LED Somasoil, Somaseeds - Nycd, 5G, Lavnesia, Somango

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Korijen kanabisa ima tendenciju da prati vlagu u mediju. “Bježi” od suhog dijela prema vlažnom. Tom logikom ga u inicijalnom periodu kad ga se presadi, kraćim intervalom zalijevanja ubrza rast korijena u smjeru gdje bi treba ići preferalno a to bi bilo do dna. Tražim vec 15 minuta ilustraciju na kojoj je to jako dobro objašnjeno medjutim ne uspijevam. Dr. Bugbee je takojder razložio taj dio. Da ne spominjem da kad je zemlja dugo vlažna, raste fungus, alge, kojekakve gluposti i Plijesan.

AECB9067-2DFE-47E2-821C-14F7040386ED.jpeg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Zalijevanje uvijek do runoffa za onog koji nezna drugačije :D
Nema drugacije !!
Drugacije nije pravilno!:)
Zalij biljku..ako vec znas da korijen prati vlagu ..cemu je sputavati sa suhim djelom!

Ali ,da u pricipu takva nacin zaljevanja o kojem prica BB, trazi iskustvo i odgovarajuci medij,bacanje runoff-a....malo vise paznje,razumjevanja biljke....odgovarajuci pot,kolicina medija...i tako..zaljevanje je vrlo jednostavno....jako jednostavno .
 
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.359
258
Gledao sam brdo onih timelapse-a gde prikazuju koren kako raste. Manje-više kod svih biljki je isto. Dole gas i sporedno korenje svako malo. Tako da kontam da bi ubrzala ka dnu ako je suvlje sa strana.

Sledeće pitanje mi je zašto je bolje to nego da od starta ravnomerno popunjava supstrat korenom kako raste?

Baci neki link da vidim ako imaš, ovo sa zalivanjem mi je nejasno već neko vreme.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Jel ovo sad provokacija ili sta? Ostavi zemlju 13 dana mokru kako predlažeš i imati ćeš minimalno gnatove. Pitanje kako ce biljka reagirati. Truljenje korijena, znaci morati ćeš ti meni dati smjer, jer ovo vodi U osnove. Plus ovo sve gore navedeno. @opa cupa jesi vidio koju biljku od doktora ili samo teoriju? :) ne da ima drugačije nego nakon 15 godina svu tu teoriju možeš i u neku praksu sprovesti. Ponavljam, nema suhog dijela zemlje. Hoće tko pročitati točno sto pišem jbg ili slike pogledati? Ima i prije i poslije presadjivanja. Kao sto ti sad @Jolly Joker mislis da je nešto kako je, tako i onaj doktor. tako i Opa. Stipe i da ne nabrajam dalje. Da sam zalio kod prvog zalijevanja kako zalijevam inače bi morao čekati 8 ili 10 dana do slijedećeg zalijevanja.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Zalijevanje uvijek do runoffa da, za onog koji nezna drugačije
jel ovo provokacija ??
. @opa cupa jesi vidio koju biljku od doktora ili samo teoriju? :)
Pazljivo citaj !!
Al procitaj..odgledaj njegova predavanja i bit ce ti sve puno jasnije i znas sta...jednostavnije sto je najzanimljivije !
btw uzgaja preko 40 godina
Zar je moguce da ovagog giganta degradiras...sa cim jbt ?

 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
haha majko mila..ok bizo...sada sam stvarno ostao bez teksta.
Pisat ce na wiki..kako uzgaja ganju hahah ??
tipkamo se..nekom drugom prilikom,al ne o uzgoju
 
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.359
258
Sa moje strane stvarno nikakva provokacija. :respect: Već sam rekao razlog za pitanja. A računam da ti znaš šta radiš pa, ako radiš drugačije od mene, voleo bih znati logiku iza toga. Zapalimo jednom prilikom pa vidiš da provokacije jedino volim ako je sprdnja u pitanju. ;)

Spomenuo si 75% vlažnost zemlje i da ne zaliješ skroz pa sam predpostavio da je deo supstrata suvlji. Sad sam zbunjen skroz... :confused:

Inače, već dva puta sam u 25l natopljene zemlje startovao, i stvarno nisam morao zalivati 10ak dana. Vlaga 90%+, bez venta unutra, ispuh jadan, bez odvlaživača. Nije bilo truljenja ni gnatsova.

Ja ne mislim da je ovo moje kako treba. Nikako. :D Ne bih ni ja tako da ne moram. :D Ali pokušavam shvatiti to sa laganim početnim zalivanjem da vidim trebam li taj deo menjati. Vidim neke da zalivaju sa po par dl na početku i nije mi bilo jasno šta je razlog.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ali pokušavam shvatiti to sa laganim početnim zalivanjem
Zalijevam normalno svaki slijedeći put kao sto napisah. Samo kad presadjujem ne zalijem komplet odnosno kako inače zalijevam. Napravim tako da kroz max 3-4 dana opet mogu zaliti i od tad pa do kraja zalijevam jednako. Kao sto zalijevam oduvijek i kao sto vec godinama objašnjavam svima. Ono sto je dodatno specifično ovdje je da se radi o Soma soilu. Za razliku od zemlje iz vreće, ovaj bude malo vlažniji. Kod dva miješanja dodajem cca 3 ili 4 litre vode i održavam soil vlažnim a ne mokrim. Mogao sam komotno pustit sad dan ili dva i ne zaliti uopće pa kroz dva dana zalit komplet. Eventualno. Iako vise preferiram ovo gore sto smo tipkali da se korjen sjedini. Btw, danas evo sad u biti odradio top. Nisu skužile presadjivanje tako da može bez problema. Jedino Somanga nisam.

6DE7C8C4-1554-4F09-BF0E-75DC9FCDAE17.jpeg