Spajanje 6 štednih žarulja na jedan utikač

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Blade skidam ti kapu na ovim odgovorima. Ne znam je li te tip zeza ili je ozbiljan...

mikri mouse - zaboravi na sve kablove koji nisu STRUJNI (PGP), nikakvi punjaci, usb-ovi i slicno. Kupi strujni kabl i spoji kako je nacrtano gore, jednostavnije ne moze biti :)
 

mikri mouse

Aktivan Član
01.04.2010
228
367
0
36
hvala ti nasa sam taj kabel to je onaj sta sam ti vec spomenuo sa svjetlo plavom,smedom i onom za uzemljenje zeleno zutom rastavio sam kabel i uzea samo dvi zice iz njega plavu ismedu sad cu njih grlo i iz grla u utikac to je to mislim
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ma nista samo polako. I ne bi bilo lose staviti koji zarez ili tocku ovako je malo rutavo za citati. Sretno
 

mikri mouse

Aktivan Član
01.04.2010
228
367
0
36
we have a light hhh, ma nisam znao koje kablove mogu koristit,ovo drugo mi je jasno bilo spojit 2 kabela,mislia sam da s bilo kojom zicom mogu povezat,jbga nisam nikad oko struje radia ali evo uspjeh,imam jedan box s hpsicom vec to mi je ovaj spaja di sam kupio,a ovaj sad drugi radim sam skroz od stvari po kuci sta imam bez ikakvih ulaganja znaci 0kn utroseno samo mi je svjetlo jos falilo eto i to sam rjesio cfl ova ce bit 5 koma hvala i pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Moguće je npr. na jednu prigušnicu stavit dvije. U svakom slučaju, pošto su neintegrirane, prigušnice su potrebne, tako da ne možeš samo naslagat nekoliko i utaknut u struju.
Pošto su u pitanju fluo cijevi u kompaktnom obliku, spajanje je isto kao i kod obićnih fluo, pod uvjetom da imaju 4 pina (kontakta).

https://vutra.org/topic/992-neonske-i-fluoroscentne-cfl-sijalice-tehnicke-karakteristike/page-11#entry89755

Na elektronsku prigušnicu možeš spojiti onoliko žarulja za koliko je prigušnica deklarirana.
Možeš koristiti ispravne prigušnice iz starih cfl-ki, pod uvjetom da približno odgovaraju snagom. Male oscilacije od oko 2-5W su ok.
 
07.09.2014
14
3
8
Uhhh nisam bas genije za struju no hvala na ovakvom odg . :)
Pito bi te jos jesu li te prigusnice skupe i jel to lagano spojit posto mislim 4-5 takvih spojit
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Elektromagnetne nisu skupe. Jedna dođe oko 5e. Cijena je manje više ista za sve snage.
Elektronske su skupe ko sam vrag. Ne znam o kojim se cfl radi, pa ne znam niti precizirati, ali računaj oko 20e komad min. (za 2 cfl po prigušnici)
Elektromagnetne nisu baš nešto, pogotovo kad se cfl spaja. Ja bih radije išao na elektronske ili jednostavno integrirane cfl (sa prigušnicom u grlu žarulje).
 
07.09.2014
14
3
8
Ma uzet cu te obicne vjv E27 i onda ih spajat ide minus na minus i plus na plus jelda ? I jel ima neke kvalitete kod stednihh il da uzmem koje kod zelim i rokam ?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Uvijek postoji loše, dobro i bolje ;) Ako pucaš na najbolje, izbor je Philips, Osram, Sylvania, Tungsram (po mojem skromnom mišljenju, tim redosljedom ide i kvaliteta), ako šparaš novce, uzmi nešto od jeftinijih opcija poput Tež-a. Eto, toliko ti mogu ukratko reći, a za detalje pogledaj https://vutra.org/topic/992-neonske-i-fluoroscentne-cfl-sijalice-tehnicke-karakteristike/
Spajanje je objašnjeno u ovoj temi... i još nekima... neda mi se ponovo :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe