Socijalni život jednog growera, teret tajne i čelična balls

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
otprilike ono što je i mario rekao. forum je tu da se "pohvalim" i ispunim tu potrebu da to sa nekime podijelim, tako da je lako držati jezik za zubima. uostalom, za mene znaju i drugi kolege groweri kojih poznajem 10-ak i moji starci, drugi mogu samo sumnjati ali ne i dokazati. (jedini dokaz im je vrhunska vutra koju samo ja uspijem "kupiti" od nekih čudnih likova :D)

edit: a da treba muda za ovaj hobi, bogami treba!
 
29.11.2015
59
143
33
Definitivno najidealnija situacija za sve nas je da niko drugi ne zna za tvoj hobby,ali ni život nije idealan pa se i ovdje teško može primjeniti potpuna anonimnost.
Svaka čast onima koji mogu održavati potpuni "stealth"mod,a za sve nas ostale je najbitnije da taj krug ljudi bude što manji.
Meni osobno za ono što radim znaju dvoje ljudi,jedan mi je najbliži mogući rod a drugi frend još od pelena.Ispod toga jednostavno ne ide...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Paranoja Man

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Barbarossa, zanimljiva ti je ovo tema brate. I sve što si napisao, stoji. I svi početnici bi trebalo dva puta da razmisle treba li im to u životu, jer, teška je to droga. Mislim, ne trava kao droga, nego grovanje brate. To je droga, adrenalin te puca, paranoja sasvim redovan gost, ne da ti da odeš igde na duže vreme, traži te CELOG. Ako i odeš negde, proganja te. Da li je nešto krenulo naopako, da neko nije nanjušio, da li će nastati struje, šta je s kineskim ventom prokletim, hoće li sve puknuti, buknuti,... Aaaaaaaaaaaaaa!
Svašta sam u životu gajio od životinja, pse, mačke, ribice, hrčke, papagaje, i decu imam, ali jedinu stvar koju ne možeš nikome poveriti na čuvanje je saksija sa Konopljom. Čak ni ženi, jer uvek nešto zajebe!
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Meni jako zanimljiva tema. Naime, sa dredovima do pola ledja, konstantnom pricom o legalizaciji, apsolutno svi oko mene znaju sta mislim o ovoj svetoj biljci. Kad ste grower ovo vam stvarno nije potrebno... pogotovo kad donesem medju ekipu neki prelepi cvet, za koji svi kazu odakle ovo? I onda ide, znam lika koji zna lika I to...

Drugi veliki problem je sujeta. Nekad sam toliko sretan kad gledam svoje biljke, da bi to podelio sa celim svetom. Vutra org mi tu pomaze, lecim svoje frustracije :) Ipak je to lepa razmena iskustava.

Za moj grow zna samo moja devojka I jos dva jako bliska prijatelja koji I sami gaje. Drugacije ne moze...
 
20.04.2015
36
34
18
44
Meni je prozor do ulice, živim u kući, preko puta je dom zdravlja u jednoj neverovatno maloj ulici (nema ni 10 brojeva).
"Isečem" se svaki put kada čujem da lupe vrata od nekih kola... niko mi ne dolazi ne najavljen, ali tati redovno dolaze drugar i drugarica koji, em ne zvone kada ulaze u kuću, em imaju naviku da se prvo za kvaku uhvate... i to nimalo nežno...
Onda redovno sebi prepišem dozu objašnjavanja kako nije moguće da iko zna jer ja nikome nisam rekao (ovaj forum je moj najveći "bezbednosni propust") ali svakako mi ne bude svejedno...
Nije lako, ali potpuno je nest'o onaj pritisak koji sam imao dok sam kupovao... i tog pritiska sam se teže oslobađao nego ovog sada...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Barbarossa

manila

Aktivan Član
16.09.2012
125
806
93
45
Baš to, kao da nam ne treba dodatnih briga uz loše vrijeme, puževe, gusjenice, paukove, buhe, magnezij, kalij, kalcij i milion drugih nedaća... Ali lagano mi je već puna kapa toga, jednom kad mi pukne film kad ja dignem šator pred našim saborom...
Dijelom smo si i sami krivi za situaciju jer se skrivamo, kakvo skrivanje više? Od koga? OK, prije 25 godina sam se skrivao od roditelja, sasvim opravdano, skrivao sam se i kad sam popio i kad sam zapalio ali od koga da se sad skrivam sa 40 na grbači? Dosta više skrivanja, zar sam ja manje vrijedan jer pušim? Jel to neka sramota? Ne kužim, čemu skrivanje? Ako ćemo se tako skrivati nećemo još 25 godina imati nikakve slobode. Ja bi da nas se skupi 500 i neka svako nosi jednu malu biljkicu, može i industrijske i zapaljenu pljugu i pravac pred sabor ili vladu, da vide da nas ima i da nismo hrpa narkomana nego skupina ljudi koja želi svoja prava kakva imaju takvi ljudi u svakom danom sve više zemalja. Šutnja je zlato za groowere ali ne mogu više šutjeti, svi izlaze iz ormara pa bi i mi mogli iz svojih vrtova, šuma, njiva i boxova... :)
 
