Spajanje hps-a 400

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
jebbbo sve prvi put vidim ovakav sistem..
valjda če se nač neki električar da riješ ovaj problemćić
u suprotnom danas radi valjda neki el.majstor u tvom kraju..?
se v semu sretno i zdravo..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Rado bih ti pomogao,ali ne vidim shemu na prigušnici.Ako imaš foto aparat uslikaj makro snimku sheme pa postaj i onda ću ti moći pomoći.Ovako 0 bodova!
Btw,ne piši post za postom-imaš edit opciju :)

Edit:
Sorry,tek sam sad vidio da su dvije slike :)
Ovako,jednostavna stvar,da jednostavnija ne može bit.
Lijevo ti piše L,L-to su ti dvije kleme za fazu,dakle možeš "brikati" dalje,recimo ako bi stavljao dvije ili više lampi,odnosno prigušnice.Ista stvar je i sa slijedeće dvije kleme gdje piše N,N.To moraš spojit na kabel koji češ onda u utičnicu ukopčat i PAZI da je faza tamo gdje piše L jer bi moglo bit problema ako pobrkaš žice.
Na klemema desno gdje piše lamp,N oznaka-klema ide na kontakt na grlu koji je na NAVOJU,a s druge kleme ide na donji kontakt.
Žuto/zelenu žicu spajaš na uzemljenje(to su ona dva kontakta na utičnici gore i dole-kao opruge) i na reflektor-na lim,odnosno na neku metalnu masu kako ti se nebi desilo da ti negdje probije faza pa te struja mazne.
Eto,nadam se da je jasno! Ako te još nešto muči,pitaj.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
No problemo! :)
S tim stvarima nikad dovoljno opreza,jer i ja koji sam kao stručan hehe,provjeravam 100 puta kako šta spojit.Samo pići i javi se u temi Dnevnik uzgoja kad sve posložiš.
Pozz
 
08.05.2010
8
0
0
47
Hvala puno na pomoci.Box je gotov i sve sljaka..testirao sam 2.sata i temp je 25 c...
Sutra cu pocet sa dnevnikom uzgoja jer nemrem vise...ruka mi sama trazi ubodnu pilu:icon_mad:
 
27.05.2010
1
0
0
43
jedan problem,ako mi netko hoce pomoc..,napokon imam ja mislim sve,philops-t son agro 400w,propaljivac,dva ventilatora,prigusnica..,
e sad me zanima koje su dimenzije za to ok,i od kojeg materijala da slozim..,hvala !
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
https://forums.vutra.org/content/192-Svetlo-i-ventilacija
https://forums.vutra.org/content/191-Profi-box-za-uzgajanje-marihuane
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane
Zaključak: Nepotrebno pitanje,sve piše u gore navedenim temema.
Al' eto,da ne kažeš da sam pi****,za tu lampu 1mx1m površine,a visina prema mogučnostima(2.5m bi bilo super,manje od 1.5m je već malo nisko)
Materijal po izboru.Dosta jeftin način je konstrukcija od drvenih letvi i mat bijeli najlon (crno/bijeli po mogučnosti,da ne propušta svijetlo),zatim šperploča ili lesonit pofarbano u mat bijelo ili rigips,knauf i slićno...Malo mašte i puno čitanja.
 
11.04.2010
4
0
0
42
Pozdrav ekipa!
Novi sam na ovom forumu, te bih zamolio za malu pomoć.
Što se tiće struje, totalni sam neznalica oko spajanja ovih naprava. Nabavio sam indentični kit kao i
gosp. IndigoZg, ali ga ne znam spojit, pa ako mi može netko detaljnije objasnit kako to čudo spojit bio bih jako zahvalan.
Indigo, ako bi uslikao to kako si pospajao i postavio sliku, bilo bi od veeeeelike pomoći. Sigurno će se nać još netko blentav kao ja sa istom opremom.
Hvala i pozz!
 
11.04.2010
4
0
0
42
Dajte ljudi molim Vas pomagajte!
Krivo sam spojio i otišlo skoro sve u p.m.
Kad sam ušteko u struju spalio sam utičnicu, utikač te mi se je i osigurač istopio.
Dobro da i mene struja nije spalila.
Nadam se da mi balast nije izgorio, ne osjećam nikakav smrad iz njega.
Please help me!
 
08.05.2010
8
0
0
47
evo dobro procitaj sta je napisao zlo i naopako:
Ovako,jednostavna stvar,da jednostavnija ne može bit.
Lijevo ti piše L,L-to su ti dvije kleme za fazu,dakle možeš "brikati" dalje,recimo ako bi stavljao dvije ili više lampi,odnosno prigušnice.Ista stvar je i sa slijedeće dvije kleme gdje piše N,N.To moraš spojit na kabel koji češ onda u utičnicu ukopčat i PAZI da je faza tamo gdje piše L jer bi moglo bit problema ako pobrkaš žice.
Na klemema desno gdje piše lamp,N oznaka-klema ide na kontakt na grlu koji je na NAVOJU,a s druge kleme ide na donji kontakt.
Žuto/zelenu žicu spajaš na uzemljenje(to su ona dva kontakta na utičnici gore i dole-kao opruge) i na reflektor-na lim,odnosno na neku metalnu masu kako ti se nebi desilo da ti negdje probije faza pa te struja mazne.
Eto,nadam se da je jasno! Ako te još nešto muči,pitaj
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
:eek:hno::knockknock:


Uploaded with ImageShack.us
Do kad ću ja svima ponaosob crtat,bem mu misha...
Ako ti je izgorila utičnica,izbio osigurač i tko zna šta još...najvjerojatnije si nešto i od opreme skurio,al' probaj još spojit ovako...
(jeftinije bi bilo da si električaru nekom odnio da ti spoji)

Ovo sam prije već post-ao u drugoj temi,al' ajd',evo još jednom...


Uploaded with ImageShack.us
Tako se spaja kad su prigušnica i propaljivač odvojeni...
 
11.04.2010
4
0
0
42
Hvala na odgovorima, riješeno je! Nije ništa fala Bogu skureno, osim utičnice i osigurača. Lampetina svijetli ko na stadionu, strašno!
Puno ste mi pomogli i od srca Vam se svima zahvaljujem. Box v:2,0m, š:0,80m i d:1,60m je gotov, još da uredim neke sitnice i grow može krenit. Uskoro krećem s dnevnikom, ali posao i fax me usporavaju.
Pozz i još jednom veeeliko hvala!
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
a ja joj nemoj da se bilo ko igra strujom ko nije siguran, kao šta kaže zlo radje električara zamolite (tj, bilo tko nezna šta radi)
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Ajd' da ne pravim novu temu, imam jedno pitanjce. Kupih danas CT i ostali pribor, pa vidim da su prigušnica i upaljač uredno povezani na uzemljenje. Jel može da bude problema sa samim radom lampe to što u prostoriji u kojoj nameravam da je koristim nemam izvedeno uzemljenje? Nisam baš u mogućnosti da ga sad pravim. Znam da je zbog same bezbednosti veoma važno uzemljenje, al.. eto. Jel se neće pokvariti neki deo lampe zbog toga?
Balast je Philips BSN 250W HPS/MH,upaljaš isto filipsov.