+Speed Auto od Sweet seedsa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.08.2019
37
57
18
27
Pozdrav :D Ovo je moj prvi out dnevnik,u pitanju je Speed auto strain od sweet seedsa. Ovoj sorti navodno treba 7 nedelja od klijanja do harvesta,ali svi clanovi su mi rekli da ce da potraje 10.
Koristim univerzalnu zemlju, 4-7ph,nisam mogao bolju da nadjem posto sam ogranicen vremenom,a za djubrivo cu da koristim plantellu cvet.
20200813_114057.jpg
Prva biljka je stara 2 dana,porasla je od juce za koji cm :D
Planiram i drugu biljku,seme je trenutno na klijanju,cim prva malo poraste ide na sajt. Inace trenutno stoji na direktnom suncu na balkonu.
Stay high! :)
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Srećno do sjaja u očima! Sve smo ti rekli na chatu ali da ponovo napišem ovde, trebaće nekom ko bude čitao tvoj dnevnik.
Potrudi se da nađeš neku proverenu zemlju, lako se naruči i stigne kurirskom službom jer sa nekom univerzalnom mogu (ne kažem da će) nastati problemi. Zemlju održavaj vlažnom, ne mokrom, ne prskaj po biljci dok je sunce prži. Čim lišće pređe obod saksije, vreme je da se se presadi u finalni pot. Sačekaš da se zemlja dobro osuši, stablo staviš između dva prsta, okreneš i blago pritisneš i izaći će ceo grumen zemlje koju ćeš prebaciti u finalni pot. Ako je zemlja vlažna, rizikuješ da se za dno zalepi vlažni deo i kad okreneš da ispadne, polomiće se deo korena. Redovno se javljaj na 7 dana sa slikama ili vanredno ako bude nepredviđenih događaja. Nisi napisao zapreminu finalnog pota al bez 10—12l neće biti dobro. Ako sadiš na sajtu, pripremiš prethodno rupe. Toliko od mene a ti pitaj šta ti nije jasno i u svakom updateu predstavi šta si planirao da radiš biljci.
 
18.08.2019
37
57
18
27
UPDATE

Druga je izasla na povrsinu,stara je cca. 4 dana. Polako na njoj izlaze jos 2 mala nova. Mislim da se vide na slici.
20200821_101305.jpg

Prva je stara 10 dana(ova iz posta 13. izbacenog),razvila je jos 2 lista i lepo napreduje. ::volimj::
20200821_101027.jpg
Inače obe čim se jos malo razviju idu direktno na sajt,ne u veću saksiju,verovatno ce u sledećem updateu biti već na sajtu. Za ovaj grow imam samo ove 2,neće ih biti još. Trenutno su ove dve lepotice u saksiji 0.3l.
Stay high! :razvaljen::
 
18.08.2019
37
57
18
27
UPDATE !
Starija biljka
Pozdrav,evo ga update. Naime biljke rastu sve lepo,ali juce sam na vecoj primetio da listovi zute,prva 2 reckasta lista su krenula da zute.
20200829_124222.jpg
Prva 2 lista,ne reckasta,su pozutela skroz,ali to znam da je normalno kod svake biljke. Cini mi se da i sledecih 2 lista,najvecih na slici,ovaj levo kao da je krenuo da zuti. Da li sam u tripu,da li ih ne zalivam dovoljno ili ih preterano zalivam?

Mladja biljka

Mladja biljka raste lepo,nesto mi baguje telefon pa ne mogu da okacim sliku,ali sve u svemu raste lepo,bez zutih listova,skroz normalno.

Planovi
Biljcice nece da idu u vece potove. Vecu ako je sve u redu,sutra ili prekosutra ide na sajt,jer mi se cini da koren izlazi kroz rupice na saksiji na dnu. Videcu kolike cu rupe da iskopam ali moram obe rupe da upakujem u 20l zemlje posto je budzet skroz ogranicen. Sutra cu videti,javljam ako bude problema.Do tad.


Stay high!
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Prva 2 lista,ne reckasta,su pozutela skroz,ali to znam da je normalno kod svake biljke. Cini mi se da i sledecih 2 lista,najvecih na slici,ovaj levo kao da je krenuo da zuti. Da li sam u tripu,da li ih ne zalivam dovoljno ili ih preterano zalivam?

Mala je to saksija, traži još hrane, već je potrošila sve iz zemlje.
A što se zalivanja tiče, zalivaš samo kad se zemlja skroz osuši i saksija postane skroz lagana :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NepoznatMladic3
18.08.2019
37
57
18
27
BRZI UPDATE !
Starija biljka je prebacena na sajt. Iskopana je rupa 15x15x15. Znam da je trebala da bude dublja, ali samo nabacio malo zemlje i napravio kao malo brdasce.
Mladja nastavlja razvitak na balkonu dok ne poraste malo. Potrudicu se da bude dublja rupa sledeci put,posto je u pitanju automatik.
20200830_145222.jpg
bice nesto ako ne budu gejevi ili trandje
Zenke ce da bude najverovatnije posto je fem. seme.
Do sledeceg updatea...
Stay high! :D
 
18.08.2019
37
57
18
27
UPDATE !
Jedan update posle duzeg vremena,starija koja je bila vise razvijena od mladje,nije puno porasla. Nema dovoljno sunca,lose mesto.
IMG_20200916_173132_648.jpg
Ako pogledate bolje,čini mi se da su krenuli cvetovi da se nadziru,cak i stabljika mirise.
Neka bude za jedan dim barem pokusacu da napravim nesto od nje.


Mladja biljka je porasla dosta dosta vise,nije usla u cvetnu fazu,ali ima vise listova.
IMG_20200916_173122_273.jpg IMG_20200916_173126_009.jpg
Nakrivljena je malo,ali nece joj smetati. Ona je presadjena u saksiju od 8l. Napolju je inace. I njoj se oseća stabljika cak i vise nego starijoj. Ona je na boljem mestu se tice svetla koliko toliko,mozda bude presadjena.
Kada trebam da krenem sa plantella cvetom na prvoj?

Stay high!