smrad

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
posto sam tek poceo uzgajati vutru a razmisljam o PC box-u recite mi kako tocno smrdi biljka u fazi cvjetanja?bas kao vutra se osjeti ili ima nekakav specifican miris?i koliko se taj "smrad" zapravo rasiri?Ima li kakav nacin da se napravi nekakav filter za to?Unaprijed zahvaljujem
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
IMA NACINA DA SE NAPRAVI FILTER ...PRETRAGA ...PC BOX i citas ja sam naletio na taj dnevnik ...decko je sam slozio filter od ugljena (ja mislim aktivnog , al nemoj me drzat za rjec)
Pogledaj malo po forumu imas detaljno objasnjenje kako ga napravit u kucnoj izradi

a sto se tice smrada to i mene zanima ...kolko zapravo i kako smrdi (MIRISE)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
biraj vrste koje se manje osjećaju na primjer N.Ligh
i imaćeš manje problema sa mirisom
napravi ugljeni filter po mjeri boxa
naravno da možeš da mu mijenjaš ugalj
vremenom se napuni mirisa jer je male zapremine za pc box
nadam se da je big tower jer jedino ima smisla
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Pa osim ako nećeš NON-STOP provjtravat sobu, smarad od recimo 2 Lowrydera (prtpostavljam da ćeč njih stavit u PC) će se defitivno osjetit... Ne jako, ali će se osjetit... Ako imaš svoj stan ili kuću - samo naprijed. Ali ako si kod roditelja, najbolje ti je ići outdoor.

P.S. kad si outdoor sve je nekako lakše, a kad imaš indoor (barem ja) paranoja totalna kad ti neko dođe... Mada ima odlično mjesto...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeOfForgetting

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
OkiyKiku je napisao(la):
Pa osim ako nećeš NON-STOP provjtravat sobu, smarad od recimo 2 Lowrydera (prtpostavljam da ćeč njih stavit u PC) će se defitivno osjetit... Ne jako, ali će se osjetit... Ako imaš svoj stan ili kuću - samo naprijed. Ali ako si kod roditelja, najbolje ti je ići outdoor.

P.S. kad si outdoor sve je nekako lakše, a kad imaš indoor (barem ja) paranoja totalna kad ti neko dođe... Mada ima odlično mjesto...

jos sam kod staraca,a nemogu outdoor jer ovdje svakih par dana olujna bura bude,zima je i malo kasnim za outdoor...pa sam mislio lijepo to u PC box od starog kucista jer stoji u kutu sobe iza ormara i niko to ne dira vec 2 god...al opet se bojim da ne bi po mirisu shvatili o cemu je rijec
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
vec sam narucio 10x lowryder 2 al njih cu sacuvat eventualno za outdoor u 4 mjesec ako se toliko osjeti...propade mu cijela svrha al jbg...dotad cu se zadovoljit domacicama
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
znaci nista od indoora jer ce mi 2 biljcice zasmrdit cijelu sobu?jeli isa manji miris ako umjesto lowrydera stavim 2 domacice?
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
Svaka vrsta ima razliciti miris tako da je tesko odredit bez vlastitog iskustva.

Vidio sam u TehnoMax-u u Rijeci ima za kupit filter od aktivnog ugljena (spuzva 1*40*60cm) i kosta 70kn.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mercijana

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
evo ovako na ljestvici od 1-100 recite mi koliko smrdi prije filtera i poslije filtera:
1-ne osjeti se ništa
50-osjeti se tek oko box-a
100-cijela soba smrdi
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
box 36*36*55cm

Green House Seed Co. The Curch tek poceo cvjetat i sa filterom se osjeti 30-40 ali je samo 1 ventilator koji izbacuje a za ulaz zraka su 2 rupe 2*2cm
 
27.09.2008
13
1
0
32
Jesi siguran da nećeš imati problema sa roditeljima oko toga? Ja živim sama i priznajem da mi kompletan stan, bez obzira na sve miriše/smrdi na travu. Preporučujem ti da pokušaš nekako riješiti da vani uzgajaš.
 
27.09.2008
13
1
0
32
Ne znam kako uopšte možete razmišljati o uzgoju biljki, ako ne živite sami. Roditelji vam nisu retardirani, slijepi, a nisu ni bez čula mirisa. Jedino mogu biti liberalni, ali to vjerovatno nisu čim ne znate šta ćete zbog "smrada". Ako starci kuliraju, kulirajte i vi. Ionako brzo se navikne na miris biljke, samo prozor bi bilo lijepo držati otvorenim što je moguće više, i sada kako zima dolazi, pazite na mjesto gdje će stajati. (Pokušajte u kupatilu - ima vlage, nije pretjerano toplo i ventilacija može biti non stop uključena. :-D )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trevor

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
nekako mi se cini PC box nasred kupaonice upadljivo...mislim uzgajat u sobi jer starci uđu 3-4 puta tjedno samo u nju..