Socijala pc vege box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Evo da vam pokazem pocetak pravljenja mog socijala boxa sa ulozenih 7 e ( 4 stedne 4 e,4 keramicka grla 3 e) evo i neke slike da vidite kako idu radovi.Stedne su suvise dugacke (koliko para toliko muzike) pa ne mogu da stanu u sirinu boxa pa ce da idu po duzini boxa,2 levo 2 desno.napravio sam nosace za grla 2 komada,sutra stavljam navoje da mogu da se spustaju i dizu sijalice.ventilacija 2 pc venta(koje sam imao),ne oblazem box reflektivnom folijom nego cu malo da se zezam unutra :) evo sad neke slike pa ce da bude update
vmyfdh.jpg
[/IMG]
rap9q0.jpg
[/IMG]
10518ut.jpg
[/IMG]
talz81.jpg
[/IMG]
20z3dcz.jpg
[/IMG]
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Ne znam koliko su lumena ne pise na kutiji,sijalice su kineske 20w.ventilacija 2 pc venta 4x4 koje imam,testiracu temperaturu pre stavljanja biljki pa cu da dodam jos 1 ako bude trebalo.Jos razmisljam dal uopste da ga oblazem,a ako budem onda ce to biti sa materijalom od kojeg se pravi tetrapak,imam par kvadrata ostalo mi je kad sam popravljao krov
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
MrLaki je napisao(la):
...napravio sam nosace za grla 2 komada,sutra stavljam navoje da mogu da se spustaju i dizu sijalice...

uuuuu laki, pa ti to profi, malo sam video pc-boxova da imaju mogucnost spustanja sijalica, obicno je lakse podmetnuti nesto pod saksije ;) sretno
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
hehe ma daleko je od profi al ajde :) volim da majstorisem i da pravim ove zezalice pogotovu kad postoji dobar razlog :maryjane: Ovo ce da bude vege za outdor posto mi je onaj box zauzet,moram da napravim ovaj.Plan je da unutra bude 18 komada u casama od jogurta ako proklija toliko,ako bude manje u 0.5 l 10 komada zato mi je lakse svetlo da dizem i spustam nego da podmestam ispod njih :) videcete napredak sutra
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Hehe bice neke carolije na kraju i malo saranja :) Nazalost danas sam ceo dan imao obaveze i samo sam stigao na napravim 4 reflektora za svaku stednu po 1 od limenki 0.5 l (ko pije pivo ima gratis reflektor) :) Sutra nemam obaveze pa cu da uradim sve sem elektro instalacija.Hvala sto pratite i nadam se da ce ovo nekom da pomogne u izradi boxa ili resenju nekih problema u toku pravljenja.Sutra cu da postavim slike da vidite dokle sam stigao :)
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Evo mene opet :) Kao sto sam rekao danas sam uradio sve sem povezivanja struje da ne duzim mnogo evo slika
os5rev.jpg
[/IMG]
24ew31s.jpg
[/IMG]
2n6451.jpg
[/IMG]
34hapok.jpg
[/IMG]
211jq69.jpg
[/IMG]
fm7xuq.jpg
[/IMG]
wj9xft.jpg
[/IMG]
64l0e9.jpg
[/IMG]
io3cd2.jpg
[/IMG]
1z73dar.jpg
[/IMG]
2ecdgl3.jpg
[/IMG] nisam lepo namestio ni sijalice ni reflektore malo su krivi ali to bi bilo to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: matia

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Il jesi lav il nisi :D Fino izgleda; uz pjesmu "kad se male ruke sloze" :D imas +rep od mene za trud i rezultat do sada :)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
PowerSeed je napisao(la):
dobro je laki, nadam se da nece padati lampe, sad jos cekamo da turis nesto pod to :)

Zašto bi padale druže, i ja imam tu šemu da se može dizat po navoju i stoji sve kao saliveno.
Limenke sam ja izbacio jer su poprilično isijavale toplinu od žarulja, barem napravi koju rupicu na njima iznad žarulja da se nezadržava topal zrak ispod.
Inače super izgleda, REP+ za trud :)
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Power seed: nece brate da padaju sve je srafovima fiksirano za svaki slucaj :) Bizzarius: nista bez lava,nadam se da ce boje da pomognu ovom boxu :) Matia : videcu sta ce da kaze termometar kad ga upalim pa ako bude veca tempteratura onda cu da iskombinujem nesto.Hvala za rep i sto pratite ovaj low lumen,low budget amater setup :D Let Jah give us great year and good harvest :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jako dobar box, odlican omjere cijene i kvalitete :)))

NOT

:p

Ne znas koji su spektar zarulje, ako nisu oko 6000K-6900K, nece ti biti ekstra. Kad ih upalis jel svijetle zuto ili bijelo?