smrekova smola

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
dakle dragog su mi uhvatila ledja i odlucila sam da napravim ulje sa smrekovom smolom, da ga izmasiram time. smrekova smola najpotentnija je u prolece, al nevolja ne bira sezonu.
skidanje smole je malo smaranja nozicem i casicom, a tako prikupljena (bez da ranjavas drvo i cekas smolu) puna je necistoca, al nema veze jer cemo je kasnije precediti. dobiveno u casici izgleda ovako:


iz casice istresemo smolu u ciniju, gde cemo je zagrevati na vodnoj pari, sipamo malo maslinovog ulja i stavimo na sporet:


kao sto vidite, dodala sam i malo ekstrakta ruzmarina, a mozete prethodno u ulju da "kuvate" na vodnoj pari ruzmarin i ostalo bilje (ne znam srpske prevode).
povremeno malo mesate i razbijate vece komade smole i kad vidite da je smola rastopljena, ostavite jos malo da se pari i preko gaze precedite u neku bocicu. ja sam sipala u dve posude, u plicoj cu cuvati "koncentrat", a u bocicu cu sipam jos maslinovog ulja da bude vise za neke laganije masaze.


to je to, pomaze super za sve bolove misica i zglobova, a ova dodatno razredjena maslinovim uljem moze da se pije pomalo ako imate neki cir ili vas boli grlo ili cak protiv upale mokracnih puteva. na prolece sa smreke beremo i mlade vrhove koje redjamo u teglu - plast vrhova, plast secera ili meda te ostavimo mesec dana na suncu. nastaje sirup koji pomaze kod svih problema disajnih puteva, a sadrzi i c vitamin.
smreka je prirodni antiseptik, antibakterik, antitusik, adstrigent, antibiotik, antiasmatik, antireumatik, antiflogistik, antirahitis, antiskorbut, antihelmetik, balzamik, diuretik, detoksikant i jos bi se moglo nabrajati..

srecno i nikad vam ne zatrebalo ista od ovog!
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
veruj mi da ne pricam tek tako, a kao sto vidis, uopste nije tesko pripremiti sebi efikasnu stvar, sve u roku od pola sata. sigurno imas neku smreku u blizini, ja imam srecu pa sam okruzena zimzelenom sumom, a jednu smreku imam i u dvoristu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
natura je napisao(la):
...kao sto vidite, dodala sam i malo ekstrakta ruzmarina, a mozete prethodno u ulju da "kuvate" na vodnoj pari ruzmarin i ostalo bilje (ne znam srpske prevode)...

super za ovo, hvala za share, nego stavi slobodno latinske nazive svega sto savetujes, snaci cemo se mi ;)
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
pa konkretno za ledja ili neka reumatska obolenja bilo bi dobro prethodno u ulju kuvati plod bilja Juniperus communis nabranog na jesen i recimo suvu chili papriku za topli ucinak (za sportske povrede umesto toplog biramo hladno bilje, recimo mentu ili eukaliptus - al mentu imam u basti)
za sportske povrede ili neke akutne bolove kad bi imala stavila bi i cvetove biljke Arnica montana, a moze se upotrebiti i alkoholni ekstrakt koga smo prethodno pripremili sa svezim cvecem za vreme njenog cvetanja leti
kad bi pravila nesto za noge, malo duze bi u ulju kuvala divlji kesten, oguljen i samleven, tu bi dodala jos kamilice, smola moze da izostane, ali ja je stavljam svuda
umesto samog maslinovog ulja na kraju mozemo "koncentrat" prorediti kantarionovim uljem (mislim da ga tako zovete, biljka Hypericum perforatum), koga smo pripremili na leto iz svezih cvetova namocenih u maslinovom ulju
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
evo jedna fotka, da ne ostane ni sirup vrhova smreke samo jedna recenica teorije (kraj prvog posta).
samo je zadnja tegla po originalnom receptu, u ostale sam dodala i drugo bilje u raznim kombinacijama (zalfija, ruzmarin, majcina dusica, menta, origano), a treci sa leve (ili sa desne, hehe) ni nije iz smreke, nego maslacak sa mentom i c vitaminom (odlican za probavne probleme i za imunitet uopste, a kazu i za kasalj). pravicemo jos, ovo je tek prva serija.

 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
pa kanim ga ostaviti mesec dana na prozoru i precediti u boce koje cu prethodno da dezinfikujem (10 minuta na 150 stepeni u rerni recimo). kazu da je dobro da jos odstoji koju nedelju dve u tamnom i hladnom prostoru. to je sada optimalno, inace ako je frka, spreman je cim se istopi secer i precedi, to moze biti i za nedelju dana.
preostatak vrhova posle cedjenja sirupa mozemo preliti i nekom rakijom, dobijamo aromaticno pice za zimsko doba.
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Dragi ni nezna koliko je sretan što te ima Srećo :)
Rep + i samo nastavi dalje :)

ps: Hvala ti što nas educiraš ,dobro će se dobrim vratiti sretno u životu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura