Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
e sada ovako. kupio sam kabel koji vodi od balasta do lampe, kvadratura je 0,75mm. je li to dovoljno za 600w ? također me interesira na balastui piše 6,2 A je li ona toliko troši ili.....molio bih stručnu pomoć
 

feforon1987

Aktivan Član
07.10.2014
85
47
18
hvala prelistam cijeli blog i onda skuzim sad tek da je bio link :/
radilo normalno do prije cca 3 h onda počela bijelo svijetliti
 
04.11.2014
8
21
3
Pozdrav ljudi,
pratim ovu temu jer sam napravila box u ormaru...ali imam jedan ogroman problem...kupila sam transporter i ne mogu nikako da podesim svetlo jer kutija ima samo jedan ulaz za struju,bez izlaza...danima se mucim oko ovoga
treba mi pomoc jer teme vezane za ovo nisu dovrsene,i nisam uspela da nadjem resenje...biljke mi cekaju odgovarajuce svetlo i htela bih da to zavrsim sto pre...



uspela i slika...hvala unapred svaka pomoc i info dobrodosli!

lep dan zelim!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prvo, stavila si post u pogresnu temu (premestio sam, uz napomenu da ne pises post iza posta nego editiras postojeci). drugo, ne kontam kakav transporter spominjes. trece, na fotki je prigusnica za hps 400w, ako pitas kako se spaja sad si u temi o tome pa prelistaj, a evo u najkracem kako treba da ide, nula direktno iz uticnice u nulu na starteru, pa iz nje na nulu grla, a faza ide u prigusnicu, pa iz nje u starter, pa onda na fazu grla. citaj malo ovu temu, bice ti jasnije.

2ypi7ix.jpg


21 strana u temi o spajanju a ti kazes "teme vezane za ovo nisu dovrsene,i nisam uspela da nadjem resenje"
lep dan zelim i ja tebi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Prva dva pina spajas na uticnicu koja ide u struju/timer.
Zadnja dva spajas na zarulju.

btw: kad spajas onda ti smedja/crna zica predstavlja fazu(L) a plava nulu (N). Zuto-zelena je uzemljenje. Vidim da si zutozelenu iskoristio umjesto plave na zici od zarulje. Nije to tolko bitno kao funkcionalnost, ali probaj to spajat po ps-u. Kasnije se lako pogrijesi ako je sve naopako spojeno.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Svaka vama čast,svaki puta kada gledam ovu temu probam skužit kako vi to znate šta kamo ide ali ni za 100 godina nebi meni ta žarulja zasvjetlila :) I koga vraga stave tih 6 rupica za žice na blastu a potrebne su samo četri :rolleyes:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
tamara sister, pogledaj shemu, vrlo je jednostavna, ulaz je tamo gde pise L (live wire) i N (null), znaci faza i nula upadaju unutra, s druge strane na semi vidis da zice idu na lampu, nema neke velike mudrosti. a cemu visak "rupica" nek odgovori neki elektricar, ja to nisam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Tako da kad pretegneš klemu pa pukne ili ti izgori radi labavog spoja, možeš zamjeniti...dobro, ne ti, nego električar ;)
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Evo ekipa sklopio sam sve kupio novi kabal prodavac kaze da je veoma dobar kabal sve sam lijepo uklopio .
Naime imate li kakvu ideju da zakacim hps u boxu ima ona oklagija za vjesanje odjece na ofingere ili kako vec vi kazete , cime najbolje a da mogu kod kuce lahko montirati ?
http://s1.postimg.org/6c11qjgb3/20141206_010231.jpg
Sijalica je tek upaljena bila kad sam slikao .