Spy !!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

KaraJack

Aktivan Član
Pozdrav svima,

Možda sam nekima dosadan nekima ne ali svejedno. Danas sam dobio poruku iz insider izvora vezano za sijeme itd. Počelo je u zadnjim tijedniam sa velikim kontrolama uzgoja vu, počelo je od headshoop-ova pa sve do potrošača. Svi koji su u zadnjim tijednima imali šoping preko neta vezano za sijm. očito če imati problema, zašto, došlo je do izlijevanja informacija jer su neke firme pretijerale i susijedne države zatražile istragu. Ne samo susijedne države nego i same EU članice su počele istragu i potragu za growerima!

Ljudi oprez......
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
bullshit2.jpg
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Sumnjam da je ovo što govori potpuni bullshit.U zadnjih par mjeseci sam citao par puta i vidio na TV-u o ljudima uhvacenim sa sjemenkama,zapravo 1x samo sjemenke ali sad kad uhvate nekog ponekad naglase i da je sjemenke imo(neku žensku uhvatili sa xg trave i xx sjemenki trave).WTF!?:sadbanana: Odkad su sjemenke ilegalne!?Pa nisu i nemogu biti ali to ocito kod nas ne znaci nista jer svejedno možeš najebat zbog njih.

Jedan lik ciji bratic radi u policiji(pretežito se bavi sa drogama) ga je pito jel se treba bojat zbog par pljugi i ovaj mu je reko da takve više ne hvataju nego samo one koji imaju vece kolicine (vjerujem da ovu inf. ima još ljudi a koliko je tocna neznam)....tako da predpostavljam da su uzgajivači na meti više nego ikad...svakih par tjedana uhvate nekog ko uzgaja a to je prije bilo skoro svakih par godina.

Svakako je potreban oprez više nego ikad...dovoljno je da u blizini živi neka savjesna baba koja ce vas prijaviti ako išta sumnjivo bude jer sad neprestano naglašavaju,kad god nađu kako oni kažu labaratorij za uzgoj da trebaju pomoc javnosti u borbi protiv droge.A prije su ljudi mislili da se ili uvozi trava ili iskemija nekak pa nisu ni pomišljali na to što se možda dogadja u stanu do njih.
 

KaraJack

Aktivan Član
@Dirty

Točno to, ne želim ništa napominjat ali očito je postalo vruće, u kvratu luta crna zmija benc, crne cvike itd. jebeš ti to ako nije počelo. Čekam potvrdu dali se sprema koja akcija. Dosta sam star da znam sta je bullshit a sta ne. Evo lista država kojima prijete žešće kontrole; Češka, Poljska, Mađarska, H.....

Nikoga ne silim da mi vjeruje, ali ću reći da mi je naruđba stopirana i izbrisana iz base podataka i osobno kontaktiran od admina..
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
u zajebane tematike
dobro sam na vrijeme batalio :vb_devil:
iskreno kako je sve ovo uzelo maha
sada nisam siguran da bi sjeme naručivao
valjda i godine
nije da se nema mud.a nego se dobilo mozga

dosta ljudi je naučilo i ima za sebe par biljki
ali rijetko ko preko 4
e sada kad forum vidi neko zagojeno tele
umjesto zenica mu €
on stavi 50 biljaka i ni na šta mu ne liče
krš do krša,izvuče koliko i normalan lik od 5
i onda počne da valja to uglavom smeće
i panduri vide da "još neko kopa"
pored njih samih
i nađu klinca dva para šamara i eto zezanje

samo svoje 4 biljke i da vam niko nezna
ne preko 400w i nema te frke
naravno ni na pamet da vam padne da valjate

i lagao bi kad bi vam rekao da mi je žao ovoh što padnu zbog prodaje
ko ih šiški-riški

ne prodaj ni grama
i nema zatvorska salama :hehe:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ne cudi me da hvataju growere kad ima medju istima i gomila budala.Ili gaje previse biljki,ili prodaju ili se hvale drustvu...E pa...sto kaze balcan nije da se nema **** ali se ima mozga...pamet u glavu i nema problema...da budem iskren smesno mi je ovo vezano za istragu i za naruzbe preko net-a...ako bi kontrolisali svaku narudzbu...onda bi sve policije mogle samo time da se bave..ok da se prate neke krupne stvari a pojedinacne narudzbe za 5,10,20 semenki....cisto sumnjam...
 

KaraJack

Aktivan Član
Ovo nije smiješeni nimalo, ovo je realnost, ako se ne varam gnojila su ne dozvoljena ako nemaš dozvole od ministrastva za šumarstvo, sve te proizvode biljeze te krajnjeg kupca isto zabilježe pa ti vidi. Ovo znam iz prve ruke.

To šta se u kvartovima dešava nije moj problem, nisam hustler zato sam grower i to je problem kako kod okreneš.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Hajde da ti lepo proveris malo te tvoje informacije.Ja smem da potpisem sad da nema sanse da se beleze sve porudzbine.Zamisli ti sad da se beleze i prate hiljade porudzbina svaki dan?!Iskreno i dalje mi je smesno.Kao sto rekoh moguce je i ne bi cudilo da se prate ceste ili velike isporuke na iste adrese i slicno.Ali da neko proverava svaku...nema sanse.
 

KaraJack

Aktivan Član
Ima šanse, mene je carina znala pitata dali ima dozvolu za neka gnojiva, ja rekoh kakve dozvole, on meni a za šta će ti to? a ovo a ovo ?? Sve su bili substrati koji trebaju dozvolu i za koju namjeru !!

Pokraj mene je carina centrala, pitah malo ljude jer im se moja koza sviđa pa malo iznjuškao na šta se gleda on meni veli mi sve bilježimo čak ono za šta se nema dozvola se bilježi predaje dalje i to ovisi o gujama dali će oni provesti bilo kakvu istragu. No ipak balkanska guja više nija na onim starim sistemima, danas vladaju aplikacije, kamere, sensori itd. neznam kako vaša vlada radi, ali ovi hoće u EU, eto ti vraga hoćeš pakt sa vragom onda ispuni listu koja ti je dana kao zadaća za uvijete bla bla...

Živio sam u EU jako dugo čak i previše i znam kako sistem radi i na koji način! Ništa novo za mene, zato ipak sam super fer i share-am info za one koji su blizu mene da znaju da je vruće!
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Sad si me zbunio.Jel ti pricas o semenkama ili o djubrivu.Za djubrivo je normalno da te pitaju sta ce ti.Ako se ne bavis komercijalnim uzgojem cveca ne treba ti djubrivo iz inostranstva.Ni seme za bastensko cvece ne mozes da uvezes u neogranicenim kolicinama ako nemas dozvolu.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Hajde ovako...

Jel pricas o gomili substrata i kojekakve opreme ili npr. o 10-20 semenki spakovanih u neki CD i poslatih obicnom postom?Nemoj da mesamo babe i zabe.Ja tvrdim da nema sanse da se prati svaka posiljka.Svakako da treba biti oprezan.I,DA, opasnost uvek postoji.Ali nacin na koji ti prenosis informaciju nije bas najbolji.Tvoja informacija kaze da ce svako ko je porucivao semenke preko interneta vrlo verovatno imati problema.Na osnovu cega tvrdis tako nesto?Hoces da kazes da ce trgovci predati svoje podatke policiji u npr. Holandiji,pa ce onda holandska policija da prosledi stotine ili hiljade adresa,sa spiskom porudzbina,recimo policiji u Hrvatskoj?Pa ce onda Hrvatska policija da proverava sve te adrese?I kako to mislis da oni dobiju sve te informacije?


Smeta mi kad informacija nije potpuna i kad izaziva strah i paranoju.Nista licno.Molim da nam objasnis o cemu se zapravo radi.

p.s. Ne znam uopste zasto se cudis da te neko pita za sadrzaj paketa koji podlaze carinjenju.Sasvim je logicno da ce paket biti otvoren i da ce se videti sta je unutra.Ne vidim sta je tu toliko spektakularno?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ne znam uopste zasto se cudis da te neko pita za sadrzaj paketa koji podlaze carinjenju.Sasvim je logicno da ce paket biti otvoren i da ce se videti sta je unutra.Ne vidim sta je tu toliko spektakularno?Ne treba niko nista da im javlja.Oni po sluzbenoj duznosti moraju da utvrde sadrzaj.
 

KaraJack

Aktivan Član
Točno to i tu informaciju proslijed, neželim paranoju radit. Primjer clonex je zabranje u HR, zbog genetskog razvoja nad biljkama. Sad meni tip veli aj pošto imaš zmije itd. znam da ti treba, ovo je bila desno oko zažmireno i šibaj. Prije toga mi napomenuo jaooo sve ovo sam jučer vratio natarag haaa, ja ma daj, trebam cveće za terarij, čekam životinje bla bla... Oki doki ali samo ovaj put i štura prema doma, gle imao sam dosta stvari u paketu koje nisu bile baš teka tako da se smije bez dozvole uvesti, ali poanata je ta da substarti koji su spadaju za uzgoj narkotike se moraju prijavit.

Prema zakonu moraju proslijediti informaciju dalje onima gore, sad oni gore dali su zatrpani sa drugim stvarim i dali će stojati negdije u kupusu papira ili će ići u obradu to je stvar onih gore...
 

KaraJack

Aktivan Član
Green, rekao si sam da otvaraju i ja sam rekao, sve šta prelazi 100g težine se otvara to jest se šalje carini da oni otvore i zatvore sa svojom lepom trakom koja kaže ovo je kontrolirano !! Poanata je da bilježe substrate koji spadaju za uzgoj i preradu narkotike i canabis tu dobro vlada...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa zast onda pricas o semenkama,o trgovinama o narudzbinama preko interneta i o medjunarodnoj akciji?!?!?! Kapiras li konacno sta hocu da ti kazem?!?

Ti si od jednog sasvim normalnog i redovnog postupka u svom prvom ppostu na ovoj temi napravio nesto sto ne odgovara bas istini.Zar ne?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
KaraJack je napisao(la):
@Dirty

Točno to, ne želim ništa napominjat ali očito je postalo vruće, u kvratu luta crna zmija benc, crne cvike itd. jebeš ti to ako nije počelo. Čekam potvrdu dali se sprema koja akcija. Dosta sam star da znam sta je bullshit a sta ne. Evo lista država kojima prijete žešće kontrole; Češka, Poljska, Mađarska, H.....

Nikoga ne silim da mi vjeruje, ali ću reći da mi je naruđba stopirana i izbrisana iz base podataka i osobno kontaktiran od admina..

Ko ti je stopirao narudzbu?Ti sam ili admin?I gde se nalazi trgovina,u kojoj zemlji?


p.s. Molim te da pises malo jasnije.Ovako ce retko ko moci da razume o cemu pricas.