Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.06.2015
10
0
1
48
Pozdrav i pomoc,
imam komplet hps 250w iz Hidroponike, na tajmer mi je zakacen cevni vent i hps, pre dva meseca mi se desilo da se hps ugasio ranije a vent je radio, pre dve nedelje se to ponovilo a evo i danas, znaci hps mi se SAM ugasi pre tajmera i nepali se nakon toga na sledece zadato vreme na tajmeru se ponovo upali, menjao sam i tajmer i lopova posle prvog puta kada se dogodilo ali evo opet. POMOC da li je nesto sa prigusnicom i starterom ili lampa,
HVALA
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Proveri dobro kontakte između balasta ,startera i sijaličnog grla. Nije do tajmera ako normalno pali i gasi vent u zadato vreme .Da je starter ,ne bi se palila lampa uopšte ,moguće da je defektna sijalica ili da je do balasta a možda su samo žice labave .
 
13.06.2015
10
0
1
48
ukoliko su ispostavi da prigusnica zeza da li mogu zbog prosirenja box koji je u planu, da umesto prigusnice od 250 kupim 400w a koristim sijalicu od 250w,
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
posjedujem hps set, radio je tri growa bez greške, i nakon jedno 2-3 godine ga startam ali neradi...
spajao ga frend električar, htio bih izbjeći frenda ponovno da čačka po tom a problem je sljedeći:

upalim set i struja krene kroz lampu, ali ostaje plava, kao munja u cijevi u lampi, nikako da poraste temp, imam pored balasta neki valjak s kojeg mi plava žica ide u grlo, ostalo se sve nalazi u balastu, stari tip yugo balasta...
primjetio sam nekako kao da mi je sve sad tiše, da je prije više zujalo kad sam palio....jel taj valjak moguće da je otišao ili nešto u balastu....
žarulja nevjerujem da je riknula, novu sam kupio, 3 growa opalio...
nadam se da je najjeftinije riješenje, jer sam ko crkveni miš:spliff:
help
 
17.05.2015
93
193
43
Pozdrav svima. Mozda neko moze pomoci? Dali ovo vredi nečemu tj moze posluziti svrsi? :ajnstajn::vozdra:
 

Prilozi

  • 20170126_111836.jpg
    20170126_111836.jpg
    188,3 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
17.05.2015
93
193
43
Znaci imam sad slatke muke moracu se baciti ns posao posto sam ovo nasao. :banana_rasta:Sad izvini na smaranju ali potpaljivac je starter zar ne? Znam da je pitanje malo :crazyd: ali :smoke: izvini !
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
tražim po forumu ali ne mogu da pronađem balast kao moj
skoro sam sve povezao, ostale mi samo dve žice da spojim. ova plava iz valjkastog dela je slobodna i treba da je spojim ili na plavu od struje ili na plavu od lampe. da li neko zna gde da spojim? hvala!

balast.jpg


a evo i sheme sa balasta
shema.jpg
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
ne znam, danas nije htela da se upali. potpaljivac je valjda ovaj valjkasti deo, a istopila se od upotrebe.
otvorio sam i menjam sve kablove. po nekoj logici ostalo je da spojim plavu žicu iz potpaljivača sa strujom iz mreže.

mislim da sam spojio kako treba, ali molim vas da mi neko aminuje :)

shema2.jpg


Nisam imao vremena da čekam, uključio sam sve i - radi! Ova slika je shema, možda će trebati nekom u budućnosti. Radi se o balastu od 1000w iz hidroponike.
 
Poslednja izmena: