Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Neophodan je. Trazis upaljac za 100w natrijeve zarulje. Ak se ne varam ti upaljaci dolaze u nekim rasponima tipa od 70-400W.
Tamo gdje kupis prigusnicu, trazi i propaljivac/starter i kondenzator.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Hvala stipe, ja koliko sam vido na slikama u predhodnim postovima ljudi su spajali bez startera i kondenzatora, jel ima neka sema gde da povezem kondenzator i starter, i od koliko mikrofarada da kupim kondenzator, ipak 150w hps ce biti.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Drugovi pomoc hitno potrebna!

Juce je prilikom moje nepaznje prosuta voda po prigusnici, na srecu bez vecih posledica, osim malo dima i iskri, a sklopka je isklucila u isti tren.
Nikakvih posledica, a ovaj rezervni balast ide u kutiju pripravljenu od keramickih plocica.

Da ne duzim pokusao sam spojiti balast koji je ostao kao rezerva, ali bez uspeha.
Od pokvarenog balasta pocupao sam kablove te nisam mogao skuziti kako ih je elektricar spajao pa sam upotrebio nacrt sa foruma.

Evo fotke pa ako neko moze skuziti u cemu je problem nek napise.
Oprostite sto su fotke lose, digitalac je prazan, a posudjen telefon ima losu kameru, ali se vidi koliko toliko.
A kao nacrt koriscena je zadnja fotka, ovde sa foruma.

Hvala unapred.

Edit:
Struja dolazi do grla sijalice(provereno fazomerom) ali sijalica nece da zasvetli.
Imam 2 rezervne sijalice tako da to otpada kao kvar.
Ako je spojeno kao sto valja onda ostaje da sumnjam na grlo sijalice jer se tesko zasrafi i cini mi se da ne stize do kraja.
 

Prilozi

  • vos1.jpg
    vos1.jpg
    65 KB · Pregleda: 82
  • vos2.jpg
    vos2.jpg
    59,5 KB · Pregleda: 79
  • PA220063 (1).jpg
    PA220063 (1).jpg
    369 KB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Starter je nov..

Cek cek..
Nesto mi nije jasno na semi po kojoj sam radio spajanje..
Da nije L i B na starteru obratno?
Dobro je napisano na ali su plave zice obratno jer B treba iz prigusnice u starter pa preko L u grlo E40.

Kapiram da su plave zice na starteru pogresno povezane.
Drugo sve je ok samo plave na starteru trebaju da se obratno povezu.

Jesam u pravu ili nisam?
 
Poslednja izmena:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Uopće nije bitno koje boje su žice...žica je žica...ali! :) Propis kaže da je smeđa faza "L", a faza ide iz utikača na prigušnicu, pa iz prigušnice na starter ("B"), pa iz startera ("Lp") na sijalicu (kontakt na dnu, ne navoj-tu ide "N")...ali nema veze koje boje se koriste, samo nek je pravilno spojeno ;)
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Promenio samo plave zice na upaljacu i fercera iz prve! :)
Hvala obojici!

p.s

Ubuduce kada neko spaja prema ovom nacrtu neka obrati paznju na L i B jer na slici spajanje nije dobro t.e trebaju biti obrnuto t.e plava iz prigusnice ide u B a plava koja ide prema grlu sijalice ide u na upaljac u L.

Hvala jos jednom.
Edit 1:
Jes Zlo sad se vidi i thumb i link radi.
Nego..skapirao sam da boja zice nema veze ali ljude buni to sto neki balasti(kao ovaj u tvom linku) imaju vise od 2 izlaza a nisu propisno obelezeni, pa to stvara dodatne glavobolje.
Edit 2:
PwrSeed ako te ne mrzi editiraj fotku u tvom prvom postu i napomeni da slede tekstualni opis a ne zice ili kako vec mislis.
Nadam se da neko ne moze napraviti njesra i pogresno spojiti ili kao ja danas utrositi pola dana sledeci semu na fotku.
 
Poslednja izmena:

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Braon zica - Nula
Plava zica - Faza

Pre nego sto ukljucim samo hocu da proverim da ne odem na nebo :razvaljen::

Crna zica ide u grlo i braon zica je prikacena na navoj grla sa strane, plava zica u sredini grla. Sto se tice startera i blasta mislim da se lepo vidi samo jos trebam da povezem na utikac?

Promenio sam sliku vido sam da sam se zeznuo.
IMAG3060.jpg