Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.11.2011
42
34
18
52
Pogledajte prilog 62624ZnaCi samo na ovome pise 600 w
Pogledajte prilog 62627 i eo slika balasta i startera.
Po opisu problema da se zaključiti da ti problem pravi starter (ovo lijevo od utičnice).
Kako ti fali i žarulja a nemaš baš love ideja je da kad ideš noću ulicom i vidiš rasvjetni stup koji svjetli malo žućkasto popneš se na stup i uzmeš si žarulju...(malo šale nije na odmet) :)
Probaj dok šetaš gradom uhvatiti ekipu iz elektre i iskukati za 50-tak kuna starter i žarulju koja ti treba.Znači žarulja od javne rasvijete koja svijetli onako žuto-narandžasto je upravo žarulja koja ti je potrebna.
Nadam se da sam ti bar malko olakšao.
 
05.02.2016
18
5
3
32
Ej nov sam na forumu i imam pitanje pošto nisam našao nigde sliku s ovakvim starim ballastom pa me zanima da li mozda netko zna kako spojiti ovo ? sve je za 250W zarulju
ako treba još kakva slika nije problem stavim odma..
btw .zanima me dali je dobra utičnica pošto sam je uzeo od pegle za kosu ,dal mozda nisu zice pretanke...?

zanima me dali na ovu opremu mogu spojiti kasnije i MH lampu ?
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Upravo mi javio kolega kojem sam prodao HPS 250w komplet da je spojio kill a watt i da mu pokazuje da troši 340W ?! Kako moze hps 250 trosit 340w?
 
21.11.2011
42
34
18
52
Upravo mi javio kolega kojem sam prodao HPS 250w komplet da je spojio kill a watt i da mu pokazuje da troši 340W ?! Kako moze hps 250 trosit 340w?
Kaži mu da taj uređaj odmah i momentalno baci u smeće.Takvi takozvani istumenti za mjerenje su uvod u katastrofu zvanu požar.Ako stvarno želi znati potrošnju svoje lampe onda uzme analogni ampermetar ili kvalitetan (fluke) digitalni instrument spoji ga redno u stujni krug,očita koliko je to ampera,zatim izmjeri napon tako što paralelno spoji voltmetar (Fluke) zatim po omovom zakonu izračuna točnu potrošnju navedene lampe.No sve navedeno je za nekoga tko se stvarno razumije u ovo što napisah.Svakako sumnjam da je baš potrebno znati koliko recimo ono baš u brucu točno troši navedena lampa.
Da ne bih dalje lupetao (ipak sam prije 30-tak minuta bio jel na terasi i ono znaš već) reci mu samo da ODMAH izbaci taj uređaj iz strujnog kruga dok još nije kasno.

Evo i šeme spajanja,zanemari "+" i "-" tu se spaja "L" faza i "N" nula odnosno napon 230V.
spajanje.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nece moci tocno to izracunat kod izmjenicne struje posto se radi u krugu sa indukcijom i vjerojatno kondenzatorom pa se mora struja i napon jos pomnozit sa faktorom snage. Kad nebi bilo indukcije i kapaciteta onda je faktor 1, tj IxU fukcionira a u ovom slucaju jos ide i puta cosφ :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells and schmizla
21.11.2011
42
34
18
52
Naravno,u pravu si no da li lampa od 250 w troši baš toliko ili 20w manje ili više je ono,ne znam što bih rekao....
Mislim,što reć.....
Ali staviti nšto u utičnicu što je baba u Šangajskoj garaži sastavila poslije ponoći nakon što je skrunila dva džointa je veoma diskutabilno,i nakon toga još prihvatiti izmjerenu vrijednost kao točnu je više nego.....
Ne zamjerite malo sam pod jel dejstvom,pa onda znam svašta natipkat.....
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Stima sto kazes, al ne vidim da je Smells igdje spomenuo marku / vrstu. Mislim da vecina takvih mjeraca deklarirano podnosi do 2,4 kW opterecenja. Zato sam i postavio pitanje ranije...
 
09.11.2014
134
80
43
Jesam li spojio kako treba?
One dole dve zice na N su malo deblje bile pa su jedva stale u onu rupicu pa ne znam da li je to ok ili da isecem zicu i probam da utanjim malo? :D

I da uzmem ove dve zute zice da izolir trakom samo obmotam?
 

Prilozi

  • blaaa.jpg
    blaaa.jpg
    104,3 KB · Pregleda: 65
  • bla222.jpg
    bla222.jpg
    117 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
20160302_145013.jpg Najcesci uzrok varnicenja, topljenja klema i pozara je u tome sto zice nemaju dobar cvrst kontakt. Prva stvar je pedantno blankirati zicu( skinuti izolaciju), druga je da se zica gurne do izolacije u klemu a ne da neizolovani deo zice viri van kleme, a trece je mali trik, a to je na izblankiranu zicu staviti malo kalaja. Slikao sam to, mozda nekom pomogne, sitnice su ali prave veliku razliku. :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla and baobab