Spor rast-Zute fleke na listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
Ako hoces nekakvu pomoc, moras bit konkretniji.
Kolko je biljka stara, sta znaci da "sporo raste", kolko je to sporo?
Di si zasadio, u kakvim uvjetima raste... slija bi dobro dosla.
 
04.07.2006
13
0
0
Posadjena je relativno kasno pre mesec dana mozda malo kasnije , inace su u saksijama od desetak litara sa pomesanom zemljom iz baste nekom i kupljenom zemljom za cvece, peskom i neki prirodan humus koji sam nasao.

Evo slika


Na slici se vide i zuti krajevi na listovima
Imam utisak da strasno sporo raste
:!: :?:
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
Je, djeluje malo mala za starost od mjesec dana, ali nije prestrasno.
Izmjeri ph zemlje, za pocetak. ako listovi zute, najvjerojatnije je neki poremecaj u prehrani.
Jel ima dovoljno svjetlosti?
Jel direktno na suncu? koliko je cesto zalijevas?


p.s. dobar ti je avatar :)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Samo je potrebno strpljenje i da ispostujes osnovne stvari.
To zuto na liscu nije nista strasno,sasvim normalna pojava.Koliko vidim ovo novo lisce je zeleno,a i staro nije preterano pozutelo.

Ponavljam,samo strpljenje je neophodno to je kljucna stvar.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Slazem se s GreenManom samo nije li ti ta biljka malo premala za ovo doba godine bar sto se outdoora tice ?


btw slobodno skaricama odrezi zute i osusene djelove lisca ali nemoj zeleno rezat !
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
systat je napisao(la):
Meni na listicima ima neke bijele tockice, skroz bijele, ali listovi mi se ine zdravi shta je to?
Ihh, slabo ce ti neko pomoci bez neke makar slike... itd itd...do sad nisam se sretao sa bijelim skroz tackicama na listovima, haj zutckastim i tako u redu, ali bijeli skrooz to nisam... nasi experti???
:respekt: :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
5AR je napisao(la):
i kod mene bijele toèkice.pošaljem slike èim skužim kako :lol:
Kako ne znas?... evo ovako, prvo moras da se reg. na www.imageshack.us odatle ce ti sve jasnije biti, cak ako koristis IE kao browser instalirace ti ActiveX komponentu, imaces poseban ImageShack toolbar (za upload, slika itd itd.. kasnije samo linkove ces koristiti u porukama ovdje... ali to ces skontati kad dodjes do te faze :)

Sretno
 
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
To su tragovi od bubica.
Ako malo bolje pogledas naci ces male bubice koje imaju cudan izgled.. malo su kao komadic drveta ali bijela.. ( maskirana )
Nemoras se previse bojat.. ali nisam 100% jer sam samo dva puta sadio outdoor i to usred zagreba :lol: , tako da nemora bit
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
skrivas je napisao(la):
to su tragovi od bubica. ako malo bolje pogledas naci ces male bubice koje imaju cudan izgled.. malo su kao komadic drveta ali bijela.. ( maskirana )
nemoras se previse bojat.. ali nisam 100% jer sam samo dva puta sadio outdoor i to usred zagreba :lol: , tako da nemora bit

Primjetio sam te bubice, ali meni su se nakon mjesec dana poceli susit oni skroz donji listovi, oni naostreni i oni obicni, ali oni naostren sami bez ikakvih "prstiju", oni prvi, jeli to normalno?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ovih zadnjih godina pa takodje i ove ima ogromnno malih stetoèina:uske,resar...

Ako tretirate biljke,èime to radite?
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Tretirati možeš sa bilo kojim insekticidom,samo stavi manju dozu.
Nevidim nikakve bubice,ali da toèkice se osuše i to samo na doljnjim listovima.

Stavit æu slike kad doðe netko pametniji,nekužim baš...
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Pocetnik sam u uzgajanju i imam u jednoj saksiji 10(saksija je na terasi) biljaka tri su bas vece jedna je 180 ,druga 150 ,treca 120 a ostale su dosta manje samo treca ima cvetove(i par tih malih)a vec je 17.07 za ove dve ne znam jesu li M ili Z(neke sam ubrao kad su mi bile sumljive da su muske gledajuci po slikama)dali je normalno da ovoliko kasne sa cvetanjem i zasto su neke procvetale a neke nisu ?
Kad bar mogao da budem siguran dali su M ili Z pa da ih poberem.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa ima veæ pomenutih naèina, sa klonovima....sve, tako æeš 100% biti siguran šta imaš, a ne na kraju malte ne, skontaš muška kurava... :(
 
04.07.2006
13
0
0
sally je napisao(la):
je, djeluje malo mala za starost od mjesec dana, ali nije prestrasno. izmjeri ph zemlje, za pocetak. ako listovi zute, najvjerojatnije je neki poremecaj u prehrani.
jel ima dovoljno svjetlosti? jel direktno na suncu? koliko je cesto zalijevas?


p.s. dobar ti je avatar :)
Na suncu je bar 5 sati dnevno. Mislim na direktno sunce,
ostatak dana je u senci .
Zalivam na odprilike svaka tri dana. Pre neki dan pala kisa i natopila ih previse ,tada su se biljke dosta soknule jer su bile skroz spljostene kisom..
Sada kako stoje stvari ide sve kako treba osim problema koji se manifestuje kao zuto lisce(mislim na mladolisce),koje je dosta svetlije u odnosu na ostalo pa me brine da nisam preterao sa djubrenjem???
:?