Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2011
5
1
0
36
evo jedva sam nabavio kaj mi treba sad pitanje dali je to to lampa je philips master hpi-t plus 250w sve je izvadjeno iz ođiđi reflektora ali užurbano hahahahaha
pa vas molim da mi pomognete spojit jer nisam bas obraco paznju dok sam skidao. a qurca se ne kuzim a i gledo sam i ovdje i nisam bas nista slicno vidio jer neke komponente kod vas imaju ili vise ili manje ulaza-izlaza i nebi volio nekaj sjeb...t i jos pitanje dali je to kompatibilna oprema za isterat do kraja ili moram jos koju zarulju trazit i pitanje je koju''''''


2hcjhoy.jpg
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Žarulja je dobra za poćetak (vegetaciju). Za cvjetanje ti treba natrijeva-HPS.
Komplet je iz jednog reflektora ili si skupio okolo djelove!? Ne vidim ništa na shemama pošto je slika užasne kvalitete i kad zumiram,sve se zamuti. Dok ne staviš bolju sliku,ne mogu ti pomoći. Moram vidjeti što sve piše i što je "nacrano" na prigušnici i starteru. Ono 3. je vjerojatno kondenzator,i super je što ga imaš.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298


Ova prigušnica i propaljivač su za živinu žarulju.Istina,piše na njoj da je i za MH,ali preporučam da ih zamjeniš sa predspojem za natrijevu i metal halogenu. Žarulja koju imaš je metal halogena-pogodna za vegetaciju. Nisam siguran dali bi natrijeva (HPS) 250W radila na tom predspoju.Vjerojatno ne...Postoji zamjenska,već sam pisao o tome.
Za sve nejasnoće imaš objašnjenje na slikama koje ti je Haze linkao.
http://imageshack.us
 
31.03.2011
5
1
0
36
hvala ti puno i izvini na smetnji radi fino e a ja se niki qurc nerazumijem o zaruljama predspojevima i ostalom pa imam dva pitanja
1) zasto nemoze na taj predspoj ici hps zarulja
2) koja je kompatibilna zarulja koja ide na ovaj predspoj a zamijenjuje hps
bune me svi ti nazivi u trgovinama opet neki drugi kad nekog pitas u trgovini valja gluposti muca ili nezna i nece priznat
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Iz uticnice na prigusnicu, sa prigusnice na zarulju, sa zarulje u uticnicu...nista lakse...

Kondenzator nigdje nije obavezan...stavlja se negdje zbog popravljanja faznog pomaza, a s time se smanjuje jalova energija i time se smanjuje potrosnja...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Imas shemu i na prigusnici i na propaljivacu sa tocno oznacenim kontaktima...malo bolje prouci i vidjeti ces da nema tu neke posebne mudrosti...samo spajanje zica prema crtezu...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Zlo i naopako pa ustvari je vrlo jednostavno prva shema spoja na njegovoj prigušnici vrijedi za žarulje sa ugrađenim propaljivaćem-2 shema za žarulje bez ugrađenog prop. pa ga je potrebno instalirati u str.krug to njemu treba princip rada je na svima isti bitno je samo da napon prigušnice odgovara žarulji.Od krivo spojene prigušnice mu se nemože ništa dogoditi samo stvar neće raditi sa propaljivećaem treba paziti
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
http://www.relco.it/Italiano/SCHEDE_TECNICHE/pdf/sm400p2-3cods52681.pdf


Znaci ovde je sema spajanja ove prigusnice koju imam...
ali kod mene je samo drugacija jedna stvar...
naime brojevi koji se vide na prigusnici ovde idu sa desne na levu stranu(3 2 1 ) a kod mene sa leve na desnu(1 2 3 )...
znaci nemam pojma vise lud sam,tripujem se samo da ne sprzim jos koju sijalicu ko sto sam juce...
ljudi sta vi mislite...
help pls

Ljudi spojio sam je i radi,tojest svetli...medjutim cuje se zujanje sijalice pa vas zelim pitati jel to tako dok se ne zagreje sijalica ili opet nesto nisam dobro napravio...
btw iskljucio sam je nakon par minuta sijanja i zujanja pa jer ne zelim riskirati drazati je duze ukljucenu...
tnx za pomoc i nadam se da ne davim ;)
 
Poslednja izmena od urednika:

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Vazno je ono kako je kod tebe oznaceno...ne bi pogrijesili u vezi toga...ako svijetli, znaci da si dobro spojio...

Provjeri jos jednom spojeve jel sve dobro ucvrsceno...jer to moze biti razlog zujanju...to nije uobicajeno... Uobicajeno je zujanje prigusnice...
 
10.07.2007
22
129
0
37
Pozdrav ekipa, znam da je ova tema bila puno puta al bolje ponovit gradivo nego da sve leti u zrak, ipak je sigurnost na prvome mjestu ;)

Imam Schwabinu prigušnicu sa upaljačem na sebi pa bi molio da mi netko nacrta kako bi to trebalo pravilno spojiti. Evo slike:

Fala puno, pozdrav!

Vossloh Schwabe prigušnica sa upaljačem


Schwabo, reflektor i utikač za struju