SpontaniK Outdoor 2017

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Dobro drugovi, kad smo se vec okupili u ovako lijepom i velkom broju... mantrajte da grow uspije i da bude kvalitetnog ulja!

Drago mi je da uzivate u ovome kao i ja pa neka nam je svima lijepog vremena i najvaznije pozitivnog stava :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
snazan miris pseceg dreka odvraca:
-miseve
-macke
-krtice
-lisice

-Miševe - netočan navod. Uz 2 tornjaka koji proizvode ogromne količine :poop:, baba i deda oduvjek muku mučili s miševima, sve dok nisu piknuli one duguljaste pse što liče na hrenovke, jazavčare.
-Mačke - netočan navod, moj pokojni mačor znao je jesti suha :poop: od pasa po ulici :fuck:. Jbg. možda ga to i stajalo glave.
-Krtice - a neee, kod toga nema lijeka ni tog dreka koje će ih zaustaviti. Od karabita, boca, zvučnih barijera, struje, životinjske dlake, urina, dreka, ma ništa. Jedina nezaustavljiva živina, slona i antilopu lakše obuzdam, ali za krticu lijeka nema.
-Lisice - Bingo, ajde da si ga nabo bar jednom. Miris domaćih životinja tjera divljač, lisica spada u tu skupinu, tako da ta činjenica stoji, ali dovoljna je i pseća dlaka. Opet i životinje su rekao bih evoluirale u zadnjih par godina, lisica je sve više u gradovima i naseljima, skoro da su polupitome. Prije godinu-dvije sam imao priliku viditi psa i lisicu kako skupa šetaju ulicom i preturaju kante za smeće u potrazi za hranom, uz to su sve bili i razigrani i igrali se valjajući se po cesti, pravi prijatelji.

Nije mi cilj, pa vjerujem ni drugima, ispravljat te na svaki tvoj post i bit ti poklopac. Ali daj malo razumjevanja, rađe ne reci ništa, opali samo slike, nego svakim postom iznositi netočne informacije. Tu ima ljudi koji su u potrazi za bilo čim korisnim, bilo kakvim informacijama, mnogi neznaju koga trebaju slušati a koga ne, i onda se netko neupućen uhvati na neku od tvojih dezinformacija i što bi rekli "ode mast u propast".
Znači manje biti sebičan i misliti i na druge, jer mnogi su ovdje u potrazi za lijekom, tj. načinom kako ga sami proizvesti. Razmisli malo o tome.
Pis Bro ;)
 
02.05.2016
85
230
33
Ako je tvoja mačka jela govna, nije jela zato jer joj su fina već radi toga što joj fali nekog vraga u organizmu, zaboravio sam o čemu se radi. moji psi znaju pojesti svoja i tuđa govna, a jedan čim naiđe u šumi na neko govno od srne počne se valjati po njemu. zašt to radi nemam pojma, al isto je i sa travom kad životinjama nije dobro, traže onu oštru travu pa ju pojedu, dok recimo kada kuja izleže, onda jede i pije sve sve izlučevine od malih psića.

Krtice je moj susjed riješio da im je nalio benzina u rupu jedno 2 litre i zapalio, ja sam ih se riješio da sam im stavio šlauf u rupu i natopio nekoliko puta kolko je išlo, a za ona ultrazvučna pomagala pojma nemam jer ih nisam nikad koristio.

Dosta sam pročitao dnevnika, nagledao se biljaka od drugih, probao zapamtiti nešt itd, tak da neću reći da ovaj tvoj način nije dobar, možda je i bolji od našeg iako ne vjerujem dok ne vidim :) no mene zanima kod tebe ova tvoja sa malim korjenom a visokom stabljikom, dal imaš gdje kakvu literaturu ili možeš podrobnije objasnit zašto je to baš super? Postoji li mogućnost da ta sva smeća iz psećeg govna onemogučavaju korijenju da se razvije plus loša zemlja? Postoji li mogućnost da taj auto ustvari ima genetiku da ima tako plitki korjen? Što u slučaju da ne zaliješ par dana kad je jako vruće? gornji sloj zemlje će se osušiti vrlo brzo, a s time i korijen... kad smo kod govna, postoji li određena pasmina od koje koristiš ili može biti bilo koja, pošto psi jedu sve i svašta a s time i različite bakterije se nastane kod njih, uzmimo u obzir da se pseća hrana ako nije ona kvalitetnija radi se od ostataka ostataka smeća i gmo proizvoda, a po obliku, strukturi, mirisu, boji... govna se može vidjeti dosta toga... što ako taj pas od kojeg imaš govna ima trakavicu, ona inaće izlaže svoja jajašća na dlaku psa, kaj bi ju spriječilo da ne ostavi jajašće na hediću il biljci a ti kasnije ne opereš ruke?

