Sorte marihuane jace nego Marihuana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Gledam malo kakvih sve sorti ima i nalazim na sorte cije je djelovanje opisano kao da nije trava vec nesto jace evo primjera http://www.shop.cannabis-seeds-bank.co.uk/paradise-seeds-belladonna-37-p.asp
sorta gdje cak upozoravaju na halucinacije,ili npr. nasao sam gdje tvrde da ta neka sorta ima djelovanje slicno opiumu i takve stvari.....

Nije uopce bitno dali je ista od toga istina nego nitko vise ne reklamira travu od koje se valjas od smjeha ili koja te malo smiri,opusti.....Sad obicna trava vise nije cool,ogromna populacija koja se fura na bezazlenost trave i cesto neopravdano pljuje po drugim drogama silno zeli jace i jace trave u kojima se zapravo duh lagane zabave i opuštenosti gubi.

Evo frend neki dan kaze pusio neku bjelu sortu i 5-6 sati bio ubijen,jedva se mogo micat.Cemu to?Iskreno meni ne smeta i rado bi tu i tamo zapalio neku super jaku travu.

Ali smjesno mi je kad netko prica o travi od koje je imo super jebene halove a onda poslje prica kako je LSD ***** opasno...

Ej pa kad se 5-6 sati jedva mices,to nema veze sa travom.To spada u jace droge.Možda užitak nije na blizu ko kad povuces lajnu heroina ali nešto od cega 5-6 sati budeš nepokretan se ne može zvati bezazlena rekreativna droga(može i ja sam za to ali onda tako zovimo i gljive,MDMA,LSD....).
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
-.-

To su samo reklame na internetu...

Taj koji je imao na travi halucinacije kao na lsd-u je zreo za ludnicu.

Bridovane sorte kanabisa nisu jache da bi se vise ubio vec da bi stavio manje u joint. Jer nije isto kada imas 5g lisca domaceg i 5g White widow.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Inq mislim da je stvaranje jacih sorta samo djelomicno da bi se moralo manje koristiti.
Makar popušio pola kile domaceg lisca neces dobiti efekte 1g WW,zar ne?

Lik rece da je imo super halove,nije nikad probo LSD no svejedno misli da je grozno(sto je sasvim o.k) opasan dok mu ne smetaju halovi(????) od trave.Odi u trip reports pa ces vidjeti da dosta ljudi ima halove kad nalete na neku jaku travu ili ju sami uzgoje.

Vidi taj moj frend sto je 5-6 sati bio ubijen nije uopce pretjerivao s kolicinom pa je svejedno tako završio.

Mislim da je glavni razlog što se svi uzgajivaci trude napraviti ultra jake sorte tako da jace razvaljuje.

Stari hipiji u USA se bune kako vise nema dobre stare trave i da je sve postalo prejako.E to možda zvuci glupo kad svi znaju što su sve uzimali ali i acid-man se ponekad samo želi opustiti uz travu.

Mislim da ipak ima istine u onome da se danasnje super jake sorte nemogu ubrajati u istu skupinu droga ko sorte koje su jos zadrzale odlike iz svog prirodnog okruzenja.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Heh.. meni osobno pase da ima diverzitet..
Kome smeta prejaka trava neka uzgoji sam neku domacicu ili kupi kod nekog ulicnog dilera i problem rjesen..

Ja upravo radim svoje prve nestasne korake u gojenju domacice naoruzan svim mogucim znanjima, ali kako znamo iz zivotnog iskustva teorija i praksa su dvije razlicite stvari..

Sooo WISH ME LUCK.. Trebat ce mi :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stonegirl :D

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Jedan od ciljeva (ali, napominjem, samo jedan od) breedinga Cannabisa jeste dobijanje sorti sa većim postotkom THC-a, a zatim i drugih psihoaktivnih kanabinoida. No, kako smo više puta utvrdili, mnoge "stare" sorte sa daleko manjim % THC-a u odnosu na nke nove hibride imaju bolji rad.
Što se tiče sorte Belladonna, nju su, čini mi se, stvorili Pardise Seeds. Ta sorta je zapravo Super Skunk x (Super Skunk x posebno selektovan Afghani mužjak u F2 generaciji). Po svemu tome, ne vidim da bi ona imala neka posebna psihogena dejstva. Itina, nisam imao čast upoznati se sa gospoj'com, ali po svemu šro o njoj znam, više je priča o tome nego stvarno dejstvo. Najbliže nekim halicinacijama što se može izvući iz Vu može doći iz pojedinih meksičkih landrace, pojedinih Thai sorti i južnoindijskih sativa kao i nekih hibrida od njih nastalih (za prve 2 mogu lično da potvrdim). Ali sve to ni izdaleka ne može biti kao nešto na acidu, pečurkama ili kaktusima.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
samo da dodam da psihodelicne voznje na ultra jakim sativama mogu ljude dovest do raznih halucionacija, ja sam sam dozivio. sativa je tolko sjebana da na svakog djeluje drugacije a moze dovest i do goreg stanja od halucionacija...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Da dodam objašnjenje zašto sam otovorio ovu temu.
Nikad nisam pušio travu koja mi je prejaka,niti se bunim što se i na našim prostorima pojavljuje trava koja nije klasika-smjeh i opuštenost makar je i to super.

