Srafure na listovima?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Zalivam iskljucivo kasno popodne ili uvece i ne preko listova, ali fakat da povremeno orosavam biljke fajtalicom, uvek nocu, pa sad??? To ne bi trebao biti problem,mada???

Mox je napisao(la):
dali kad zaliješ biljku zaliješ i listove... mislim da ti je to od vode
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
ja bi rekao da si ju prehranio jer ovako nešto ne može voda učini, osobno mi iskustvo to govori
moj savjet je da ju dobro ispereš, s nekoliko litara vode ju polagano zaljevaj da svu hranu izvuče iz zemlje naravno ako si ju prihranjivao, kad ju hraniš hranu ne nanosi preko listova nego preko korijena
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Hvala za savet, pre ce biti tako nesto nego voda, mesavina je jaka a jesam par puta i prehranjivao. U svakom slucaju uskoro se skida (to mi je na Auto Speedy G) a samoj biljci nista ne fali, pa sad kako prodje, a ubuduce cu da malo smanjim dozivljaj.

Svetilist je napisao(la):
ja bi rekao da si ju prehranio jer ovako nešto ne može voda učini, osobno mi iskustvo to govori
moj savjet je da ju dobro ispereš, s nekoliko litara vode ju polagano zaljevaj da svu hranu izvuče iz zemlje naravno ako si ju prihranjivao, kad ju hraniš hranu ne nanosi preko listova nego preko korijena
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Da, i to se pojavilo na samo dva veca starija lista, Speedy sada izgleda ovako:



i deluje mi prilicno ziv i zdrav.

Svetilist je napisao(la):
ja bi rekao da si ju prehranio jer ovako nešto ne može voda učini, osobno mi iskustvo to govori
moj savjet je da ju dobro ispereš, s nekoliko litara vode ju polagano zaljevaj da svu hranu izvuče iz zemlje naravno ako si ju prihranjivao, kad ju hraniš hranu ne nanosi preko listova nego preko korijena
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Da, covece, potpuno ista prica. Iskreno, prvo sam pomislio na tako nesto jer deluje kao neki tuneli kroz listove, ali nisam hteo da suketam jer nisam do sada nikada imao slicnih problema. U svakom slucaju, to je bilo samo na dva lista koja sam cviknuo a biljka je skroz OK, evo kako trenutno izgleda:



Hvala na javljanju i, mislim, definitivnom razjasnjavanju problema, peace!

Enigma1605 je napisao(la):
Mislim da ti se tu radi o crviću (neznam ime) koji ti je doslovno ukopan ispod lista. Pogledaj malo na donjoj strani lista pa ako vidiš te crviće izvadi ih pincetom. Ja sam imao isti problem

Edit:

Evo mog posta: https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/8668-linije-po-listovima.html