18.09.2015
123
86
28
Lepa tema. Kod mene je potrebno pregaziti nekih 50 metara po blatu, preskociti nekoliko bare i blizu smo. Posle toga se ide preko svezih kokosijih izmeta pa tek onda u Box. Nece prijatelji da udju ni kad ih pozovem da im koke pokazem pokazem. Preko leta su tu saveznice koprive. A uskoro ce stici i Malino (belgiski ovcar).
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Super tema .... Buduci da sam poceo growati tek prije skoro 2 mjeseca novi sam u ovome , ali svejedno nemam nikakvih strahova niti problema sa time .... Mislim zivim sa starcima , mali box sam si stavio u sobu u kojoj sam ja , kada odem na posao ili kod cure zakljucam sobu i cao.... Stara je par puta pitala sto zakljucavas , reko ja ne volim da neko ulazi dok mene nema i to je to kraj dileme..... Sto se tice toga ako dode neko njesra uopce se ne brinem jer imam stvarno mali boxic ako oce radi toga neko da me hapsi i stvara probleme ja cu se onda sam prijavit ahhahaha .... Radim iskljucivo radi rekreativne konzumacije u osobne svrhe , od toga sta dobijem nebi nikada prodao niti grama jer znam kakvu to ima vrjednost za mene i to se novcem nemoze kupiti....Dati cu frendu najboljem par grama , ostatk cu si razvuci na 3 mjeseca dok ne rodi nova tura i to je to :) Da imam veci box dimolo bi se vjerovatno cesto zasto mi pase ovako jer je malo i jer nece puno toga biti pa sam tako i ogranicen sa konzumacijom . Uglavnom sve u svemu jedno jako lijepo zivotno iskustvo , i kada vidim sta sve drustvo pusi , i za sta sam sve davao pare samo sutim i smjeskam se hahaahha , ljepo je imati nesto sto si sam napravio i znas da nije sa nicim prskano i biras sortu koja ti pase :) Mislim da cu do kraja zivota growati , i to bas ovako u malome boxu jer me stvarno ne pere nikakav strah dali vidili starci , ili murija hebe mi se , a i bas mi pase tako kada nemam puno toga , jer vise ni ne kunzumiram na dnevnoj bazi , al nema nista ljepse kada mi dode zelja a ja izvadim svoju teglicu :)
U svakom slucaju bolje tako nego da kad mi se pusim dajem novce koje sam zaradio zuljevima da bi pusio neko smece sa ulice koje ne vrjedi ni pola od toga koliko kosta , a ni neznam sta pusim . Mislim da je i manji rizik ako sutis i cuvas tajnu za sebe , nego okolo zvat telefonom i nalazit se sa kojekakvim dilerima . Sadite ljudi i pusite svoje :)
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143

Kako da vas ne uhvate :) indor i outdor ...

Snimio je bivši policajac .

Ovo je snimano za Ameriku gde su policajci ostrvljeni mnogo više, imaju svemirsku tehniku za praćenje i špijuniranje, drukanje itd ... ali ima i korisnih saveta - na pr - ne bacaj prazne flašice od "hrane za bebe" u blizini "bebe" itd ...

Za moje biljke znao je samo momak koji mi je dao seme i to je najbolja varijanta . Što manje ljudi zna to bolje jer čak ni filmovi koji se voze na temu -- šta ako me neko vidi pa prijavi ili nedoBog mi dođe policija .... nisu prijatni .. a kamoli stvarno da te neko otkuca ... pu, pu .. daleko bilo

Legalizacija ide toliko traljavo da od toga nema ništa ... ne lipši magare do zelene trave .. hahaha
Gajenje ove biljke opsesija .
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Onda redovno sebi prepišem dozu objašnjavanja kako nije moguće da iko zna jer ja nikome nisam rekao (ovaj forum je moj najveći "bezbednosni propust") ali svakako mi ne bude svejedno...
Najjveci bezbednosni propust ti je sto si na jednom starom trens forumu imao isti nick i avatar,a mislim cak i na fejsu jedno vreme, i sąd ja znam ko si...xD ako se sretnemo nekad na zurkama i festivalima, ucenjivacu te za dzoks, pazi na ovakve stvari.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
moglo bi se sredit ovih par postova gori,dok je navrime:)a i ti retro da prominis nick;)
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
A taj forum je mrtav, ne może niko preko nicka da ga nadje...ja sam ga se slucajno setio, ipak su trenseri sekta, pa se svi znaju i uzivo.:)