Znam da sad postavljam tonu pitanja, al jbg zanima me pošto sam otvoren za sve nove ideje
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Koje bakterije se nalaze na psecem izmetu? Bez googla molim. :)
Hajde da ja napravim svoj dnevnik a vi nemoj previse kakati o mojoj kakici. Da nisam sam to spomenuo, ne bi niti znali. Cijenim vasa misljenja, niste vi u krivu uopce! ali nisam ni ja. Svako po svojoj vjeri. Ionako sam u startu rekao da to ne preporucam pocetnicima pa argument da krivo ucim pocetnike jednostavno ne stoji :)

Ako nas dragi Bog pozivi jos danas cu vam objasniti u detalje. Svako po svojoj vjeri.
Kolega stavlja Modru Galicu na kanabis. I to podrzavate. A kad vidite pseci drek cudite se ko pas dreku.

Sto se tice vrste psecih govana, odlicno zapazanje! Psi jedu svasta tako i seru svasta. Ja sam stavljao osusena govna stara par mjeseci. Preporucam vam da uzimate govna bijele boje, ta su od kostiju, puna kalija. Friska govna, neosusena, stavljaju se na vrh pota jer ce se biorazgraditi sljedecih par mjeseci.

26.5.2017. by SpontaniK
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Da nisam sam to spomenuo
Da nisu kolege koje raspravljaju sa tobom podijelile svoja iskustva sa nama nebi bilo puno grow-ova niti mjesta za raspravu,kombinacije,sta,kako..Tako da je lijepo podijeliti nesto novo ali i prihvatiti kritiku i pobiti je argumentirano ili odbaciti opet argumentirano.
Mene zanima dali ti imas neki poseban postupak pravljenja gnojiva od psa tipa prehrane,vrijeme prije prerade,neko mjesanje..I zanima me koliko dusika ima i dali se moze koristiti tokom cijelog growa?
:)
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Ja ovo pratim jer je neobicno. Kosi se sa svime sto sam do sada vidio i procitao o uzgajanju.
S druge strane opet vodim se onom da su svi geniji bili ispred svog vremena. Leonardo da Vinci je shvacen tek sto godina poslije... U svakom slucaju sretno...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Psecji drek se kod nas mora cistit jer unistava travnjake, opasan je po ostale pse, po ljude koji ugaze ili djecu koja se igraju na toj livadi.
Zbog toga je i bila hajka oko obaveznog kupljenja kakica za svojim pesom, ne samo zato sto moras cistit ako ugazis.
Po ljude je opasan jer

upload_2017-5-27_14-9-42.png


  • Contrary to popular belief, dog feces is not fertilizer and does not provide any benefit to the soil.

  • Using dog feces as garden fertilizer can make people sick when eating the vegetables harvested.

  • Dog feces is 3rd on the list of contributors to contaminated water.

  • Dog Poop washes into water supplies and kills wildlife.

  • Children can get sick and even die from dog poop washing bacteria from a neighboring dogs yard.

  • Dog feces is a protein by-product and will attract rats that will eat the undigested protein found in the fecal matter.

  • Having rats in your yard will attract feral cats and snakes compounding the dangers to pets and humans.

  • Poop is a breeding ground for many varieties of flies that can carry diseases and bacteria into homes, onto human skin, food and other areas that will make people sick.

  • Dog poop contaminates recreational water ways, lake and rivers. Studies have found that 20% of the bacteria contaminating some waterways can be traced back to dog poop.

  • Dog poop can carry a number of zoonotic diseases (those that can be transferred from pets to humans).

Samo se nadam da neces nikome osim sebi dat da to pusi.

btw: da moram birat izmedju modre galice i psecjeg govna, izabrao bi modru galicu. U bilo kojoj varijati, posto nisi specificirao
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
http://www.rrstar.com/x1343991895/Garden-Q-A-Pros-cons-to-using-dog-poop-as-fertilizer

Oprostit cete, ali ni Google ne zante koristiti kako treba.

Jos jednom cu ponoviti, iako sam dvaput rekao:
Pseci drek je bio kompostiran sa ostacima hrane, zemlje i slicnog biootpada nekoliko tjedana. Nakon toga je nekoliko tjedana bio na direktnom suncu dok se nije sasusio do te mjere da se na dodir pretvarao u prah. Zemlju. Jedini zdravstveni realni problem su trakavice, koje mogu nastati iz friskog govna zarazenog trakavicom. Moji psi definitvno nemaju trakavice, drek je "stereiliziran", pun je dusika i beneficijalnih bakterija. Ne preporucam pocetnicima, jos jednom i to da ponovim jer svakako dolazi do pregnojavanja dusikom, cak i u malim kolicinama.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Dok čitam ove informativne postove o psećoj kaki,pade mi napamet; čija kaka je opasnija,od pudlice il' od stafforda?
Čini mi se da je od pudlice ipak malo blaža :D
Čiri bu čiri ba,
masne hedove ti želim ja.

SpontaniK ,pratim ti dnevnik :)
Imal' kakvih tripova dok se šuljaš prema sajtu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Beetlejuice

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Al se digla tarabuna u ovaj dnevnik :razvaljen:: kolega ce dimiti vuvu,tako da valjda on zna kako ce hraniti i sta raditi... na nama je da ispratimo i eto ako mozemo pomoc ili skrenut paznju na neke greske,a kako kolega veli da ima iskustva,nema potrebe onda spamat dnevnik,ko voli nek prati,ko ne voli nek zaobidje dnevnik... postoje lajkovi i tako te stvarcice za vidjeno i prikazano na forumu... :razvaljen::
Elem,zelim sreca da te prati u grow i da bude bericetno... i najbitnije onako kako ti zelis da prodje grow...:razvaljen::
A i svakom zelim srecu pa da se upusti u bilo kakav grow,pa bilo to i u casici od nula pet...
Nas hobi zahteva puno hrabrosti i odricanje puno toga kroz zivot...
:bocni:::bocni:::razvaljen::
Tako da stej haj:popcorn::
 
03.06.2016
77
244
33
31
Bas me zanima kako ce ovo sve da ti ispadne.... mislim jebeno ti to sve uspjeva kako ti to cinis... samo pici po svome jer me bas zanima kraj ovog dnevnika ;)

Eh sade... zanima me na koji nacin si "sterilizovo" psecu kakicu... to sa suncem mislis?
Ne ide mi uglavu kako mislis sterilizovo i rjesio se losih bakterija... jer ako je sterilizirano, onda ti dzabe bakterijska raznolikost jer nisi ubio lose bakterije vec sve... sterilizirano znaci sterilizirano... ne mozes ubiti samo odredjene bakterije....
Pitam samo jer me zanima...
I ja imam 2 psa pa cu sa zadovoljstvom ovo pratiti, a onda iduci put mozda i usporediti kad probam jednu normalno rokat a jednu tvojim nacinom.... :p

Eh da... jesi ti procitao link o green spotovima koji si zaljepio? Tamo ti kaze :
the green spots are predominately from the urine

Eh da... a isto tako je znanstveno dokazano da livade koje su u gradovima samo za obavljanje psece nuzde tj pseci parkovi, da na njima trava rjedje i sporije raste nego ondje gdje psi ne obavljaju nuzdu u velikoj mjeri....


Zato bi da sve sto detaljnije objasnis (mozes i na pm) pa da znadem sav pustupak i u pripremi i u svemu... mozda mi imadne vise logike...


Sir i vrhnje.. pas se valja u tudja govna da bi mirisao na tu divljac... isto tako ce se valjati u mjesto gdje je divljac lezala... to mu je zbog lovackog nagona jer ce se tako moci neprimjetnije pribliziti lovini ner manje mirisi po psu, a vise po divljaci....

Eh sad ne znam tko je napisao, ali da... pas jede govna iz istog razloga... lovacki nagon... i prikrivanje mirisa... to naravno ako je savrseno hranjen i ne fali mu nicega u prehrani....
U slucaju da mu fali necega, onda ce pojesti i u tom slucaju... da bi si nadoknadio te vitamine/minerale koji mu nedostaju ako to postoji u toj kakici....
(Svinje npr jedu kokosji izmet jer im fali necega u prehrani)

Kuja lize guzu i pisu od malih pasa jer time potice malog psa da vrsi nuzdu(on to jos ne zna)... na taj nacin ih uci kakanju i pisanju... time usput i pojede sto oni izbace... mislim da nema nekog posebnog razloga osim tog....
 
Poslednja izmena:

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Evo jos cu jednom o dreku pa dosta, polako se pretvara u troll :D
Znaci, uzmes drek, drzis ga na Suncu dok ne dehidrira, primis ga u ruku i meljes rukama. Ako se hruni u prah, u zemlju, onda je spreman za koristenje. Ako jos ima jaki miris i ako je vlazan, tada jos nije odradio svoje i nije pogodan za gnojenje. Mora biti suh da se drobi u ruci ko prasina. I sad ja mislim da je dost o tome :D

Jutros sam ih htio pognojiti ali kada sam ih vidio... pa kako da kazem... malo su mi velke i izgledaju vise nego zadovoljno, pogotovo SSH koji, cini se, ce prerasti ostatak ekipe u narednih par dana.
WP_20170523_005.jpg 18927013_819244408223041_1949504912_o.jpg

Iz iskustva znam da jos korijen nije ispunio potove pa nema prevelikog smisla gnojiti, posto je bogata zemlja. Eventualno root stimulator al nije ni to potrebno, OK su. Donji fan listovi nisu pozutjeli zbog nedostatka dusika vec ih biljka prirodno odbacuje jer su daleko od green canopya.
 

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Pratim do kraja ali nisam siguran dali se salis za pseci drek? Ako je on sterilan kako kazes kada se osusi na suncu da bude prah,hoces li ga onda posipati po pecivu i pojesti ili u kavu dobru porciju nadrobiti pa popiti? Tipa sutra ujutro?

srecno,masne i tvrde hedove
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
:upiii:
dobre su mu biljke,to je najbitnije
men' se čini da bi trebali onu igru zaigrati
tko prvi pisne
pseće ***** stisne :)
(odnosi se na pseća govanca :) )
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
390
1.715
143
79
Sumarak
Od toliko govana Spontanik bas psece nadje, ali kako Venlo rece biljke dobro izgledaju. Prvi put cujem da neko psece govno koristi kao gnojivo. Uglavnom nema smisla da covjeku zatrpavamo dnevnik s pricom kako ne treba psece govance, njegove biljke neka ih hrani kako misli da je najbolje. Sta vise dobro mu ide, dal je do pseceg govneta ko ce ga znat (ja vise volim kravlje govno) :razvaljen:: Sretno Spontanik dalje, da budu makar ko turski kangal kad se digne na zadnje haha:spliff:
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Pa ako vam do sada nisam dokazao da je psece govno korisno onda necu nikada. Mogao sam stavit bilo sto drugo, mogao sam ne stavit ista, stavio sam zbog vas. Zar vam nije zanimljivo? Svidalo vam se ili ne, shit has to go, postale su prevelike, 2 komada mora van pothitno.
Sajt je iskopan, na dno ce ici brdo pseceg dreka i brdo riblje utrobe friske, to cu zatrpat na dubinu od jednog metra, preko ide 80cm zemlje pa neka se posluzi sama kada ce joj trebat.
Takoder, posto ce ici out out sada, pravimo mljecni pesticid. Na 5 litara vode ide 1 litra SVJEZEG kravljeg mljeka. Ne smije biti kupovno, nego mora biti domace mlijeko. Time cu spricati biljke za sprecavanje nametnika i pospjesavanje rasta.

Takoder se moram ispricati Greenhouse seed banci radi lose kritike. Super Silver Haze napreduje van svakih ocekivanja, prerastao je mjesec dana starije biljke.

Biljke u manjih potovima su stare kao i SSH ali razlika u potovima je ocigledna, dakle djeco, ne sadite u male potove ako ne morate. SSH je u potu od 55 litara.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    1,3 MB · Pregleda: 92
  • WP_20170523_005.jpg
    WP_20170523_005.jpg
    340,9 KB · Pregleda: 89
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.