Spavanje, sanjanja (REM faza) i marihuana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Evo raspoložena sam malo ponovo da se uključim, pročitala sam poslednje poruke i nekako mi deluje da ljudi imaju malo nesporazum o tome šta je tačno spavanje i sanjanje. Mada i nauka ima nesporazum, ali se ipak znaju neke stvari :)

"Mozak" sanja i kada je naduvan i kada nije naduvan. Ali stanje naduvanosti, odnosno kanabis direktno deluje na dužinu REM faze, a snovi se uglavnom odvijaju u toj fazi spavanja. Tako da mi sanjamo skoro svako veče, sećali se mi ili ne.

Prilikom konzumiranja kanabisa smanjuje se trajanje tih REM faza, tako da one umesto npr 90minuta traju možda 60. I kada tako malo vremena provedemo u toj fazi onda je teže i setiti se sna često.
Kada prestane da se koristi posle tog perioda, trajanje REM faza se poveća. Tako da one umesto npr 90 minutra traju 120 minuta. Otud više se sećamo snova, više je bilo događaja, realniji su itd.

I super mi je što tu može da se izvuče neko pravilo da je dosta ljudi primetilo taj uticaj na ovaj ili onaj način. I još bolje da postoje naučni podaci koji potvrđuju ovo, što znači da se ipak radi malo na ispitivanju i samim tim valjda oslobođenju iz možda nepravednih okova.
 
16.03.2019
1
1
1
40
Ja imam pitanje u biti... imam probleme da zaspim često a normabeli od 10 mg deluju nakon sat ipo vremena i spavam max 3 sata... dakle tablete ne pomažu. Gdje i koje ulje uzeti da mi san brže dodje na oci i da potraje bar 6-7 sati u kontinuitetu!?
Hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
27.01.2019
6
40
13
26
Upravo sa razlogom dođoh do ove teme, posle godinu ipo dana aktivnosti sam neaktivan oko 2 nedelje, od 3 sna kojih se sećam 2 košmara i jedan lep san, svega se konkretno sećam (boja, događaja, redosleda, odeće, pa čak i boje čarapa) što ste i vi gore naveli da ne živopisnije, od ova dva košmara se iskreno i plašim da zaspim str8...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@Buxara420 nemoj sada da se vracas kad je pocelo. Trajaće par dana ali ce se smiriti. Nemoj da se opterecujes, ne moraju biti kosmari mogu biti i prijatna iskustva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Planer80