Spajanje 6 štednih žarulja na jedan utikač

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Zasto nisi sve sijalice stavio? Nemoj slucajno da diras unutrasnjost grla sa prstima dok je ukljuceno u struju!!!!
:whato::
 
Poslednja izmena:

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Zasto nisi sve sijalice stavio? Nemoj slucajno da diras unutrasnjost grla sa prstima dok je ukljuceno u struju!!!!
:whato::
Ma to da isprobam ,znam nsravno prvo stavim sve pa ukljucim..
Samo da pitam posto mi mentor ne odgovara jos trebao sam da uzmem zemlju danas Tera magmu ili composanu i trazio sam svuda po poljoprivrednim spotekama i to i nisam nasao a sutra bi trebalo da zasadim seme posto je klica jutros izasla iz jednog pa mislim da ce fo sitra biti okej a razgovarao sam sa covekom i pokazao mi je neku zemlju valda nije losa ..evo slike pa procenite da li da je uzmem hitno mi je da se zna da ne bi pitao ivakva pitanja prvi mi je grow
 

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
Ako kasnije u cvetanju budeš hteo da pojačaš svetlo, možeš na isti kabal da dodaš još koje grlo . Samo ti treba da izblankiraš kabal i odvojiš još plave žice. U tom slučaju u grlo gde ti je plava žica ubodeš još jednu plavu od kabla koji si izblankirao, a žutozelenu koristiš kao fazu u grlu, kao što si radio sa crnom. Bukvalno ponavljaš isti proces koji si radio. A na početku dodaš još jedan utikač. Plavu na jednu viljušku, a crnu spojiš na žutozelenu kao fazu i imaš duplo više grla po istom kablu. Znam da ti ovo komplikovano zvuči, nacrtaću da pojasnim, nisam sada kući
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Ako kasnije u cvetanju budeš hteo da pojačaš svetlo, možeš na isti kabal da dodaš još koje grlo . Samo ti treba da izblankiraš kabal i odvojiš još plave žice. U tom slučaju u grlo gde ti je plava žica ubodeš još jednu plavu od kabla koji si izblankirao, a žutozelenu koristiš kao fazu u grlu, kao što si radio sa crnom. Bukvalno ponavljaš isti proces koji si radio. A na početku dodaš još jedan utikač. Plavu na jednu viljušku, a crnu spojiš na žutozelenu kao fazu i imaš duplo više grla po istom kablu. Znam da ti ovo komplikovano zvuči, nacrtaću da pojasnim, nisam sada kući
Ne znam na sta mislim ja mislim da mogu samo na onu zadnju sijalicu izvadim plavu i crnz zicu iz nje i nasecem jos kabla spojim zice i jos tako dodam mislim da moze tako ti me ispravi ako nidi na to mislio..
 
29.05.2015
5
2
3
35
Ako ti nije kasno...
evo jedan sematski prikaz spajanja..... (mozda izgleda ruzno, ali sam ga sklepao nabrzinu u Paint-u)
Ovako sam ja sebi slozio u boks (kod mene je 5 grla)...



P.S. ako je sta nejasno slobodno pitaj

Postovanje svima!
Nisam expert za struju nikako, ali sam negde procitao da ovo na slici jeste serijski spoj vise potrosaca i da se kod takvog spoja struja(napon ili sta vec) deli na onoliko koliko ima potrosaca, sto u prevodu znaci da ce tih 6 sijalica raditi snagom ukupno 1 sijalice, npr ako su sve sijalice od po 25 w onda se ta snaga deli na 6, sto znaci da ce svaka sijalica raditi sa po 4,16 w. Zato postoji drugi nacin povezivanja a to je paralelni spoj gde svaka sijalica radi punom snagom.
Voleo bi da neko ko je stvarno strucan oko struje objasni malo bolje ovo... i neka me ispravi u ovome sto sam napisao ako nije tacno da bi i ja znao tacno sta i kako.. =)
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Ovo na slici je paralelno spajanje, i ti spajaj po ovoj semi i nemas beda.
Serijski spoj je kada na kraj jednog vezujes pocetak drugog potrosaca.
 
29.05.2015
5
2
3
35
E hvala, nisam expert pa sam zato i napisao ono sto sam napisao. Slika je malo zbunjujuca jer se ne vidi tacno kako se spajaju zice.
Video sam da se iz 2 kabla povezuju 2 plave zice u jedan spoj i 2 crne u drugi spoj i onda se spojevi ubacuju u grla za sijalice i tako se samo nastavlja spajanje.
Valjda sam ovo razumno napisao.
 
31.01.2020
12
6
3
33
Bok decki, desio mi se problem i moram na zarulje. Daj mi recite jesu OSRAM LED vaule dobre? Specs:-8.5w=60w
-806 lm lumena
-2700 k kelvina
te kolko da ih kupim?
 
31.01.2020
12
6
3
33
nepotrebno citiranje. Molimo citanje pravilnika https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Za vege jos cca 2 tj...uzeo sam 10 komada. Jel to oke?
 
Poslednja izmena od urednika: