Splitting-povecanje kolicine THC-a

Hesi Original Sjemenke Hempatia Led Lampe
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.233
1.331
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ajde da sada ja malo trollam , ovo Klanje biljke meni nema smisla , odakle pretpostvka da ako gurnem štap u procjep da biljka neće zacijeliti ??? Naravno da hoće ... zar nikada niste raskolili stabljiku dok ste radili LST ?? Bez ikakve sanacije ona se oporavi za par dana .
Ista stvar se dobiva sa supper cropingom u kasnoj fazi cvjetanja .
Svi su u zabludi da supper cropping služi samo za savijanje biljke kao i LST , ali SC ima drugu funkciju , a to je da prekine dovod hranjivih tvari , vode i ostalih *****rija iz biljke u korijen .
Kada biljku kropate u fazi vegetacije to je jedno( tada ju samo savijete bez ikakvih oštećenja na stabljici ) , ali kada ju kropate u fazi cvjetanja to je potpuno druga tehnika .
Svaka biljka u stabljici ima kanale koji vode hranjiva gore , a ima i kanale koji vode dolje . Cilj ove tehnike je da pomoću savijanja , stiskanja ili zarezivanja napravimo male frakture u stabljici i samim time dobijemo veći protok hranjiva i vode u cvijetove , a smanjimo obrnuti tok .
E sada da ja puno ne fantaziram probati ću naći neki video koji to objašnjava ....

Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Ono što želim naglasiti da je ova tehnika bolja od splittinga jer nema smisla napraviti procjep od 20-30 cm .... dovoljno je 1-2 cm da prekine dovod ili odvod . Samim time je i stres manji .
Ova tehnika je teško primjenjiva na outdoor biljke čija je stabljika debela ko bejzbol palica ... ali za indoor radi baš kako treba .

Što se tiče proizvodnje THC-a , nemojte rezat stabljiku .... ***** mu mater !!!
Svaka biljka ima svoj genetski potencijal , preko toga teško da će ići . Sigurno nećete postići njen genetski maximum s time da joj otvorite utrobu . Ao niste postigli ono što želite u 60 dana cvjetanja , sigurno nećete ni u zadnjih 10 dana igranjem Đeka Trbosjeka .

Odite u pet centar i kupite jednu UV lampu za terarije . Neka vam bude upaljena 15-30 min za dnevno (dok HPS radi)
UV lampa radi ono što HPS nema , a sunce ima ....a biljka nije baš ljubitelj UV -a pa se pokušava obraniti , a svi znamo kako se biljka brani :)))
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
673
0
7
HazeSeeker je napisao(la):
Ista stvar se dobiva sa supper cropingom u kasnoj fazi cvjetanja .
Svi su u zabludi da supper cropping služi samo za savijanje biljke kao i LST , ali SC ima drugu funkciju , a to je da prekine dovod hranjivih tvari , vode i ostalih *****rija iz biljke u korijen .
Kada biljku kropate u fazi vegetacije to je jedno( tada ju samo savijete bez ikakvih oštećenja na stabljici ) , ali kada ju kropate u fazi cvjetanja to je potpuno druga tehnika .
Svaka biljka u stabljici ima kanale koji vode hranjiva gore , a ima i kanale koji vode dolje . Cilj ove tehnike je da pomoću savijanja , stiskanja ili zarezivanja napravimo male frakture u stabljici i samim time dobijemo veći protok hranjiva i vode u cvijetove , a smanjimo obrnuti tok .
Nisam ni školovan ni stručan da bi diskutirao o procesima unutar stabljike, kad uhvatim vremena pročitaću rado nešto o tome, da budem iskren, zasad me ovaj video ne zadovoljava pretjerano...evo kako sam ja to scroppanje shvatio dosad, pa ako nema logike bio bi zahvalan da me se ispravi..Ukratko, scroppanjem u vegetaciji biljka staje sa rastom iznad zemlje dok ne zacijeli rane, ali će i dalje nastaviti u dnevno/noćnom mokro/suho ciklusu razvoj korijena i brojat će dane starosti...što znači da do trenutka kad je pustimo u cvjetanje ona može iznad zemlje bit prilično niska i debelih/kvrgavih grana iako je stara recimo 2 mjeseca....u tom slučaju tajna većeg prinosa nije iznad zemlje - već ispod nje, zbog velikog i razvijenog korijena. Ima li tu logike ikakve?

