Spyware

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
KAko ga se riješit jer mi se neda opet format diska raditi a znam da ga imam jer mi dolazi tu i tamo kao virus alert ona tipična spyware shema i popupovi tu i tamo i na vutri vidim neki sasvim 7 banner a ne onaj koji bi trebao biti
Imam adAware ali on kaže da mi je čist komp(da nisu u zavjeri)
Pa štadaradim
E da i google mi ne radi iz nekog razloga
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Downlodiraj autoruns i process explorer, i odstrani sve sto mu nija mesto da bude na tvom komp.
Prvo sa process explorerom uspavaj nezeljene programe, posle im obrisi registre sa autoruns-om.
I podesi sve na default na IE, FF ili sta god koristis.
Proveri da nemas i neki add on instaliran u IE, FF.......
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
nece ti to pomoc...taj spyware ti se pokrece preko rundll32.dll-a...tako da je registrian kao neka standardna aplikacija..i nema ti .exe file da ga se moze lako rijesit. nego se generira preko windowsovih dll-ova...
mene je mucio previse i predugo...cak i nakon formatiranja brzo se vratio...a kako mi je kompjuter od posla morao sam nac brzo rijesenja....to je bilo ima 3-4 mjeseca i po netu nije bio nikakav popularan ljek...
tako da sam presao na vistu...ona je prezasticena....evo nakon 2 mjeseca sve super.kao da sam je jucer instalirao...
neznam jel danas ima koji ljek..sada sam malo progooglao a nisam nista nasao sorry :(
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
dozvoli da ti pomognem....

1. potez koji treba da napravish je da iskljuchish system restore (desno dugme na my computer pa properties idesh na system restore i turn off system restore
2. downloadaj ovaj supercoolerski alatich zvan combofix sa ove stranice
http://www.bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix

nakon shto on odradi svoje upotrijebi microsoftov online scanner koji za divno chudo skoro pa ima 100% uchinkovitost a nalazi se na stranici:
http://onecare.live.com/site/en-us/default.htm

NAPOMENA: morash koristiti internet explorer i iskljuchi pop up blockere (tools -- popup blocker -- turn off) i pazi kad pokrechesh skener pojavi ti se ispod address bara crvena il zhuta traka koju morash stisnut da bi activirao activX kontrole)

pusti ga da prodje i to bi trebalo bit to...

ah da josh neshto downloadaj HiJackThis sa ove stranice:
http://majorgeeks.com/download3155.html

i postaj mi report ili mi ga poshalji pa da i to ochistimo...

btw. koji antivirus koristish.....

aj aj pa postaj
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Koristim krekovani nod32 i sad ću ovo sve isprobati što mi pišeš, postoji samo problem što mi neće dobar dio sajtova otavra opet iz nekog razloga piše mi kao waiting for i ništ, i tako mi neće ove linkove otvorit, ali dboro pokupit ću to sve kod lege što mi treba
Eo sad mi nod našo i obriso desetak spyware gluposti
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
nadam se da si preshao na 3.0 verziju.... ako ne uchini to pod hitno... imam ti ja crack koji radi pa se samo javi... i ne zaboravi iskljuchit system restore prilkom chishchenja
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eo instaliro treću verziju i vidim malo su na dizajnu poradili ali to mi sad sve pogubljeno ali nebitno
Eo sad scanam komp ali kak da rješim da se nod updaeta dobro bi došo neki fix ili nešto pa ajd ak imaš i nije ti problem šalji i to na pm
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
posla sam ti na PM koju verziju da skinesh pa tu imash full update...a fix ti mogu samo na mail poslati pa ako hochesh samo mi poshalji na koju adresu... i ne zaboravi prochi sa ONE LIVE CAREom on che ti spyware ochistiti najbolje...

shto se tiche 3.0 verzije nije samo estetika poboljshana viruj mi ;))) malo su doradili i site blockere i antispy ... aj aj i poshalji mi izvjeshtaj od hijackthisa i prodji sa combofixom obavezno...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nod32 trojka mi je prije par dana isto prestala raditi, većina antivirusa mi prestane raditi nakon nekog vremena, tj. update. evo sad sam skinuo kaspersky internet security 2009 i super je, nema potrebe za crackanjem, samo se unese registry key, piše mi da će raditi još jednu godinu ali ćemo vidjeti. ima ga za skinuti sa reg ključem na warez-bb. Taj kaspersky kompletno nadgleda sve, antivirus, firewall, anti-spam, anti-malware, i tako još neke stvari, čini mi se najbolji do sad, preporuka.
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
nemoj zamjerit stari moj nije bitno da ima sve nego se gleda koliko dobro razlikuje napasnika od dobrochudnika a kaspersky nije bash medju najboljima.... osim toga jedach je resourca dok je nod brz i efikasan....

chistim kompjutere stari moj svaki dan to mi je poso...ja shtitim vash digitalni svijet ;DDDD
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
u principu ;))) vashi kompichi... ja vam stojim na usluzi anytime.... znajte da mi je to svakodnevnica i ako vam treba shto samo recite.... ajc uzhivajte....
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ok je neo :), znam da je nod32 najpopularniji, ali meni se nije iskazao najbolje, pustio mi je na komp puno sranja koje mi je kaspersky našao. Nebi ja čak ni dirao svoj nod32 da nije crko, update mu više ne radi s nikakvim crackom, probao na drugom kompu i isto neće updejtat. Jeboga skinem si crack za jedan program i otvorim tamo neki šugavi file (neznam što mi je uopče bilo da sam to išao radit, vjerojatno previše povjerenja u antivirus) i kad ono krkhkrgh blue screen i sruši mi se komp, a nod32 ni zucnuo nije, pa sam srećom nekako spasio komp iz safe moda sa kaspersky.
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
..:bow:.. no frx stari razumijem... ne kazhem da ja nod 100% uchinkovit niti da che pruzhiti ultimativnu zashtitu ali ima najbolji balanas svega...ultimativne zashtite nema (mislim ima...predji na MAC ;DDDDD ) .... sve ostale gluposti uz male trikove i alatiche se daju rijeshit... na poslu mi je najzadnja opcija format diska i mislim da nema toga shto nechu ochistiti 1h i full rijetko formatiram... a shto se noda tiche nasho sam buisness edition koji radi i ima working key i lic file... u svakom sluchaju hochu rech da respectiram mishljenje i volim chut kritike na osnovu virusa i antivirusa ;))) choek se uchi dok je zhiv ;)))

zhivio ;)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nod mi nije našo ništa i nemogu ga updateat traži username i password, trenutno mi ona micrisift shema pregledava komp i zasad j našo 4 stvari ali ima još dugo za radit a ova druga dva linka nemogu otvoriti trenutno tak da ću to napravit poslije ovoga što mi sada skena a ako ne bude onda moglo onda ću kod lege poskidat

Eo ovaj me microsofot alat sada valjda očistio ne vidim glupave reklame zasad i ne ubacuje mi se ništa ali ne kontam zaš mi mozzila neće neke sajtove otvarati tipa nemogu tražit na googlu ni gmail koristit i ovi tvoji linkovi mi ne rade samo onaj na microsoft radi, u exploreru mi radi goodle ali mi kaže neki error on page za onaj tvoj prvil ink a drugi ne otvara isto samo piiše kao waiting for
probat ću sad resetat modem i malo drndačit
zahvaljujem se na pomoći u micanju gamadi s moga kompa
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eo sad vidim ipak još uvijek mi tu spyware, skinuo neki program superantispyware po preporuci na nekim forumu i on nađe ali ne makne