SOPA i mi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Pardon i ispričavam se svima koji se nalaze uvrijeđeni, ali psi su i čuvari....... Pa neka si svatko tumači kako želi.
Nije mi logično da ljudi protestiraju na ulici o internetu. Sve je fcked up.
Već sam rekao svoj stav pa me ponekad malo nerviraju napuhivanja, čovjek sam nisam bog.
Kontrola na internetu je glupost.
Ljudi bi trebali razmišljati koliko su kontrolirani putem mobitela koji je two-way tracking & recording
Pa tko voli nek si čita.... Cell Phones Are Tracking Devices That Governments, Police, Big Corporations And Stalkers Can Use To Easily Track Your Movements
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Gdje nađe taj - kraj američkog sna...- sajt?:flamed:
U stvari, sve je više takvih apokaliptičnih gluposti. Najbolje bi bilo razbiti komp i tv i živjeti blažen u neznanju:banana_rasta:.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja mislim da provjeravaju koliko ima "pirata" ili onih koji su skloni "nezakonju". Nešto se "kalkulira" rekao bih, policija/vojska vs rulja:)) Imam zanimljivih ideja u glavi ali nebi sad o tome:)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
uf ovo treba šerati, lik je malo iritantan al ono šta govori je... nevjerojatno... ili očekivano, ovisno koliko je tko upoznat sa planovima elite http://www.youtube.com/watch?v=dHPaF7Cq9PU

Kompanije koje su razvile software za ilegalnu razmjenu fajlova sad su prve u redovima podrške zakona SOPA. Baš ko da je sve bilo dobro planirano od početka za cilj kontrole interneta i stvaranje big brother fašističkog društva.

Isti ljudi koji guraju SOPA-u potrošili su oko 100 milijuna dolara na lobiranje kako bi progurali taj zakon i kontrolirali internet, isti su ljudi koji su distribuirali software za razmjenu datoteka, isti su ljudi koji su profitirali od distribucije piratskog softvera, isti su ljudi koji su naučili ljude kako koristiti taj softver i sad su okrenuli ploču i tuže ljude poput vas za milijune dolara.

lik u videu kaže...

C-net su imali ekskluzivnu distribuciju programa poput LimeWire, Kazaa, Morpheus, BitTorrent, Azureus. C-net, download.com, ZDNet su ogranci CBS interactive-a čiji je vlasnik CBS Viacom. Oni su sklopili ugovore s drugim stranicama poput AOL, MSNBC, ESPN.com i diznyjevim go.com
Večina tih korporacija koje podržavaju SOPA-u su distribuirale software za razmjenu datoteka i naučile ljude kako da ih koriste. Disney je imao vlastiti piratski software s njihovim brandom na go.com a uložili su milijune da se progura SOPA. Imaju svoju brandiranu uslugu za skidanje besplatnih mp3 pjesma zvanu go.network Disney je jedan od ključnih podržavatelja SOPA-e a čitavo su desetljeće uživali distribucijska prava s C-netom. C-net je imao svoju ugrađenu tražilicu koja se koristila za nalaženje mp3 pjesama, čak su davali prijedloge za skidanje popularnih izvođača. I održali su to godinama kao piratski sustav. Zaradili su stotine milijuna dolara baveći se ovime (a sad te pare ulažu za SOPA-u), a u međuvremenu su tužili klince jer su radili po njihovim uputama.
Jedan od največih distributera softwera za razmjenu datoteka dijeleći brand sa C-netom je bio MICROSOFT, sklapali su distribucijske ugovore sa Kazaa-om, microsoft je sam distribuirao bittorrent sa svoje MSN stranice. Čudno je kako su partneri za licencu sadržaja Bittorrenta "slučajno" večina onih koji podržavaju SOPA-u. C-net je čak distribuirao svu DRM removal opremu. Izdavači su jedni od največih podržavatelja SOPA-e jer se odvija dosta piratstva s e-knjigama na internetu. Pa naravno kad su C-net i ZDNet distribuirali sav DRM removal software koji skida zaštitu s tih knjiga. Zato i ima toliko piratstva. Ponudili su software za skidanje zaštite sa SVEGA. Još jedan ključni podržavatelj SOPA-e je Warner. Oni su distribuirali taj softver (kazaa, bittorrent i ostale) preko AOL portala godinama i zaradili gomilu para.

Zašto bi jedna od največih kompanija zabave CBS Viacom, koja predvodi napore za usvajanje SOPA-e, distribuirala ovaj materijal? Pa kako bi stvorila pandemiju kršenja autorskih prava!!! Tako da kad odu zakonodavcima, senatorima i kongresmanima mogu reči: "Pogledajte svo to piratstvo! Ima toliko piratstva! Mi znamo jer smo ga MI UZROKOVALI TAKO DA MOŽEMO KONTROLIRATI INTERNET!"

Zašto bi sve te kompanije distribuirale sav taj software i poticale ljude da ga koriste kako bi kršili autorska prava? kad nitko drugi zapravo nije distribuirao taj software??
CBS Vicom je prvi podržavatelj sopa-e i prvi distrubuter piratskog softwera, prvi promotor istog kako bi se koristilo za kršenje autorskih prava.

:/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Meni su od svih tih članaka, naj zanimljiviji komentari ispod, pogotovo oni označeni kao neprikladni :icon_lol: Kakvih debila ima, da ne povjeruješ :icon_lol: Iz ljudske gluposti se puno može naučiti :icon_lol:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Evo, u zadnje vrijeme sam malo testirao razne web search engine i našao sam si "onaj pravi" kao zamjenu za google (koji od 1.3. radi komediju ako niste znali)....


DuckDuckGo


Jednostavan, brz, točan, bez ikakvih adova i *****rija.....

Od danas je u uporabi i savjetujem svima kojima je stalo do svoje privatnosti da ne koriste google više od 1.3.

Imate masu web search enginea koji su isto tako dobri kao google i čak oku ugodniji od googlea....

:)

(mozda nema veze sa SOPA i ACTA ali itekako ima veze sa web privatnosti pa sam morao to podijeliti s vama)