SpontaniK Outdoor 2017

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
15.5.2017.

Prvi muski automata. Proklijao pocetkom aprila. Random genetika. Zemlja Plantella Sjeme 40%, divlja zemlja 40%, pseci gnoj 20%. U pocetku je bilo spaljenih listova zbog prejakog gnoja ali se kasnije navikla, zajedno sa ostatkom ekipe. Procjenjujem da ce cvjetati jos dva mjeseca. Parit cu je sa Super Silver Haze Fem Greenhouse Seeds i sa Northern Lights Fem Pyramid Seeds radi medicinske svrhe tako da sljedeceg proljeca imam auto SSH i NL domace proizvodnje, posto cu izradivati ulje za lijecenje dobrocudnog tumora. 18557289_10212749712807980_3841909808699083386_n.jpg WP_20170414_004.jpg

Random sjeme. Divlja zemlja. Gerilla Organic 100%.
WP_20170512_010.jpg


Pitanja, savjeti, kritike DOBRODOSLI!!
Namaste
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Previše ti je to biljaka na tom prostoru.Metar i pol do dva metra prostora između svake da se može kvalitetno razvijat,a na kraju krajeva da možeš i ti do svakog dijela biljke.,ovo ti je loše..
Koliko je to 15/16 biljaka u prostoru 4 sa 4 u outu.Raširi sajt,čupaj okolno raslinje ili smanji broj i još na kraju usitni tu zemlju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barnys

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nisi mogao da nadjes kravlje ili kokosije
"Dog poop in particular is not fertilizer like cow manure. Contrary to popular opinion not all poop is created equal. Dog's have a high protein based diet that creates a very acidic excrement or waste product. ... "
"One gram of dog waste can contain 23 million fecal coliform bacteria. Dog waste can spread giardia and salmonella as well."
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
17.5.

Muski izvaden, bio vidno visi od ostatka ekipe u vrtu te su mu se prije par dana pocela nazirati jaja tj izdanci bez kotiledona. Rastao u zemlji kako sam naveo sa 20 posto pseceg gnoja, kojeg je obicnom posmatracu previse ali dugogodisnje koristenje istog mi se pokazalo izuzetno prakticno jer kao sto vidite na korijenu muske biljke, on je vise od 5x manji od nadzemnog dijela, stabiljke, sto znaci da uziva kvalitetnu zemlju za rast pa mu nije potreban velik korijen kako bi stvorio veliku lisnu i stabljicnu masu. Ne preporucam ga pocetnicima jer do spaljivanja korijena dolazi 100 posto, dakle nema sanse da ne spalite korijen. Ja ga spalim, destruiram da bih bolje kreirao. Svako po svojoj vjeri.

WP_20170517_007.jpg WP_20170517_008.jpg WP_20170517_009.jpg


Dalje imamo presadivanje sadnice u novu teglu. Rasla je u 2dc zemlje, imala je poprilicno dubok korijen no skratio sam ga na nekih 5 cm duljine, tokom presadivanja, ponovno, destrukcija dovodi do kreacije, pravilnom uporabom. Tehnika skracivanja korijena pri presadivanju je zapravo obavezatan proces svakog uzgoja.

WP_20170517_010.jpg WP_20170517_011.jpg WP_20170517_012.jpg WP_20170517_013.jpg

Dalje imamo presadeni Super Silver Haze, presadio sam ga iz 2 litrene posude u 50 litrenu posudu. Nadam se da ce biti gotovo do pocetka 12. mjeseca. Listovi su vidno svjetlozeleni, zbog lose genetike. Naime sjemenka je iz starog gift packa od Greenhousa. Prilikom pregleda sjemenke vidio sam da je nedozrela no svejedno sam je posadio posto je to jedna od dvije medical sorte koje posjedujem.

WP_20170517_015.jpg
Ostatak ekipe je na posljednjim slikama. Par komada, sami su proklijali 18.3. iz potova od prosle godine gdje je stajala zemlja od prosle godine tako da su ove cisto organic eko duhovno pravilne. Sjemenke od prosle godine, same nikle, pa neka rastu. Topirao sam ih i nastavit cu topirati jer ocekujem visinu preko 2 metra krajem devetog mjeseca, kada planiram berbu. Ove u potovima od 2litre su Northern Lights, cekaju presadivanje u vece potove. .. nadao sam se da cu imati vise muskih ali eto... samo jedan muski auto i jedan muski foto. Muskog fotosa sam sasjeko a autosa cu iskoristiv za oprasivanje kompletne ekipe. Bit ce manji urod i slabije kvalitete ali sjeme je vazno za sljedecu sezonu. Zivot ide dalje iz dana u dan....

WP_20170517_017.jpg

15.5. @Felt namjerno su posadene preblizu jedna drugoj, posto su regular, racunam da ce svaka treca ici van. Takoder, rasti ce u visinu zbog nedostatka Sunca na donjim granama tako da cemo imati sumske nebodere.


Namaste.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
...jaja tj izdanci bez kotiledona.
wtf
kao sto vidite na korijenu muske biljke, on je vise od 5x manji od nadzemnog dijela, stabiljke, sto znaci da uziva kvalitetnu zemlju za rast pa mu nije potreban velik korijen kako bi stvorio veliku lisnu i stabljicnu masu.
:upiii:
Nadam se da ce biti gotovo do pocetka 12. mjeseca.
to jedino ako ces je unositi pod lampu :) ne znam da je neko outdoor zavrsio pocetkom 12. meseca. sve i da zivi na mljetu
Listovi su vidno svjetlozeleni, zbog lose genetike.
ne mora da znaci, ssh bas nema losu genetiku a da je seme nedozrelo ne bi proklijalo
iz potova od prosle godine gdje je stajala zemlja od prosle godine tako da su ove cisto organic eko duhovno pravilne
cisto organik jedino ako prosle godine nisi koristio nista od mineralnih djubriva, no svakako treba izbegavati vec koristenu zemlju
nastavit cu topirati jer ocekujem visinu preko 2 metra krajem devetog mjeseca
visina od 2m nije nista neobicno za kanabis, no nastavi ih paziti i maziti pa ce nesto biti. sretan grow spontani, za sada to lepo stoji
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
18.5.2017.
Super Silver Haze.
Vidno se ugodno primio za novi pot, sto vidim po gornjim listovima koji su usmjereni vertikalno ka podnevnom suncu, dakle fotosinteza je u punom jeku.
Zaliven je samo jucer sa pola litre gradske vode. Nisam trusio korijen kod presadivanja, samo preokrenuo pot i ubacio sve komplet u novi pot.
Zemlja u koju je presaden bila je dovoljno mokra od proslih kisa.
Nisam je trenirao niti planiram jer ce biti koristena za medicinsko ulje, treba mi posve prirodna ljekovita biljka koja nije imala stresa u zivotu.
SSH je proklijao desetog aprila. Danas mu 28 dana. malen je zbog dugog bivanja u potu od 2l a i genetika je kazem losa. A vrijeme ce pokazati.

ssh.jpg


Pogled iz pticje perspektive na super topiranu indicu fem, koja je proklijala 18.3. danas joj drugi mjesecdan:
4.png
Prvi kat stabiljke:
3.jpg
I naravno, fuck I missed, as usual.
Bocne grane vidno deblje od primarne vertikalne stabiljke sto znaci da je korijen otisao u sirinu a ne u dubinu.
2.jpg
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ne kužim jedino čemu gnojivo od đukele kad nam je toliko toga dostupno i provjereno dobro?
Sve u svemu sretan uzgoj :thumb:
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
22.5.2017.

Biljke vidno gladne, danas zalivene sa vodom plus fish mix.
Sutra ide NPK gnojivo i root stimulator.
WP_20170522_002.jpg WP_20170522_006.jpg
Muski cvijeta:
WP_20170522_004.jpg
Fuck I missed:
WP_20170522_008.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ehh, trebaš posve zdravu biljku za izradu ulja i onda spomeneš pseći drek koji je iznimno štetan. U veterini ga zovu bakteriološka bomba, a poznat je kao izvor bolesti. Šteta, i u svakom slučaju bilo koje mineralno gnojivo je mnogo zdraviji izbor od psećeg dreka. Na mnogo stručnih foruma o organskom uzgoju možeš naći taj podatak. Ja sam više mišljenja da za kvalitetan organski uzgoj i zdrave biljke treba izbjegavati gnojiva životinjskog podrijetla i bazirati se na biljnim juhama. Glavni razlog je trag u okusu koji ostavljaja životinjski izmet na finalnom produktu i kojekakve bakterije kojima su više manje svi izmeti bogati. Ne izgleda loše za sada iako ti je pristup pomalo naopak. Nadam se da ti se neće podvuć neka fatalna greška zbog tog pristupa. Nek je sa srećom ;)
 

BA-KA-LU-LA

Aktivan Član
03.03.2017
77
527
83
Iskreno prvi puta cujem da je netko stavio psecu kakicu ispod biljke:rolleyes:. Sretan grow prika:rasta:
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Sta bi tek rekao da vidis covjeka kako vadi pola litre svoje krvi, mjesa sa 5 litara vode, izregulira ph pa time popravlja manjak zeljeza u potovima.

23.5.

Na dnu stabiljke poceli rasti novi korijeni ali stali sa rastom zbog nedostatka medija za rast.
Uzeo sam kuhinjski noz sa zubima, princip pile za drvo, pokazao mi se puno boljim od skalpela ili medicinskih skara. Napravio sam zareze. Zarezi se moraju raditi u samo 1! potezu! Dakle ne piliti drvo, nego prisloniti noz, povuci jednom i to je jedan zarez, ne dirati taj zarez vise vec krenuti raditi druge zareze. Dubina zareza je dovoljna i 1mm, cisto da biljka pusti sok iz stabiljke. Treca slika prikazuje pot koji treba zasipati friskom zemljom obogacenom hranjivim sastojcima.
Ako novi korijen izraste iz tih zareza, na stabiljci biljce ce izrasti nove grane "out of nowhere". Bit ce veoma zanimljivo. Ta tehnika se najcesce koristi za revegetaciju vec procvalih biljaka, tako da dobijemo nove grane na niskim razinama, posto rijetko kome odgovara biljka preko 4 metra visina a eksesivni toping izaziva prekomjeran stres sto dovodi do nepravilnog razvoja stabiljke i hedovine masne.
Izdanci korijena.jpg Zarezi.jpg Nesipana.jpg

Napravio zemlju za dosipavanje potova.
444.png
Gornja kanta mjesung, dolje ljevo divlja zemlja, dolje desno pepeo biljnih ostataka (nema zivotinjskog podrijetla nazalost!). Sve prethodno dobro prosijano. Izmjesao omjer zemlja 60 posto pepeoo 40 posto, inace za dosipavanje se moze koristiti i do 80 posto pepela ali ako mjesate zemlju za presadivanje onda omjer pepela ne smije biti preko 30 posto!!
Gotov proizvod:
Gotov proizvod.jpg
Ne treba perlita/stiropora/sljunka posto se koristi samo za zasipavanje. Da sam koristio za zemlju za presadivanje ili rast, dodao bih gnoja, stiropora i obavezno rijecnog sljunka, kojeg trenutno nemam, ali je vrlo koristan za mikroelemente, posto se vodom gule niz kamen i prodiru dalje u zemlju/korijen. Omjer sljunka ne smije biti preko 10 posto! Granulacija nebitna, moze biti i kamen tezak 5 kila. Ali onda mora biti i pot od 50 litara. Znaci na dno stavite kamencugu da korijen moze cuclati minerale.

Pot nakon zasipavanja. Zarezi se mogu napraviti i na bocnim granama ali ja ovog puta nisam posto ne planiram na tim mjestima imati green canopy.
Zasipana.jpg

Corba od izvorske vode (ph perfect), kopriva, kiselica, pola kile obicnog secera, fish mix, voda 30 litara. Omjer voda 30l, kopriva svjeza kilogram, pola kg secera bijelog, fish mix (razrijezden prethodno u izvorskoj vodi). Ostavio da odstoji 24h na direkt Suncu pa cemo u zoru zaliti sve.
Buckuris.jpg

P.S. Na prvoj slici dolje desno se lijepo vidi lijep komad pseceg drekeca <3
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: BA-KA-LU-LA

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Samo veća budalaština od stavljanja psećeg dreka može biti vađenje krvi i time nadomiještat željezo u biljkama. Trebao si provesti više vremena u učenju na forumu i analiziranju out dnevnika. Sretno i pazi da ti ne usfali željeza u biljkama.;)
 
Poslednja izmena:

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Biljke ti ok izgledaju,ali to sto ti pises ja bas i ne kuzim...??
Po tebi sto manji korijen to je bolje jer biljak uziva zemlju???WTF??Prijatelju moj sto ti je manji korijen to ti je manji urod...Svi se trude da nabiju korijencinu da bilje moze apsorbirat sto vise nutrijenata i ima mogucnost da dolazi korijen do vise kisika.

Isto neznam da li znas sta je uopce kotiledon?

Biljke koje rastu do 12mj su samo ekstremni hazeovi i to ne znam da je iko drzo tolko dugo jer ako udari minus i mraz nemas ti vise biljke

Ako su listovi svijetlozeleni to nema veze sa genetikom,moze bit manjak dusika,visak sumpora,manjak mg,problemi sa ph,jednostavno su takvi,ne dovoljno svijetla...etc...

Biljke od 2 m vani su jos i male,meni svake godine ako ne bdue 3 metra sjeci mi glavu a nekad je znalo i 4 metra udarit ako su u sjeni pa se izduse masivno.

Mislim ljudi sry na spamu,vidim da ti vec ljudi govore isto sto sam i ja rekao ali siris dezinformacije pa ce si jos neko biljke unistit ako to bude slusao.I nemoj koristit pseca govna,sta mislis zatso postoje posebne kante u nekim mjestima za skladistenje psecih govana,to je otrovno samo po sebi,em zagaduje tlo i sve sto je zasadeno u tom tlu.
AKo ces pravit ulej od tog ja ga nebi uzo ni dzabe prije ces se otrovat nego sebi il nekom drugom pomoc.
Uzmi te biljeke raskrci da udara sunce,odi kupi pilicnjak ili neko gnojivo u granulama pobacj to tu i tamo okopaj,kad su suse obilno poljevaj i to je.
Previse huras tu neke tehnike a imas jednu dve bilje,rezuckas stabla a kazes da ne zelis stres i to sa nozem sa zubcima.Itopiranje biljaka ne utjece nimalo na ulje i kvalitet ulja vec utjece samo na kolicinu mase koju ces dobit na kraju i na sam izgled biljke.
Iz iskustva znam da sto manje drkas bit ce bolje,ako ces ti to svak ida nrezuckat i kenjat oko toga pa tebi ce i feminizirano sjeme pohermit...
Nemoj mislit da ti ja nes serem al u svijetu gljiva i biljaka ja sam vec dobrih 15 godina i nagledo sam se svega i svaceg a bome i nasadio,ulja sam zna kuvat po 10 12 sprica po kuhanju i davao ljudima u nevolji,mnogi iz mog kraja me znaju i suradujem sa puno ljudi u mnogim pokretima za konoplju.Znam ljude od Gredelja sto brane Luksetica,znam ljude koji sjede sa Rickom za koji svi misle da je on najjaci lik za ulje,a li kej zapravo sam pokupio fore od JIndricha Bayera i proslavio se na Rick Simhson oil protokolu.
Vjeruj mi prijatelju mani se svih tih stvari sto radis i poslusaj ove ljude sto ti govore sta da radis ako vec mene neces.
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Bravo!!

Svaka ti stoji! Ali idemo dalje!
Super Silver Haze necu trenirati ali ove cu nastaviti tretirati kao do sada, HSTa vise ionako nece biti a sjeme je random, medicinska svojstva su upitna tako da je cilj random biljaka kvantiteta a ne kvaliteta, za razliku od SSH od kojeg mi treba najmanje 100 grama po potu. O razini stresa mislim da nema potrebe diskutirati posto je kraj maja, vegetacija je tek pravo pocela, trenutni stres nije problem posto je cvijetanje tek za 2 i po mjeseca!

No zaboravljas da se ovdje radi o neprofesionalnom outdooru sa mjesungom divlje zemlje umjesto profi zemlje. Pseca govna su tu radi povecanja upravo te bakterijoloske raznolikosti. Nitko se jos nije otrovo konzumirajuci plod biljke koja je rasla uz pseci drek ili bili koji ostali. Takoder, snazan miris pseceg dreka odvraca:
-miseve
-macke
-krtice
-lisice

Sto se tice korijena, nismo se razumjeli. Naravno da je veci korijen bolji jer pruza vecu stabiljnu masu. Ja sam konstatirao da je zemlja kvalitetna, bogata hranilima za biljku pa je biljka uspjela u kratkome roku izgraditi nekoliko puta vecu biljnu masu naspram korijenske!

Sve ce biti super!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Ja ovo sigurno pratim. Biće to luda vožnja.
Samo cepaj kako ti oćeš. :bocni:::poop:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Toliko nebuloza do apsurda od psećih kakica, nekog mješunga zemlje, kamenčuge na dnu kako bi korijen sisao minerale pa sve do vađenja krvi za željezo. Ne bi me čudilo da su menke proklijale u shupcku (psećem, mačijem ili...).:lol: Izvini na spamu, ali morao sam.smiley9934 Izmamio si mi osmjeh od juče. smiley9934 Tvoj je dnevnik pa ako treba brisat?;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.