedan dana pa ce sve otic u *****... javljam se s novim dnevnikom cim dodjem doma i pocnem ispocetka!

Peace ljudi!