Snovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.09.2017
2
2
3
34
Pozdrav drugari, nov sam na forumu pa ako postoji slicna tema vi je izbrisite.
Pusim gandzu skoro 8 godina, ne bas svaki dan ali uglavnom to radim uvece pre spavanja. Nedavno resim da prestanem na neko vreme jer osetim da jako zaboravljam itd. Nikakav problem nemam sto je ne pusim, psihicki sam sasvim ok samo sto ne mogu da podnesem svoje snove koji su u zadnje vreme postali toliko nenormalni da se bojim kad idem na spavanje. Desava mi se da isti san sanjam po 5 noci za redom a san je jedan uzasan kosmar u kojem me neki krvavi pajac vija po nekom podrumu... Citao sam da je to normalno kad covek prestane da se snovi vrate ali ovo postaje uzasno... Jel imao neko slicnih iskustava? :) Pozdravljam vas, sjajan je forum!
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
To je normalna pojava, ja duvam svaki dan i ne sanjam ništa, ili se ne sjećam snova. Svakih 6 mjeseci napravim pauzu od 2-3 tjedna, a prvih 7-10 dana kad prestanem duvat sanjam ful brutalne snove, baš horor i budu jako realni. Nakon 7-10 dana se to stabilizira. Kad sam prvi put tako radio pauzu, pomislio sam da nešto nije u redu sa mnom, te snove nikad nisam prepričavao nikome. Do sad sam takvih pauza u životu napravio 15-ak , tako da već uživam u tim snovima. Inače volim pogledat dobar horor, pa mi se možda zbog toga bilo lakše naviknut na bolesne snove :)
 
17.09.2017
2
2
3
34
Hvala vam drugari na odvojenom vremenu za odgovor. Uglavnom su me ljudi savetovali da je to normalno kod redovnih pusaca kad prestanu da snovi budu jako realni i uglavnom ne bas lepi. Sinoc da ne bih brinuo zapalio sam stotku i spavao ko jagnje :) Mozda je kod mene problem malo ozbiljniji ali trenutno imam toliko stvari o kojima moram brinem ovo mi sada trenutno uopste nije potrebno. U svakom slucaju psiha je cudo :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Na 1000 ispitanika koje je provelo jedno veleučilište u kaliforniji ustanovljeno je da 98% ispitanika (testirani humboldtovim strainovima, količinom 1g dnevno) nema snove ili ih se uopće ne sijeća, to je veliki broj od čak 980 ljudi. Kasnijim istraživanjima je dokazano da kanabinoidi svojim dijelovanjem izoliraju određenu skupinu neurona koji su odgovorni kako za loše tako i za dobre snove.
No to nije sve, ja provodim svoje istraživanje o tome već par godina, do sada sam ispitao 73 osobe koje su svakodnevni smokeri i samo dvoje uopće sanjaju. Ja isto tako, ako zapalim u večernjim satima, čak ni ne mora biti prije spavanja, snova uopće nemam. Pričao sam i sa strukom na tu temu, teško je naći neurologe i psihologe koji su upućeni u ovu problematiku, ali onda nenadano iskoči tu jedan, tamo drugi i da, potvrde to. Određena skupina kanabinoida dijeluje sedativno na neurone koji su prilično naelektrizirani tokom sna, dok čak i par sati nakon konzumacije kvalitetne vutre EEG (elektroencefalografija) snimka pokazuje ogroman pad električnog naboja u tom dijelu mozga zaduženom za snove i kontraefekat je miran san.
Nemojte me sad tu karat da netko sanja, ma daajjjj, čudo smo mi balkanci, uvjek moramo biti posebni :fuck:. Pa ja sam nakon teške ozljede glave sa ogromnom frakturom od sljepočnog režnja preko cijelog lumbalnog svoda, nakon operacije i buđenja iz kome počeo sanjati ne noćne more, nego svoju smrt na sto načina, htjeli su me krkati sedativima koje sam sustavno odbijao, i onda sam pukao i nakon 12 dana od operacije sam rekao neurokirurgu da me pušta, dozvoli unos kanabinoida u ulju ili ću ja pobjeći iz bolnice. Dan nakon sam otpušten iz bolnice, naduvao se ko zmaj, nalizao se ulja, ma spavam ko beba, kakvi snovi, noćne more, neznam ja šta je to ;)
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Nemogu vjerovati ja dosad svima oko sebe govorim kak nist ne sanjam ili se ne mogu sjetiti, sjecam se jedno vrijeme kad nisam imao to su bili snovi sa istom tematikom pozadinskog rata, nisam mogao prepostaviti da bi to moglo biti od vutrice, ali izgleda da ipak ima nesto u tome
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and No Joke

