spajz na balkonu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
cao
mislim poceti unutrasnje uzgajati pod lampama 250Wgrolux krajem februara.
stvar je u tome sto cu ih imati u spajzu na balkonu, zivim u bloku,i prilicno je visoko...sta vi mislite, dali ce bit prehladno?
u spajzu nemam nikakvog grijanja...samo svijetla
mislim obloziti stiroporom i folijom, al kad se vrata otvore->bar 1xdnevno, da nebi bio prevelik stres?
sta vi mislite?
bojim da ako bi imo grijalicu, previse struje bi mi uzelo :cry:

hvala
 

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
HPS jako grije, pa mislim da ne bi trebalo biti problema, ali opet zavisi kakva ti je izolacija. Otvaranje vrata je must have tj. nekakva ventilacija pogotovo zbog preoksidacije prostora...
 

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
mislite da bi bilo bolje da imam prvo 250W MH pa onda zamijenim zaurulju 250 HPS. Za koji dan cu dati slike, da vidite kako izgleda prostor. Bojim se da mi se miris nece po stanu razsiriti. Imao bi filter aktivnog uglja proti mirisu+ mikrofilter. Al kad otvorim vrata i miris izadje...koliko dugo se miris drzi u zraku. dali mogu to etericna ulja da nekako sabrisu miris? :)

hvala
 

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
Da MH je bolji za vegetativni rast zbog više plavog spektra, a HPS za cvijetanje zbog crvenog, ali znam profesionalne growere koji koriste samo HPS tako da MH nije nužan...
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
tipme je napisao(la):
Al kad otvorim vrata i miris izadje...koliko dugo se miris drzi u zraku.

pa miris dosta zavisi od vrste, ali mislim da to ne treba da te brine. ja gajim u špajzu na terasi i ove godine sam imao 2 berbe (jedna sad u januaru). Dok temperature ne krenu u neki veæi minus biljke sasvim dobro podnose.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Za miris, hm? Pa indike iamju dosta izražen onaj otkrivajuæi "vutra" miris, dok sative imaju izražen miris, ali èesto dosta voækasto ili nekako veštaèki mirišu, pa to veæini ljudi ne izgleda da je vutra. Ma, ustvari, nikad se ne zna, ako misliš da treba i imaš moguænosti da sakriješ miris, bolje uradi to.
 

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
cuo sam kao da se moze kupiti neki ionizator, tako nesto, valjda se upotrebljiva u kafanama, da procisti zrak, nesto u tom smislu.
dali postoji tako nesto? gdje se moze da kupi? Na vrata bi dao kao "zavjesu", sad neznam gumenu(da je tezka, i da mi cuva temparaturu u spajzu) il bi dao neku deku. A izmedju vrata i gume...ako nista drugo ne nadjem...AMBIPUR.
neznam kako je sa dovodom zraka, kolika rupa treba da budne, koja velicina. da mi ne budne premalena?

hvala na odgovorima
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
najednostavnije rešenje za smard je karbonski filter!!
u medicniskim ustanovama imaju ionizator+vlažilec vazduha+karbonski filter- ali je cena dosta velika
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Jonizator sigurno može da upije dim. Video sam ga (i osetio) par puta na delu i stvarno radi. Jedino ostavlja malo èudan miris u vazduhu, kao sveže oprano rublje, nekako. Pretpostavljam da može to da uradi sa svakim mirisom.
 

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
dali ce bit zavjesa iz gume na vratima uredu? da nece uzrokovati neke bolesti kod biljki?
narucio sam sjemenke(Nirvana Misty), stigle su, al necu jih jos neko vreme saditi. gdje da jih drzim? sad ih imam u ormaru, na suhom i tamnom prostoru. Mozda bi trebo da ih dam u frizder/hladilnik?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
tipme je napisao(la):
dali ce bit zavjesa iz gume na vratima uredu? da nece uzrokovati neke bolesti kod biljki?
narucio sam sjemenke(Nirvana Misty), stigle su, al necu jih jos neko vreme saditi. gdje da jih drzim? sad ih imam u ormaru, na suhom i tamnom prostoru. Mozda bi trebo da ih dam u frizder/hladilnik?

misty ti je vrlo dobar odabir :D :D

važno da je ispod 20°C jer se nenasièena ulja razgeaðuju iznad te temperature....
sretno
 

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
stijene mislim obloziti stiroporom, a preko stiropora bijeli najlon, najlon od vrecki za smece. mislim kupiti one bijele vrecke i razrezati ih, i naljepiti na stiropor na zid. Dali ce biti uredu? dali je mozda potreban neki bolji pvc, npr. da se ovaj slucajno nebi zapalio, ili samo preterujem?
mislio sam staviti srebernu foliju, al bi me skuplje izasla, i negdje sam cito da se svjetlo na srebrenoj foliji vise lomi, i da je zato bolje imati bijele zidove. Istina?

Hvala
 

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
da, bijelo je dobro...reflektirajuæih folija ima raznih, a izdvojio bih aluminijsku kao prilièno lošu i onu za zamatanje poklona kao prilièno dobru...iako bijelo reflektira najviše svijetla...
 

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
od 12 bebica, 2 su bila muška, odma sam ih izvadio, skršio, zamoto u vreèu za smeèe i bacio...dali ima moguènosti, da se muškarci izpuše...visoki su bili oko 1,5-2m