Splitting-povecanje kolicine THC-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ajde da sada ja malo trollam , ovo Klanje biljke meni nema smisla , odakle pretpostvka da ako gurnem štap u procjep da biljka neće zacijeliti ??? Naravno da hoće ... zar nikada niste raskolili stabljiku dok ste radili LST ?? Bez ikakve sanacije ona se oporavi za par dana .
Ista stvar se dobiva sa supper cropingom u kasnoj fazi cvjetanja .
Svi su u zabludi da supper cropping služi samo za savijanje biljke kao i LST , ali SC ima drugu funkciju , a to je da prekine dovod hranjivih tvari , vode i ostalih *****rija iz biljke u korijen .
Kada biljku kropate u fazi vegetacije to je jedno( tada ju samo savijete bez ikakvih oštećenja na stabljici ) , ali kada ju kropate u fazi cvjetanja to je potpuno druga tehnika .
Svaka biljka u stabljici ima kanale koji vode hranjiva gore , a ima i kanale koji vode dolje . Cilj ove tehnike je da pomoću savijanja , stiskanja ili zarezivanja napravimo male frakture u stabljici i samim time dobijemo veći protok hranjiva i vode u cvijetove , a smanjimo obrnuti tok .
E sada da ja puno ne fantaziram probati ću naći neki video koji to objašnjava ....

supercropping marijuana, expert technique for bigger buds - YouTube

Ono što želim naglasiti da je ova tehnika bolja od splittinga jer nema smisla napraviti procjep od 20-30 cm .... dovoljno je 1-2 cm da prekine dovod ili odvod . Samim time je i stres manji .
Ova tehnika je teško primjenjiva na outdoor biljke čija je stabljika debela ko bejzbol palica ... ali za indoor radi baš kako treba .

Što se tiče proizvodnje THC-a , nemojte rezat stabljiku .... ***** mu mater !!!
Svaka biljka ima svoj genetski potencijal , preko toga teško da će ići . Sigurno nećete postići njen genetski maximum s time da joj otvorite utrobu . Ao niste postigli ono što želite u 60 dana cvjetanja , sigurno nećete ni u zadnjih 10 dana igranjem Đeka Trbosjeka .

Odite u pet centar i kupite jednu UV lampu za terarije . Neka vam bude upaljena 15-30 min za dnevno (dok HPS radi)
UV lampa radi ono što HPS nema , a sunce ima ....a biljka nije baš ljubitelj UV -a pa se pokušava obraniti , a svi znamo kako se biljka brani :)))
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
HazeSeeker je napisao(la):
Ista stvar se dobiva sa supper cropingom u kasnoj fazi cvjetanja .
Svi su u zabludi da supper cropping služi samo za savijanje biljke kao i LST , ali SC ima drugu funkciju , a to je da prekine dovod hranjivih tvari , vode i ostalih *****rija iz biljke u korijen .
Kada biljku kropate u fazi vegetacije to je jedno( tada ju samo savijete bez ikakvih oštećenja na stabljici ) , ali kada ju kropate u fazi cvjetanja to je potpuno druga tehnika .
Svaka biljka u stabljici ima kanale koji vode hranjiva gore , a ima i kanale koji vode dolje . Cilj ove tehnike je da pomoću savijanja , stiskanja ili zarezivanja napravimo male frakture u stabljici i samim time dobijemo veći protok hranjiva i vode u cvijetove , a smanjimo obrnuti tok .
Nisam ni školovan ni stručan da bi diskutirao o procesima unutar stabljike, kad uhvatim vremena pročitaću rado nešto o tome, da budem iskren, zasad me ovaj video ne zadovoljava pretjerano...evo kako sam ja to scroppanje shvatio dosad, pa ako nema logike bio bi zahvalan da me se ispravi..Ukratko, scroppanjem u vegetaciji biljka staje sa rastom iznad zemlje dok ne zacijeli rane, ali će i dalje nastaviti u dnevno/noćnom mokro/suho ciklusu razvoj korijena i brojat će dane starosti...što znači da do trenutka kad je pustimo u cvjetanje ona može iznad zemlje bit prilično niska i debelih/kvrgavih grana iako je stara recimo 2 mjeseca....u tom slučaju tajna većeg prinosa nije iznad zemlje - već ispod nje, zbog velikog i razvijenog korijena. Ima li tu logike ikakve?

Što se tiče scropppanja u cvjetanju, to sam dosad shvatio kao biranje manjeg zla (bolje jedan stres na nestašnom vrhu, nego konstantno prženje lampom)...kad uhvatim vremena pročitaču i o tome (ako ima koji kvalitetan link da se nabaci ovom prilikom), iako mislim da ću i dalje nastojat sva prpanja odrađivati isključivo u vegetaciji, da ne bi radi par trihoma više - čupao banane.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Iz svakog posta se da izvuci po koja istina... Neki clanovi imaju odlicnog iskustva i teoretskog znanja. Cesto znam da salusam i poslusam drugog,ali licno volim da oprobam sam.. Imam odlicne kandidate na kojima se vec vrse nekakvi testovi,a spliting ce biti samo dodatak pride ;)

Croping u cvetanju gde su grane tvrde i krte mi izgleda suludo,Lst u cvetu kada grane vise ne rastu ,totalno bespotrebno. A ovaj spliting verovatno najveca glupost od svega,ali moze da se izvede.

p.s..Sad sam se setio da sam imao "stablo broken" tehniku. Cela biljka se drzala na tankom delu od 3mm-4mm stabla i kore. Vratio sam stablo u prvobitan polozaj,obmotao celofanom i stegao zicom. To je bilo u 3/4 cvetanja..biljka je prezivela,bila je bolja od sestre i mislim da je imala vise trixa..ali i tokom celog grova je bila naprednija.. Obe su prikivale isto,nisam trazio razlike.
img0615uq.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86
23.09.2012
24
5
0
33
Od svih tih metoda, trikova i tipova je pi*kin dim, jedina stvar stoji sto je HazeSeeker napisao:
Odite u pet centar i kupite jednu UV lampu za terarije . Neka vam bude upaljena 15-30 min za dnevno (dok HPS radi)
UV lampa radi ono što HPS nema , a sunce ima ....a biljka nije baš ljubitelj UV -a pa se pokušava obraniti , a svi znamo kako se biljka brani :)))

A usput dok sam bio u NL, baš sam pričao sa jednim growerom koji radi u cofešopu tamo, i tako da je priča bila o povećavanju THC-a biljci, on je isto preporučio UV lampu da se pali dnevno na 25-35 minuta, stim da se to počne raditi prije 15-20 dana nego počnete :prof10:
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Neznam opa cupa nisam neka iskusnjara, ali imam neke rezultate, sve ono sto si nabrojio ne radim, osim lst-a, a u ostalom kad će Mandala Mike i Jasmin napisati na svojoj stranici da to povecava smolu onda cu vjerovati jer ti ljudi imaju zajedno 40 godina iskustva i da su se susreli ranije s tom tehnikom i ostali impresionirani vjerujem da bi to naveli i preporucali...Ljudi nije sve u smoli, pusti da biljka uziva dok raste i ona ce te nagraditi dok ces ju pusiti, a ne ju maltretirati i neznam sta....
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
reci ti njima opacupa .. :D znam da je star thead 7 godina ,ali od prvog dana si se borio pa na kraju izborio za lomljenja kichme ,bodez posred cela :D pa covjek je pravi kralj treao si samo naglasiti da je treba iglama ispikati gdje god stignes i umijes ,tj igla je pretanka mozda je zaskaklja samo-citaj ubod komarca ..neloshe je vilicu napucati u main stabiljku :D:D .zivio