SOPA i mi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Nema se tu šta puno govorit.
Oče da nas kontroliraju i tu di do sad nisu mogli puno.
Radi se samo o kontroli.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Naravno. Covjek koji gura zakon se zove Lamar Smith i njegovi najveci politicki donatori su muzika i filmska industrija. Sto se dalo ocekivati jer sony, holivud, apple i ekipa gube previse para. Naravno kad su Google, Facebook, Paypal i Wikipedia stali na stranu protiv SOPA onda se bas uzburkalo. Zanima me vase misljenje. Da li mislite da je ovo samo americki problem ili problem svih nas?

Google od juce:

google-blackout.jpg
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
cinjenica je da ce jednog dana naplacivat..protiv toga se nemoze,kapitalizam!!!sve se svodi na to da sve ima svoju cijenu,tj.da se moze naplatit(iznajmit)...npr.videoteke su propale sa dolaskom brzeg i neogranicenog interneta,sto naravno nije nista lose nego suprotno iz tog razloga sto bi morao platit 10,15,20kn iznajmljivanje filma na 2 dana a ovako skinem 20 filmova u 2 dana i to jos besplatno.problem je sto nitko ne profititra sa tih 20 filmova koja skinem,pa ih to malo zulja gore na vrhu,gamad pohlepna!

pitanje je vremena kad ce pocet naplacivat...one government,a onda ne da ce nam naplacivat nego ce zabranit!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Svih nas.

Nista dobro nije doslo iz Amerike.
Slazem se da je to samo jos jedan vid pojacane kontrole.
A kada bi jedna igra kostala 10 € svi bi original uzeli ili jedan CD 5€ niko se nebi zezao sa mogucom kaznom nebi se isplatili a dokle god pumpaju cene a proizvode im rade deca u nerazvijenim zemljama za par centi.
Ove momke devojke koji kace torent file-ove smatram modernim Robin Hudom jer kradu od bogatih i daju siromasnima.
Jos malo pa smo pravi zombiji icemo raditi 16 h i spavati 6 h 7 dana u nedelji i to ce nam biti zivot.

Da dodam
Sad netreba traziti dokaze ko vodi senat i donosi zakone u Americi kada su sami javno otkrili ( do sad nije bilo tako javno dobro su to skrivali iako se znalo )
KORPORACIJE
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ne kontaju debili da se daleko veće pare okreču ako nema direktne naplate od krajnjeg korisnika...ili ne žele prihvatiti činjenicu da ih je vrijeme pregazilo. Totalno se slažem sa svime što je napisao DEDE. Neš ti meni uzet 20e (karikiram) za hebeni cd, kad ga ja s neta skinem za par minuta i zapržim na disk od 0.3e :eek:hno:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Przis diskove?? hehe zar cd nije zaostala tehnologija :)


Nemojte mislit da google i facebook i svi ostali ne mogu premjestiti sve van amerike. Takodje kreirati novi youtube nije bas nezamislivo. Mozda neko zeli da unisti ameriku. Previse su samodestruktivni a tako im je lijepo islo.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Vutragenjo je napisao(la):
Przis diskove?? hehe zar cd nije zaostala tehnologija :)

hehehe, samo primjer :) Jedva da imam nešto malo mp3-ca na kompu ;)

Zakon će omogućiti američkom Ministarstvu pravosuđa traženje sudskih naloga protiv internetskih stranica izvan nadležnosti SAD-a ako ih se optužuje za kršenje autorskih prava, ili ako te stranice omogućavaju ili olakšavaju kršenje autorskih prava.

Ovo je rečenica koja me bode u oko...laik sam, pa ne kontam baš naj bolje te pravne stvari, al ovo ne izgleda dobro. Nastavak je jasan, cenzura svega što im se ne dopada.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Osobno sam protiv bilo kakvog nametanja kontrole(tipa ja sam velik i jak i mogu što hoću) tako se ponaša dotična država Amerika i želi biti dežurni plicajac ili barem pokušava.Ima niz primjera ali ima i onih gdje im se to obilo u glavu i bilo je kontraproduktivno njihovim željama što su masno plačali i nije bilo baš nekih rezultata, pa bi mogli opet tak proći ali još i gore.
I sam bih kupovao legalne igre,glazbu i dr. da su cijene normalne, a ne lihvarske(jedna igra npr CoD 6 košta cca55 ojra) jesu oni normalni, sad se počastim preko Steam-a na sniženju za par eura 1-2kom. i sve OK, pogotovo kod nas pa to je pljačka i katastrofa plačamo poreze na budalaštine i mažemo debeloj guski vrat,:sick:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
zlo&naopako je napisao(la):
Ovo je rečenica koja me bode u oko...laik sam, pa ne kontam baš naj bolje te pravne stvari, al ovo ne izgleda dobro. Nastavak je jasan, cenzura svega što im se ne dopada.

Na primjer neces moci na youtubu naci upustvo o torentu ili google nece prikazivati torrent sajtove. Eto jednog primjera a ima ih jos milion. Tako sam ja skapirao pricu.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ameri ko ameri, kad zagrizu ne puštaju...Sve je ovo u nivou sa Vjetnamom, Irakom, borbom protiv zloupotrebe marihuane...Utrošiti će milijarde dolara za borbu protiv piratstva da a kraju to neće rezultirti ničim pametnim...ma ko ih j...e..

i ne kuzim nešto jel se ova zakon odnosi na američko "tržište" ili globalno?? Ako se odnosi samo na njihovo tržište lako se sve veće firme prebace negdje rdrugdje!
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Ovo sve nece na dobro da izadje... :icon_lol: Ti Ameri su uvek jeli govna za nesto...UVEK!!! Ma ima da ih lupi nesto 100%, ne samo njih, nego sve nas...Ma tako nam i treba kad smo glupi... A i ovaj konkretan primer...mozda se to toliko razvije ta ideja da nestane i interneta! Pa zatim i sve vrste komunikacije u svetuuuu... Ma bre bice haos, opste rasulo, raspad sistema!!!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Vutragenjo je napisao(la):
E bas su nam dosli glave sto su ukinuli megaupload...ima jos samo 15o0 istih stranica...al jes malo ludo da dolazi fbi na novi zeland da hapsi ljude. I jos im domen zapljene.

Pa da bas nekako besmisleno....znaci sproveli su zakon koji se globalno odnosi....triba im kina i rusija nagaziti rep...
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
lova je u pitanju ,zastita trzista :)

jos jedna nova fora protiv piraterije,sa kojom smo mi ovde na balkanu jako dobro upoznati.
A toga ce uvek biti,dok ima zemalja sa jako niskim standardom i ekipica kao ovih sa novog zelanda koji imaju znanje i hoce da zarade.
Mislim da se netreba previse nervirati oko cele price, dok se neudje u eu :)
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
a kolko je vas ovde uopste primalo autorske naknade ??

ja kolko se secam mene su samo ti ameri isplatili dok u eu sam svaki put popusio metlu:icon_lol: