spalio sam biljku?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 6ipo tjedana da je na 12/12, prije toga 10 dana veg
3.Koliko su visoke vaše biljke ? radio sam LST pa ne mogu procijeniti al cirka 60cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 2-3 litre
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) kupovna za biljke u cvijetanju, tj presadjena je u tu zemlju nakon sta sam ju stavio na cvijetanje
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? zalijevam ju svaki dan, kako ona trazi i kako se isushi zemlja sa obicnom vodom iz spine koju pustim da ishlapi par minuta, a u zadnjih par dana (citaj tjedan-tjedan ipo) sam josh ju zalijevao sa peroksidom, 20 kapljica na pol litre
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? neznam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? plantela za cvijetanje 6:8:8
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? HPS 70
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? mozda 10 cm od najvisheg vrha i to iskosa
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 16cmX71cm
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 28C-31C, vlaga 35-50
13.Koliki je ph zemlje ? neznam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? neke muhuce male sitne al to pred koji dan nakon sta sam donio neka dva kamena izvana da mi budu uteg jer su kifovi poceli prevrtat posudu od tezine
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? ne pretjerano puno, prvi koji bas ide do kraja dok sam prije tek onako probne baco davidim jel ide

e sad problem je sljedeci...listovi kao da su mi postali papirasti, tj kao da nisu onako mesnati ko prije... poceli su ispocetka na vrhovima zutiti i smedjiti a sada mjestimicno listovi kao da imaju neku nekrozu pa im izbijaju sitne zute pjegice po njima a neki su dobili i smedje fleke onako toksicne kao da su spaljeni kemijom nekom

e sad... od topline sigurno nije jer sam spalio jedan list vec prije koji je otiso preblizu lampe pa znam kako to izgleda... mene je strah da sam ili pregnojio ili ju spalio sa previshe peroksida...

gnojim svakih tjedan dana sa 5 ml gnojiva na pol litre vode, a zalijevam ju svaki dan sa pol litre vode (nekad vishe nekad manje, ovisno kako trazi) u koju stavim 20 kapi peroksida... nekako mi se sve cini da je to pocelo kad sam poceo stavljat peroksid pred nekih tjedan ipo...

koji je moj problem i kako da ga rijesim? zahvaljujem unaprijed

stavio bi i sllike al nemam dovoljno dobar digitalac koji bi to mogao izbliza slikat da je vidljivost dovoljno dobra...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa moguče da si ih spalija,20 kapi na pola litre zvuči previše kad se nešto mjeri u kapima,a zvuči i 5ml na pola litre iako neznam koji omjer treba,to bi trebalo pisati na boci od gnjojiva.
Svakako najbolje bi bilo da je zaljevaš čistom vodom 2-3 tjedna ili da zemlju ispereš s dobrom količinom vode.
Nisan stručan toliko pa neznam srž problema,ovo sa kemijom mi pada na pamet.
Zalivanje samom vodom bi ti svakako pomoglo da vidiš jeli do toga i u čemu je problem.
Provaj nabaviti bilo šta za približno pogledati ph iako nevirujen da je to.Nije skupo.
Sačekaj još nekog,provaj sliku makar s mobit.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
moguce je da si je spalio s plantelom.prehranjivanje se vrsi razblazenim vodenim rastvorom djubriva koncetracije 0.75%(15ml na 2 litre vode)u *********** koristiti rastvor od 0,05 do 0,1% i menjati rastvor jednom sedmicno.
 
08.06.2009
17
0
0
47
Dobro kazu ljudi. Isperi sa 2-3litre vode zemlju da se ocisti. Ja sam jednom pregnojio i bili slicni simptomi na listovima, meni su se prema dolje savijali ali nisu bili mlohavi kao kad nema vode. Isprao sam sa vodom dobro i oporavila se. Nemoj se ni zezat puno sa peroksidom i puno kemije jer imash malu posudu.
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
e da ti ja kazem nesto izvalio sam svi ovde seru kako gajiti kako gajiti a niko nema pojma svako je cuo od nekog drugog i to tebi prica zajebi te price,kakva hemija kakve hemikalije ja lepo zasadim pa presadim u njivu (bilo koju) zalivas svaki 2 dan predvece,i znas kakvi hedovi biljka visine 2 metra u biljci ako ukupno nadjes 200 semenki sve sami hedovi,od dzokavca pada se u komu, tako da ne slusaj sta ti ovde ko prica to je cista glupost
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
hvala stari, uzmem sve te komntare i savjete s rezervom dok mi ne savjetuje netko od iskusnijih... zato nisam nista postao...

biljka i dalje izgleda spaljeno al izgleda kao da je usporilo to unistavanje listova, slabije raste al *****u sve... samo sta nije gotova i to me nervira...ovu nedjelju kad bude ce bit 8 tjedan floweringa a ona ni traga ni glasa da su pistili poceli smedjit
 

B92

06.10.2007
7
0
0
44
kada je pocela da se susi stavljao sam plantelu list i to u propisanoj razmeri ali nije pomoglo,zatim sam poceo da je ispiram vodom ali ni to nije pomoglo i sad izgleda ovako i plasim se da cu ih izgubiti.... :sick:
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
@b92

ja sam misljenja da je tvoj problem sta imas tri biljke u jednom pitaru... i onda ti niti jedna ne dovia dovoljno hrane... nemam iskustvo s tim problemom al mi se cini to kao najlogicnije objasnjenje
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
B92 je napisao(la):
kada je pocela da se susi stavljao sam plantelu list i to u propisanoj razmeri ali nije pomoglo,zatim sam poceo da je ispiram vodom ali ni to nije pomoglo i sad izgleda ovako i plasim se da cu ih izgubiti.... :sick:
presadi ih u posude dimenzija 25*25*25 cm dopuni ih cistim glistenjakom i perlitom u razmeri 80*20% zalivaj 20 dana bez prihrane cistom vodom a posle im radi sta ti volja .
I posalji slike da vidimo kako su se lepo oporavile
 

B92

06.10.2007
7
0
0
44
fotografija0036s.th.jpg
[/URL][/IMG] Hvala na brzim odgovorima.Sad su dve u hmmm,ovoj kofi,imaju jedni 10 kg sveze zemlje.Mada... ...sam joj posekao zute liske ima jos istih mada sacekacu da prodje ''stres presadjivanja''pa cemo videti...
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
a ti vrtlar zajebi hemiju da ne shebesh bilje i cuvas bilje u 2 litra posudama odma presadjuj.
daj im veci prostor da pustaju koren i stavi dosta perlita tj stiropora posto vidim da b 92 nije stavio nista.
ovako nekako treba da izgleda konacan rezultat

to je posuda od 3 litra i spremna je za presadjivanje u vecu
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
vise rada i truda momci sto vise uprljate ruke bolja ce hedovina biti. prekopavajte povrsinski sloj video sam na forumu neke slike gde se zemlja skoro skamenila