Speedtest - sa VPN-om

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pozz svima, ne znam dal' ste primjetili, ali na verziji speedtest-a (aplikacija), imate VPN opciju sa kojom možete imati besplatno 2gb prometa mjesečno ...

Dobra caka - upalite VPN, i na vrhu (ukoliko je mob) moba pojavit će se ikona "ključa" dok ste pod VPN-om, kad aktivirate, dobijete neki server ... provjerio sam, IP je promjenjena (mobilni net)....

Evo sad uradih par SS...
 

Prilozi

  • IMG_20200211_111338_476.jpg
    IMG_20200211_111338_476.jpg
    30,5 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20200211_111441_959.jpg
    IMG_20200211_111441_959.jpg
    19,8 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20200211_111521_169.jpg
    IMG_20200211_111521_169.jpg
    25,2 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20200211_111547_540.jpg
    IMG_20200211_111547_540.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 30

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Vecina firmi koja se bavi VPNom ima takozvani trial period gde dobijes dzabaka nekoliko giga da probas njihovu mrezu, pa posle kad istrosis ako ti se svidi da dokupis jos, ima i za android i za iOS i za pc, necu sad linkati ne znam da li je dozvoljeno ali guglajte i nacicete za pola sek pa ko voli nek izvoli :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
@PowerSeed
mislim da ima samo za android i ios.
na marketu skines Ookla Speedtest i unutar aplikacije imas VPN.

a za komp imas free vpn-ova kolko oces. i kao aplikacija i kao chrome extension.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
jel to samo za mob il moze i preko pc. ako je samo za mob da li si instalirao aplikaciju i koju ili preko web-browsera pozivas sajt i koja adresa. speedtestova ima pun k
To je Android app - zvanična SPEEDTEST.NET (OAKLA) ..... kad odes na njihovu web str. (https) imate opcije za skidanje i za PC (to nisam probao ...) i za Android, IOS, Linux, itd itd .... to možete direkt sa njihove stranice skinuti, ili sa Google Playa za Android, AppStore IOS itd itd)

Ne bih koristio za komp, jer ima kamara drugih VPN koji nude više opcija,... SPEEDTEST besplatno daje 2gb mjesečno, ako ispucaš tih 2gb prije (što je za mob i 4g vrlo malo i zbog toga je besplatno) ali kao što rekoh, ako tipkam poruku nekome, više volim da je uključen (dok ode poruka) nego da nije, jer testirao sam i samo je bitno da "LOKACIJA tj. GPS" je ISKLJUČEN .... i razne android wifi app nisu uspjele skontati odakle sam .... (čak ni google !!!!)

 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Ja VPN koristim vec 2 godine i mogu koristiti na 6 uredjaja.Android, PC i MAC.Mogu da menjam IP kada god pozelim i ostanem anoniman.Dobro je ko zeli surfat DarkWeb , instaliras TOR browser and ready to go.Preporuka ko zeli ostat anoniman. Снимак екрана (17).png Screenshot_20200212-142848_NordVPN.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da, da ... NordVPN nije loš, iako u zadnje vrijeme nešto su ga kritikovali, ali ja ne znam niko da je imao problema, .... NordVPN se plaća, aaa nama treba prije svega radi ovih EX-YU ... aaa za njih, mislim da je dovoljan bilo koji ... ;)
Ja sam samo spomenuo VPN kao nova opcija Speedtesta (OAKLA), ne nekih 16-tih ....
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Da razumeo sam , sve ok.Inace vezano za VPN opcenito i za nas koji smo vani je super opcija ostat anoniman.Koristim ga za torrent i darkweb za shoping cannabisa u Svedskoj jer su ovi migranti iz Sirije sjebali sve pa su poceli kontrolirat sve na granici i ako je unutar EU.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Jedan mali savet ako se upustate u kupovanje VPNa raspitajte se po guglu koje firme cuvaju logove a koje ne, za srbiju i zemlje balkana nije toliko bitno(zavisi sta radite tacnije) ali za ljude u EU jeste. Razlog je sto cak ni policija uz nalog ne moze dobiti podatke o tome sta ste radili dok ste koristili VPN jer ti podaci ne postoje ako se logovi ne cuvaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and budalin