Što se tiče scropppanja u cvjetanju, to sam dosad shvatio kao biranje manjeg zla (bolje jedan stres na nestašnom vrhu, nego konstantno prženje lampom)...kad uhvatim vremena pročitaču i o tome (ako ima koji kvalitetan link da se nabaci ovom prilikom), iako mislim da ću i dalje nastojat sva prpanja odrađivati isključivo u vegetaciji, da ne bi radi par trihoma više - čupao banane.

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
584
186
63
105
Iz svakog posta se da izvuci po koja istina... Neki clanovi imaju odlicnog iskustva i teoretskog znanja. Cesto znam da salusam i poslusam drugog,ali licno volim da oprobam sam.. Imam odlicne kandidate na kojima se vec vrse nekakvi testovi,a spliting ce biti samo dodatak pride ;)

Croping u cvetanju gde su grane tvrde i krte mi izgleda suludo,Lst u cvetu kada grane vise ne rastu ,totalno bespotrebno. A ovaj spliting verovatno najveca glupost od svega,ali moze da se izvede.

p.s..Sad sam se setio da sam imao "stablo broken" tehniku. Cela biljka se drzala na tankom delu od 3mm-4mm stabla i kore. Vratio sam stablo u prvobitan polozaj,obmotao celofanom i stegao zicom. To je bilo u 3/4 cvetanja..biljka je prezivela,bila je bolja od sestre i mislim da je imala vise trixa..ali i tokom celog grova je bila naprednija.. Obe su prikivale isto,nisam trazio razlike.

• Sviđa mi se
Reactions: Nixa86
23.09.2012
24
4
0
28
Od svih tih metoda, trikova i tipova je pi*kin dim, jedina stvar stoji sto je HazeSeeker napisao:
Odite u pet centar i kupite jednu UV lampu za terarije . Neka vam bude upaljena 15-30 min za dnevno (dok HPS radi)
UV lampa radi ono što HPS nema , a sunce ima ....a biljka nije baš ljubitelj UV -a pa se pokušava obraniti , a svi znamo kako se biljka brani :)))
A usput dok sam bio u NL, baš sam pričao sa jednim growerom koji radi u cofešopu tamo, i tako da je priča bila o povećavanju THC-a biljci, on je isto preporučio UV lampu da se pali dnevno na 25-35 minuta, stim da se to počne raditi prije 15-20 dana nego počnete :prof10:

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
51
Neznam opa cupa nisam neka iskusnjara, ali imam neke rezultate, sve ono sto si nabrojio ne radim, osim lst-a, a u ostalom kad će Mandala Mike i Jasmin napisati na svojoj stranici da to povecava smolu onda cu vjerovati jer ti ljudi imaju zajedno 40 godina iskustva i da su se susreli ranije s tom tehnikom i ostali impresionirani vjerujem da bi to naveli i preporucali...Ljudi nije sve u smoli, pusti da biljka uziva dok raste i ona ce te nagraditi dok ces ju pusiti, a ne ju maltretirati i neznam sta....

18.08.2016
148
40
28
36
Moze mi se javit neko ko je radio ovaj splitting?jel se vidilo poboljsanja nekog nesto??

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
704
1.399
163
Area 52 - Metal Mulisha Team
reci ti njima opacupa .. :D znam da je star thead 7 godina ,ali od prvog dana si se borio pa na kraju izborio za lomljenja kichme ,bodez posred cela :D pa covjek je pravi kralj treao si samo naglasiti da je treba iglama ispikati gdje god stignes i umijes ,tj igla je pretanka mozda je zaskaklja samo-citaj ubod komarca ..neloshe je vilicu napucati u main stabiljku :D:D .zivio