Spajenje HPS / MH lampe

Hesi Canna Mills Nutrients Hempatia

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
161
309
63
Znam da je možda nepotreban dupli post, ali koristeći ovu šemu sa slike ispod, spojen je sa upaljačem ballast i sve šljaka! :)
I ne samo ta skica, nego gomilu drugih takođe korisnih. Odlična tema!
pa kompletna tema je o spajanju hps kompleta, imas dosta primera, sta sad jos nije jasno... npr. plava zica ti je faza, ide u balast pa izlazi iz njega i ide u starter, prikopcas na B a iz Lp ide dalje u grlo, kacis u sredinu, na fazu. nula (npr. braon zica) ide direktno u starter, kacis na N i odatle izlazi i ide na nulu od grla (na "navoje") treca zica je uzemljenje, ne moras nista za njom, dovoljan ti je zapravo dvozilni kabl, tkz. 2x1.5mm ili 2x2mm

edit: evo, mozda slika vredi vise od 1000 reci ;)
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

P.s. Samo mi nije jasno zašto se balast USIJA! znači, nisam merio još temperaturu, meriću, ali moram da ga držim na nečemu kao što je porcelanski sud, da izolujem od parketa i svega što dodiruje, opasno VRELO.
Imao sam ranije jedan ili dva magnetna balasta, i bili su i oni vrući, ali ne da se opečeš kad ga držiš duže od 1s prstima.
Da li je to ok ili? Koliko li onda taj balast sam troši struje kad toliko rasipa na toplotnu energiju :D

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.221
7.705
258
Newfoundland
eelslap.com
Normalno je da se balast mnogo greje, nemoj da brineš. Verovatno se greje toliko zbog transformatora, a više akomulira nego disipuje toplotu jer nema heat sink ili tako nešto, sve u svemu kostruisani su da rade tako.
moram da ga držim na nečemu kao što je porcelanski sud
Ja svoj na keramičkim pločicama držim, dobro si to rešio :)

09.12.2013
4
4
3
Hvala na brzim odgovorima. Samo mi je nejasno kako sam bez startera do sada palio i radio je skroz normalno. Mislim da ga samo nisam dobro spojio, tj zice iz balasta sa in i out konektorima. Ipak, hvala na paznji momci :)

Sviđa im se: .i.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
1.304
2.533
188
. Mislim da ga samo nisam dobro spojio,
pa jel sad radi ili ne radi,kako vidim to je original balast iz nekog growshopa jer vidim imas original ulaz na tom belom kablu za reflktor,e sad ja ne znam i ja imam takav samo prikljucim djekove i utaknem u struju,nisam otvarao u nutra da vidim sta ima,a imam i drugi balast koji spajam sa upaljacem.Moze biti da ima iznad tog namotaja neki upljac koji se ne vidi bas za taj balast ali opet mi ne logicno sta ako crkne bas upaljac mozes da bacis ceo balast.Aj vidi sta je pa javi da znamo sad me bas interesuje a verujem i druge ljude.

Sviđa im se: .i. and gica-prasica
09.12.2013
4
4
3
@bigeskalibur
Trenutno,ovako spojen ne radi. A da, upravu si, ballast je iz gs, nov kupljen i radio je samo 2 meseca nakon cega je ugasen i ostavljen u kutiji. Moracu lepo da prespojim i da probam pa javljam.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
1.304
2.533
188
Trenutno,ovako spojen ne radi.
ej druze proverio sam, to je takav balast sa vec ugradjenjim upaljacem,samo treba da provalis kako se spajaju zice a ja ti sad tu trenutno ne mogu pomoci jer mi balast radi pa nemogu da ga rasklapam sve mi je u fuulu radi,probaj negde da izguglas kako idu zice ja nisam neki elektras ono osnovno znam a kad zapne i ja idem kod majstora ili pitam nekog ili trazim na jutubu.

Sviđa im se: .i. and jopezg

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
23.014
36.767
3.198
Bekaa Valley
ja bih gadjao da iz struje ide u B ulaz a iz Lamp na lampu. e sad sta sa nulom raditi kad ima integrisan starter... ona ide verovatno direkt na lampu. ne drzi me za rec, nisam nikad radio sa integrisanim starterom. boje zica su nebitne, samo jedna boja treba da prati svoj put

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
11.214
25.998
1.198
nov kupljen i radio je samo 2 meseca
ti si osobno kupio u ducanu zapakirani balast i ovako je izgledao iznutra kad si ga otvorio?
meni to izgleda kao da je nesto nekome bilo krepalo pa se izivljavao na ballastu sarafincigerom, pa pocupo sve i spojio samo trafo. zasto su zuti kablovi i zute lusterkleme :D
na slikama na internetu taj balast uopce nema rupe za kabl nego ima 2 lusterkleme. in i out.

meni to izgleda kao da fali kondenzator i upaljac. zadnja 2 reda teksta na balastu ti pise koji upaljac i koji kondenzator.
oznake B i LAMP bi inace trebale ic na B i L pinove upaljaca.

e sad. jedino mi nije jasno kako bi hps radio bez upaljaca. za mh ne treba upaljac a za hps treba, tako kazu al nisam probao :)
kondenzator nije nuzan al ce balast raditi efikasnije i neces placat vise struje nego sto stvarno trosis.
...al ak ti je hps tako radio onda nemam pojma sto se desava :D spoji kako je Pow rekao i uzivaj ako radi :D