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Namučio sam se mangupski ....
Jedan mali savet ako se upustate u kupovanje VPNa raspitajte se po guglu koje firme cuvaju logove a koje ne, za srbiju i zemlje balkana nije toliko bitno(zavisi sta radite tacnije) ali za ljude u EU jeste. Razlog je sto cak ni policija uz nalog ne moze dobiti podatke o tome sta ste radili dok ste koristili VPN jer ti podaci ne postoje ako se logovi ne cuvaju.
Da, ali opet ako su se oni "nameračili" na taj mob, nema tog VPN-a koji će ga sakriti .... naći će ga u sekundi što se kaže. Caka je samo šta oni mogu dobiti od info iz tog moba, jer većina raje koristi otisak ili neki biometricni dio za otkljucavanje, jer sve od mobitela što dobiju, je ono direktno iz njih ... ne sa druge, treće strane ....

Tipkao sam, ali obrisao sam...(neću javno ...)

Ne vjerujem da će ijedna agencija tolike resurse potrošiti samo da bi vidjeli šta sam ja poslao .... !!!! .... iii kao što rekoh na početku, ako su se " nameračili " na neki mob ... nema tog VPN-a koji će ga sakriti ... niti će ići preko tog VPN-a po ikakve dokaze ....(jer sve već imaju u mobu)

.... NordVPN ima logove, a opet je u vrhu, ali kako oni kažu brišu ih redovno, iako plaćate njihove usluge, dok za besplatne se i ne očekuje da brišu log fajlove...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and budalin

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Caka je samo šta oni mogu dobiti od info iz tog moba
Ako koristis VPN koj nema logove, ne mogu dobiti tvoju istoriju pretrazivanja, posecene sajtove i ono najbitnije ne mogu izvuci tvoje kolacice(cookies) tj podatke koje si ti ostavio na sajtu(najbitnije), mogu oni da se namerace koliko god zele ako je taj korisnik na kog su se nameracili dovoljno strucan nece oni moci skoro nista bitno izvuci, agencijama to nisu nikakvi resursi vec sekunda da zatraze nalog za tebe i isti proslede firmi koja se time bavi, u danasnje vreme se to resi u nekoliko mejlova.
Da ne idem previse u off, ako se neko bas nameracio kad tad ce izvuci nesto sto ce te odati, npr dosta ljudi je u poslednje vreme palo za darkweb(i kupci i prodavci) bas zato sto su neke firme koje se bave VPNom i hostom promenile svoju polisu i pocele da cuvaju logove bez da o tome obaveste svoje potrosace(jer znaju da bi izgubili dosta klijantele naravno uvek je novac u pitanju) sto su agencije poput interpola i ostalih munjevito iskoristile i zabelezile rekordna hapsenja u vezi tamne strane interneta.
Poenta moje price je da nekim stvarima nije mesto na internetu i sta god radili da nije opste prihvatljivo, cuvajte svoju privatnost!!!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Sve je to ok,... al ne ide to bas tako. Padali bi svakodnevno kamara ljudi, tj. svaki diler, svaki teski ovisnik, i ti digitalni podaci se ne mogu brisati...... Komp je jedno a mobiteli su drugo... sad u trg play samo ima jedno 10 000 free vpn .... nisu oni sigurni naravno...
Cak i bez icega, ne znam da su "presretali" podatke, i da je neko pao na taj nacin. Jedno je direktni poziv (gsm) kao i SMS, a drugo su neke (ostale) app koje se nalaze svuda po svijetu. Sto bi to radili, kad imaju sve u telekomu (cija je sim kartica) ...
Vise podataka kradu google i fb za vece kompanije radi prodaje, tj oglasa ...
... slazem se u potpunosti sto se tice log fajlova, ali ni jedan VPN ne govori da cuva log fajlove (ni oni free), kod svih vpn-a se to podrazumjeva, ali jeli tako? ....Sad je veca trka ko moze obezbjediti vecu brzinu, aa za log fajlove se (kao) podrazumijeva da se brisu ...

Najbolje je onda u USA (npr) napraviti svoj vpn ... na neki udaljeni komp (linux, i dignuti vpn server) .... tek tad bih bio 100% siguran da brise log fajlove .... samo brzina
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Najbolje je onda u USA (npr) napraviti svoj vpn ... na neki udaljeni komp (linux, i dignuti vpn server) .... tek tad bih bio 100% siguran da brise log fajlove .... samo brzina
Eh lepo bi to bilo ali ping bi bio uzas a i sama stabilnost konekcije je odma upitna, slazem se sa svim sto si rekao, ja pretezno pricam za racunare VPN jer za mobilni nikad nisam koristio niti mi je trebao a neka logika bi mi govorila da ako vec koristim VPN na telefonu sigurno necu imati sim karticu u njemu, znaci neki odvojeni fon za takve radnje npr dark web i ostalo mada je za sve to bolji pc ili laptop neki jeftini koj nema sistem vec samo tails(na usb bootovan) sa vpnom i iptables metodom zastite, cak i iskusniji haker bi imao problem da probije takav sistem bez direktnog pristupa laptopu.
edit:
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Procitam sve od prvog posta, ali hocu nesto skroz lijevo da pitam.
Valjda ne narusavam temu.
Moze li mi neko iskusan reci(sad ne znam kako najbolje da se 'odrazim' :)) jesam li siguran ako ulazim preko gugl hroma na vutru, sa telefona. Tako mi lakse apdejtovati slike nego se cimati pa ih prebacivati na komp pa postati. Recimo moze li neko da vidi moje slike drage nam biljke ako sam je uslikao, napisao nesto o njoj, ubacio sliku u dnevnik i obrisao je sa fona? Android u pitanju. Ili moze li neko da zna recimo moju lokaciju kada posjecujem vutru org preko fona? I mogu li me tamo neki indijanci nekako povezati sa mojim profilom na vutri? Nekad koistim wifi nekad mobilne podatke i kupljeni internet u svojoj mrezi :) Ne druzim se ni sa kakvim dilerima, preprodavcima, i s nekom ekipom poznatoj policiji.
Nikad s pandurima nisam imao veze, nikad osudjivan niti privodjen. Ali nekako mi se u zadnje vrijeme desavaju cudne stvari. Ili paranoišem, nešto jest.
I ako neko ima neki prijedlog sta da koristim od pretrazivaca ili tako necega da budem sigurica ako je ikako moguce, ipak sam porodican covjek.

Valjda ce me neko razumjeti sta hocu da pitam :D Hvala unaprijed ekipa!

Long live Vutra.Org! :vutra:
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Na mobu mozes i ne moras imat ukljucenu geolokaciju slike pa to provjeri. Iako, ako uploadas na forum automatski se brise exif zapis na slici sa detaljima o slici i geolokaciji (gps koordinate) ako su ti je upaljeno slucajno.
Ja ne koristim ni vpn ni proxije ni tor i ne brinem se da ce me netko pronaci. Od kad je foruma, nitko nije pao preko foruma/slika/chroma....
Ne zanima policiju bas previse ovaj forum niti ce trosit hrpetinu novaca i resursa da bi pronasli nekog budalina sa 3 biljke doma :D
vis da malo malo pa netko stavi svoju facu ili ime i prezime..... pa nikome nista. ne velim da je to pametno al nije bas da murija kampira na forumu kako bi uhvatila nekoga preko slike na forumu :)
...a da te netko zeli pronac, pronasli bi te sa i bez chroma i vpn-a :D