Ali mi smeta kad neko netko od ultra jake trave padne u stanje ne karakteristicno za napušavanje i dosta dobrim travama odmah se otvaraju samo dvije opcije-1.to nije bila trava ili 2.tip je lud

Ako je THC halucinogen naravno da u dovoljnim kolicinama može izazvati halucinacije a od svih skupina psihoaktivnih biljaka i tvari najbolje paše u skupinu halucinogena.

Poznato je da jedan halucinogen u vrlo malim kolicninam ima efekte vrlo slicne THC-u u vecim dozama,a i da se efekt THC-a u vrlo velikim dozama postaje slican efektu tog halucinogena u manjim dozama.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Probo sam white russian koji ima 22% thc i white rihno sa 11%- 15 % (Nisam siguran kolko tocno ali ima manje od White russian), iskreno da kazem white rihno duplo jace lupa nego white russian...Po meni kvaliteta higha je puno vaznija od visine THC-a...

EDIT:Nisam siguran dal je ovo hal il nesto, ali sam si jedanput zabrijo dok sam bio napusen da mi je nesto sa odjecmo, da mi lete kukci nesto (nisam siguran dali sam vidio kukce ali sam bio uvjeren da mi lete oko odjece) pa sam se presvuko i sve sam stvari stavio na krov (zivim u potkrovlju)...Inace imam slicne brije u glavi dok se navuzgam ali ova mi je bila najbolesnija, ako zelite mogu nabrojit jos par iskustava...
 
13.12.2007
4
0
0
48
Probao sam dosta vutre nod nas,jedna od najboljih je bila iz Hercegovine,a u Novom Sadu sam probao "domacicu"izuzetnog kvaliteta ali ni jedna nije ni nalik na NL vutru..
Holandska marihuana se gaji u posebnim labaratorijskim uslovima...ne znam mnogo o tome...
Ja mislim da je to "skunk" jer njen plod vise lici na sundjer nego na biljku (vizuelno je tako),a semenke nema ni jedne...
Josh znam da je sortiraju (razvrstavaju) po kvalitetu a najkvalitetnija je ona koja ima po sebi belo-srebrne dlachice...

Dejstvo,po prichama ljudi iz Holandije,a i mog iskustva,dosta ljudi zavrshi na lechenju..
Kada bi se uzimala,kolichinski i vremenski,odredjena doza-,mislim da ne bi bilo nekih tezih posledica,ali pri svakoj vecoj kolichini i duzom vremenskom,nekontrolisanom, upotrebom,dobijaju se nezeljene posledice:neko je video veliko oko u sobi,neko pokushava samoubistvo,paranoja,chuju se glasovi,strah,gubitak apetita,nesanica i td.....

Najgora je psihichka zavisnost jer,posle duze upotrebe,nema sna bez vutre....

P.S.
Ovo je samo moje iskustvo.Nepricham o tome kao struchnjak vec kao korisnik...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
:carrot: radnaskela tako mi je drago što si se ti javio jer koliko god iskusnih pušaca na forumu bilo ti si vjerovatno osoba koja je probala najbolje trave i pušila ih više nego svi mi zajedno na forumu.Imam osjecaj da nam ti možeš pojasniti i približiti NL(mislim što se tice trave),to je drugi svemir što se tice trave u kojeg sumnjam da je lako uci obicnom turistu.


Najiskrenije nisam mislio da baš dotle ide da ljudi razmišljaju o samoubojstvu......ali opet što ne...to nije trava kakvu mi poznajemo,možda nas ima(ima sigurno) koji smo probali vrhunsku travu(neki možda i u NL) ali sumnjam da je itko pušio više od par dana zaredom.

Naravno da se Nizozemska vlada neće hvalit problemima koji nastaju od ludih trava kad im to donosi pun ku*** para.Kakva bi reakcija bila da se objavi da ljuti zbog :maryjane: završavaju na ljecenju...
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
A šta sam vam ja reko,neko se zajebava...hehe

A ako si to mislio ozbiljno,onda ne znam...al daj još nekih priča o toj travi i tako to....ja sam isto čuo da takva trava uzgajana u labratorijma posebnim(lol),da izaziva i fizičku ovisnost,a pogotovo onaj ''Skuknk'',ne možeš se skinit toga uffff...gore od heroina..ehehe...

:maryjane:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Da li je moguce da pored ovolikog izvora informacija vi i dalje ne znate osnovne stvari??!?!:icon_eek:

Probao sam dosta vutre nod nas,jedna od najboljih je bila iz Hercegovine,a u Novom Sadu sam probao "domacicu"izuzetnog kvaliteta ali ni jedna nije ni nalik na NL vutru..
Holandska marihuana se gaji u posebnim labaratorijskim uslovima...ne znam mnogo o tome...

- Ne postoje nikakvi laboratorijski uslovi.
- Vecina vutre koja je u ponudi za najsire narodne mase u Holandiji je poreklom iz Maroka
- Ja sam bogami pusio nekoliko puta "domacice" koje su bile izuzetnog kvaliteta i koje su "udarale" bas opasno,cak i jace od nekih iz NL
- Probao sam i vutru koju je u indoor varijanti odgajio jedan clan ovog foruma,ukrstao je i ukrstao dok nije dobio sta je hteo...vutra je extra...malo koja holandska komercijalna moze da se poredi

Ja mislim da je to "skunk" jer njen plod vise lici na sundjer nego na biljku (vizuelno je tako),a semenke nema ni jedne...

To sto vise lici na sundjer ne znaci da je skunk nego da je vutra dobre genetike i da je odgajan u dobrim uslovima od strane "strucnog" lica ;)

Josh znam da je sortiraju (razvrstavaju) po kvalitetu a najkvalitetnija je ona koja ima po sebi belo-srebrne dlachice...

Nemoj da mi zameris ali moram da ti kazem nesto posle ovih tvojih konstatacija...jako slabo poznajes ovu tematiku!

Moj ti je savet da malo procitas sajt i forum.

Pozdrav


p.s. Nisam zlonameran ali zaista ste napisali gomilu nebuloza.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ej,pazi šta govoriš ON je NBA igrač :thumb:.
:matrix:

Vidi choki123 pa i tamo svašta ljudi pricaju o travi ko i kod nas ali ja svejedno mislim da ima nešto istine u tome,vjeruj mi ako hoces ali to što je radnaskela napisao nije samo :shit2:.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
radnaskela po ovome sto je napisao spada u grupu apsolutnih neznalica kad je vutra u pitanju.A ja imam utisak da ti imas potrebu da nekako izjednacis LSD i ekstazi sa vutrom...ne znam zasto ali citajuci tvoje postove sticem takav utisak...

a sad da se osvrnem na tvoj prvi post na temi...evo sta pise za sortu koju si ti gore naveo...


Ovo znaci da je nivo THC visok ali nikako nije vanstandardan ili spektakularan

her tripping high is of a hallucinogenic nature.

Ovo ne znaci da ces imati halucinacije kao na LSD-u!Cak ni blizu toga.I da se razumemo reklama je ipak reklama...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
GreenMan sve sto si napiso je tocno,samo bi se dvije stvari nadovezao.
1.Ljudi nemaju pojma o alkoholu pa ih to ne sprjecava da piju,postanu strucnjaci za pijenje i alkoholicari......
2.Domacica....mljac,volim high kakav daju ALI ako cemo objektivno nisu nešto posebno jake u odnosu na npr. neki Skunk,tesko je usporedjivati jacinu ali......ma vjerovatno znaš što mislim..
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
1.Alkoholicar nije strucnjak za alkohol.On je samo alkoholicar.
2.Ja ne znam kakve ti domacice pusis...naravno da ima i losih,ali evo ovo sto ja trenutno pusim je jako bar koliko i prosecna NL vutra.Provereno.

I dosta vise sa tim Skunkom.Shvatite da Skunk nije najjaca vutra koja postoji.AMIN!


:thankyou:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
NE-imaš krivi utisak,pogotovo za ekstazi.Samo sam htio reci da je THC halucinogen kao i LSD ali to ne znaci da su slicni,to je sve.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Skunk-ni blizu najaca,ali to mi je nekak sinonim za travu koja te totalno razjebe,paranoje i tako.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ok,ali razlika izmedju THC-a i LSD-a je bukvalno kao nebo i zemlja,dupe i oko.

Jedini put kad sam imao,nazovimo ih tako,prave halucinacije je bilo kad sam pushio neki shit koji je jedna zenska donela iz Berlina pre nekih 12-13 godina.Ja sam tad bio neiskusan totalno,a mozda je i shit bio vrhunski...Tad sam ima haludze ali to nije trajalo dugo i nije bila bas kompletna haludza nego nesto izmedju.

Naravno da se na jakoj vutri,posebno neko neiskusan,moze istripovati da cuje nesto,da ga slusaju,da mu je muka,da mu je hladno ili toplo,da ga dohvati paranoja,da na momenat ima haludzu...ali to je daleko od pravih halucinacija kakve se dozivljavaju npr. od LSD-a.

Sve u svemu,ja mogu samo da zakljucim,da je krhko znanje...:icon_mrgreen:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.