Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.02.2014
18
7
0
33
Poredjenje je ok skroz. Meni se cini da su moji stavovi po vama losi, ali poredjenje je dobro. Ono sto je zabrinjavajuci je da sem i NIN-u slicne tekstove sam citao bar u jos pet nedeljnih i dnevnih novina u proteklih mesec dana. U jednom su novinari isrtazivaci trazili pola kile da prave ulje , mislim da je nedeljnik Vreme u pitanju. Svi ti clanci i vesti ukazuju mi na neverovatan pomak , ono sto je tu zabrinjavajuce je sto se cini da se pre radi o nekoj lobi grupi. Zbog ovakvog iznenadnog pomaka pogotovo kod starih socijalista i organizovanih tekstova (ciji broj u udarnim vestima i najpopulranijim oblicima informisanja u prethodnih mesec dana visestruko veci nego prethodnih pet godina ) ,neposredno pred izbore, govori da je u pitanju dobro organizovano lobiranje. S obzirom da obicni ljudi, mladi radnici, i sitni poljoprivrednici nemaju tu politicku i finansijsku moc za tako nesto jedino ko ima snage i interesa su naravno farmaceutske industrije. Tako da kao sto pise u NIN-u postoje dve varijante kod nas moguca samo druga. Farmaceutske industrije ce na svojim poljima verovatno van drzave( cak i da je sade u srbiji nece biti razlike) saditi nama dragu biljku i proizoditi lekove koje ce debelo naplacivati najbolesnijima , njima profit nama isto. Ona prva varijanta gde bi sitni proizvodjaci sa specijalnim dozvolama uzgajali relativno male kolicine za industriju npr od 10 do 100 kila gde bi doslo do procvata turizma ,jer bi ceo region dolazio jer dobar i jeftin nocni zivot i dobra trava su nedostizna turisticka destinacija za mlade, i gde bi sitni proizvodjaci zaradjivali i gde bi svi u drzavi uzivali u carima biljke makar samo materijalnim benefitima i gde bi se oslobodilo dosta prosotra u zatvorima i gde bi ovaj kriminal koji to nije nestao pa bi se samim tim i oslobodilo mnogo vise vremena za policiju da radi na pravom kriminalu OVDE NECE DESITI.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
neobrazovane babe, izfrustrirani mladeni, kude ide ova zemlja?
sve je ovo politika i ebes to, nema nista od ovoga, imaju samo oni
koji ce da pokupe koji glas i kasnije ce opet da 'zacute' kad se
opet uglave u foteljicu...
 
24.02.2014
18
7
0
33
Nisam imao nameru, nisam ocekivao da ce nekog moj stav licno povrediti. Lepo sto je sto ima raznolikosti ovdi, to mora da se postuje. Tako da drzimo se teme :). Kod vih 94 posto koji su za neku vrstu legalizacije treba uzeti u obzir da je to od onih koji su odlucili da udju i procitaju ovu vest tako da ovaj broj sigurno bi u nekoj vecoj sveobuhvtanoj anketi bio manji ali cenim da to ne bi bilo nesto znacajano .
 

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Ma od toga ljudi nema nista...Evo i sami mediji priznaju da kad bi se legalizovala dzeja opao bi profit lekova i duvana tako da dzabe sve to, kad bi im dzep bio prazniji
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Pogotovo sada nema šanse da se legalizuje, kad se hapse ljudi za 1g i to se bukvalno plasira u novine kako je kod nekog smrtnika nađeno 20g vuve kao da su našli ne znam šta. Osećam da će kad uhvate nekoga sa 2 džoka i to izaći u novine. I to je kao neki uspeh. Skroz je razumno zašto kod nas neće da se legalizuje političari nemaju profita onda nikakvog.
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Slazem se, zadnjih par meseci po ceo dan pricaju kako hvataju dilere, ne verujem da iko sme da spomene legalizaciju necega sto i dalje vecina stanovnista smatra drogom.