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
jucer vodio bas razgovor sa curom,(sad vise neznam jel jucer ili prekjucer :zvezda:::D reko jbnmu pa ja uopce ne sanjam,kaze ona isto,tema o snovima je kratko trajala,pricali smo koj smo film gledali i sto nas je probudilo u 3:30 sa kauca pa se preselili u krevet:rasta:,Uglavnom bolesno :p, ono sta sam skuzio od kad pusimo, znaci pusimo uvjek navecer svatko po pola pljuge i obavezno prije treninga ako nemamo kakvih obaveza poslije tipa odlaska u grad jer mi se neda pricat dok sam ON sa ljudima koj su OFF. Uglvnom snovi su kod mene trenutno OFF, i zaboravljam na dosta stvari koje mi ustvari nisu ni bile bitne:thumb:,dok stvari koje su mi obavezene i posao za koj mi treba koncetracija +10.
Tako da stay ON:ajnstajn:

u trenutku dok sam to pisao cura izlazi iz sobe ,pitam jel spavala i sanjala kaze je:crazyd:,uglavom ostajem zubunjen i dalje i da napomenem to sta mi popusimo svatko pola pljuge dnevno,vjerovatno puno manje od grama pošto ne vazem. Evo @No Joke imaj još +2
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
ja 2 dana kako sam promjenio sortu, sanjam obje noći
nije horor :D
a do tada ćorak
ništa
praznina
crnilo

koja je vaša boja spavanja,ne sanjanja?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
A ja pak stalno sanjam a i često pusim , tako da stvarno ne znam kakve bi ludorije bile da prestanem..mozda neki eksperiment napravim da vidim, ma moze bit i horror :D
Rijetko kad imam neke prelude snove, ali ovisi mi do dana hocu li se sjecat tocno scena kaj sam sanjao ili cu imat neki mali osjecaj o cemu je bila riječ..nocas bio neki ljubavno seksualni,preksinoc da me grupa malih agresivnih peseka napadala ..A nekad baš imam neke duboko zapetljane snove kojih nema sanse da se sjetim al znam da je bilo dobro i komplicirano

I ako netko misli da nikad ne sanja mozak mu je samo jako naviknut na to da potisne snove, sanjamo svi svaku noć ali se ne sjecamo toga.Naš mozak si olaksava svakodnevni zivot i spremanje informacija i podrazaja pomocu snova, ajmo reci da se trenira..bila su istrazivanja o tome
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Ne vidim problem , jednostavno nemojte prestat duvat :mario:::skot:::banana_rasta::lol::makaze::djede::djede::djede::djede:
Nadite sebi dozu koja vam pase dali je to tokom dana ili navecer ili jutro cim se probudite svejedno totalno :)
Svaki covjek je individualan i svakom drukcije pase jel , a hvala bogu ima sorti toliko da do kraja zivota growamo necemo stici sve isprobati . Ja duvam navecer 2,3 sata prije spavanja , vikendom zapalim i popodne ako idem negdje u prirodu sa curom , uglavnom vecinom navecer jednog trubsona i od kada to radim zivot mi ljepsi eto spavam ko beba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and jaime88

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pozdrav drugari, nov sam na forumu pa ako postoji slicna tema vi je izbrisite.
Pusim gandzu skoro 8 godina, ne bas svaki dan ali uglavnom to radim uvece pre spavanja. Nedavno resim da prestanem na neko vreme jer osetim da jako zaboravljam itd. Nikakav problem nemam sto je ne pusim, psihicki sam sasvim ok samo sto ne mogu da podnesem svoje snove koji su u zadnje vreme postali toliko nenormalni da se bojim kad idem na spavanje. Desava mi se da isti san sanjam po 5 noci za redom a san je jedan uzasan kosmar u kojem me neki krvavi pajac vija po nekom podrumu... Citao sam da je to normalno kad covek prestane da se snovi vrate ali ovo postaje uzasno... Jel imao neko slicnih iskustava? :) Pozdravljam vas, sjajan je forum!

Mislim da je bilo slične priče na par mesta ovde.
Redovnom upotrebom kanabisa smanjuje REM faza koju provodiš u toku noći, a u REM fazi se sanja.
Kada se prestane sa upotrebom, posle par dana, REM faza se povećava. Otud intenzivniji snovi, živopisniji, više ih ima i sl.

https://www.vutra.org/threads/spavanje-sanjanja-rem-faza-i-marihuana.14560/
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Meni se čini da je doza isto bitna. Ja i draga pusimo male doze i sanjamo svasta dok kad se napusis ko prase onda zadrvenis do ujutro...